Dotacje na założenie firmy dla osób z niepełnosprawnościami

Zapraszamy do udziału w projekcie osoby z niepełnosprawnościami, które chcą założyć własne firmy. Nabór do projektu odbędzie się w terminie grudzień 2016 / styczeń 2017.

Zmiana godzin otwarcia GAPR

23 grudnia oraz 30 grudnia br. wszystkie oddziały Górnoślaskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju będą otwarte do godziny 12:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Nabór na kolejną edycję kursu w projekcie

Szanowni Państwo, nabór na kolejną edycję kursu z zakresu spawania metodą MAG wciąż trwa.

NOWE GLIWICE czekają na kolejnych Inwestorów

Miło nam poinformować, że na obszarze Nowych Gliwic duża działka inwestycyjna - 14/45 o powierzchni 2,3338 ha została podzielona na 5 mniejszych działek inwestycyjnych i 2 z przeznaczeniem pod drogę dojazdową.

Wszystkie działki są w pełni uzbrojone i przeznaczone na realizację przedsięwzięć inwestycyjnych z następujących branż: informatyka i telekomunikacja, biotechnologia, materiały specjalne, systemy mikro i elektromechaniczne oraz usługi z dziedziny zarządzania. 
Przypominamy, że na terenie Nowych Gliwic obowiązuje zwolnienie z podatku od nieruchomości na zasadach określonych stosownymi uchwałami Rady Miasta Gliwice.

Zapraszamy do kontaktu:

Dyrektor – Józef Gumienny
e-mail: jgumienny[at]gapr.pl 
telefon: +48 32 33 93 113, +48 509 272 264

 

Zmieniamy się dla Was !

Konferencja MEDmeetsTECH, 1 grudnia 2016 r.

Miło nam poinformować, że klaster MedSilesia został Partnerem konferencji MEDmeetsTECH. Już 1 grudnia br. w Warszawie odbędzie się druga edycja tego wydarzenia łączącego środowisko medyczne i technologiczne. Konferencja będzie szansą do zapoznania się z najbardziej wydajnymi rozwiązaniami stosowanymi w Europie i na całym świecie. W gronie prelegentów znalazł się m.in. Genta Kondo z Japonii - twórca http://exiii.jp

MEDmeetsTECH to okazja do zapoznania się z nowymi możliwościami jakie daje rozwój branży medyczno-technologicznej, sposoby pozyskania środków finansowych, nowych partnerów biznesowych. Więcej informacji na ten temat: http://medmeetstech.com

Dla członków klastra specjalne zniżki. 

Zapytanie ofertowe - ubezpieczenie NNW

W związku z realizacją projektu „Spawacz MAG - pracownik na wagę złota” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Działania 7.1. Aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu, Poddziałania: 7.1.3. Poprawa zdolności do zatrudnienia osób poszukujących pracy i pozostających bez zatrudnienia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o. o. zaprasza do składania ofert na ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników szkoleń i staży.

 

Bezpłatne spotkanie informacyjne nt. działania 3.2

Zapraszamy w ostatnią środę miesiąca, 30 listopada 2016r. na godz. 9:00 na spotkanie informacyjne, którego tematyka poświęcona jest działaniu 3.2 Innowacje w MŚP.

Spotkanie zorganizowane jest przy współudziale Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Śląsk.

 

Festiwal Innowacji i Technologii 17-18 listopada 2016 r. - Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”

Po raz pierwszy w Gliwicach – mieście będącym członkiem Światowego Stowarzyszenia Technopolii (World Technopolis Association) będzie miał miejsce FESTIWAL INNOWACJI i TECHNOLOGII. Wydarzenie obejmuje w tym roku:

 • IV Międzynarodowe Forum Innowacji
 • Międzynarodowe Targi IT

Festiwal poprzez swoją formułę wspiera i promuje nowe podejście do prowadzenia firmy, nowe metody edukacji, świeże, odmienne spojrzenie na kwestie biznesowe czy społeczne – ogólnie kieruje swoją ofertę zarówno do twórców, jak i odbiorców szeroko pojętych działań innowacyjnych.

Warsztaty, kilkanaście sesji panelowych, spotkania biznesowe, prezentacje wystawców oraz targi IT będą miały charakter otwarty w miejscu gdzie pamięta się o przeszłości, a obecnie realizuje się innowacyjne przedsięwzięcia, bo przyszłość jest tu..

JUŻ DZISIAJ! ZAPRASZAMY:

 

Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice

ul. Bojkowska 37, 44–100 Gliwice

Budynek nr 4 – tzw. „Maszynownia”

Zaproszenie do udziału na warsztaty Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotniczne

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) oraz Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) - przedsiębiorca zarządzający największym polskim portem lotniczym - Lotniskiem Chopina w Warszawie ogłaszają w ramach Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów, będących elementem ekosystemu wsparcia innowacji w polskim przemyśle, nabór na propozycje rozwiązań dla zidentyfikowanych dla Lotniska Chopina wyzwań technologicznych, organizacyjnych i infrastrukturalnych.

 

OGŁOSZENIE O NABORZE NA PRZEPROWADZENIE BADAŃ LEKARSKICH

W związku z realizacją projektu „Spawacz MAG - pracownik na wagę złota” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Działania 7.1. Aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu, Poddziałania: 7.1.3. Poprawa zdolności do zatrudnienia osób poszukujących pracy i pozostających bez zatrudnienia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o. o. zaprasza do składania ofert na przeprowadzenie badań lekarskich z wydaniem odpowiednich orzeczeń z zakresu medycyny pracy.

OGŁOSZENIE O NABORZE NA DORADCĘ ZAWODOWEGO

W związku z realizacją projektu „Spawacz MAG - pracownik na wagę złota” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Działania 7.1. Aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu, Poddziałania: 7.1.3. Poprawa zdolności do zatrudnienia osób poszukujących pracy i pozostających bez zatrudnienia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o. o. zaprasza do składania ofert na doradcę zawodowego.

Wypełnij ankietę dotyczącą potrzeb szkoleniowych MŚP!

Szanowni Państwo,
Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.  przygotowuje się do uruchomienia projektu, w ramach którego mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa śląskiego będą mogły uzyskać nawet 80% dofinansowania do wybranych przez siebie szkoleń i usług doradczych. Aby projekt w jak największym stopniu odpowiadał potrzebom sektora MMSP, prosimy o poświęcenie 2 minut i wypełnienie krótkiej ankiety znajdującej się tutaj:

https://docs.google.com/forms/d/13V62kfJ25H9on_Fw8TPKZXSLi6u8w-DiYwIQamfYE3Q/edit#responses

 Dziękujemy za poświęcony czas!

Klaster MedSilesia jednym z 16 Krajowych Klastrów Kluczowych

Miło nam poinformować, że do grona Krajowych Klastrów kluczowych dołączył Klaster MedSilesia - Śląska Sieć Wyrobów Medycznych, którego GAPR jest koordynatorem.

Jest to dla nas wielkie wyróżnienie, ale również siła napędowa do dalszej pracy, gdyż wyróżnienie to opócz dużego zaszczytu, otwiera przed nami duże możliwości rozwoju naszych firm.

Swój sukces Klaster odniósł dzięki działaniom w branży medycyna, biomedycyna, usługi medyczne i rehabilitacja.

Więcej o działaniach Klastra MedSilesia na stronie http://www.medsilesia.com/ oraz fanpage www.facebook.com/MedSilesia/ 

RAR Inwestor zaprasza do udziału w projekcie „Kierunek zmiana”

Rudzka Agencja Rozwoju „INWESTOR” Sp. z o.o. obecnie prowadzi rekrutację do projektu pt. „Kierunek zmiana” realizowanego z działania 7.4.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Projekt skierowany jest do 50 osób –  mieszkańców Rudy Śląskiej, Zabrza, Bytomia, Piekar Śląskich, Świętochłowic Siemianowic Śląskich, którzy w ciągu ostatnich 6 miesięcy znaleźli się w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy.

 

Zapytanie ofertowe - laptop

Szanowni Państwo,

W związku z realizacją projektu „Spawacz MAG - pracownik na wagę złota” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. Śląskiego Działanie 7.1. Aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu, Poddziałanie: 7.1.3. Poprawa zdolności do zatrudnienia osób poszukujących pracy i pozostających bez zatrudnienia – Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. zaprasza do składania ofert na laptopa zgodnie ze specyfikacją z załącznika.

Informacja o unieważnieniu zapytania nr GAPR-SMAG/4008/16/W

W nawiązaniu do zapytania ofertowego nr GAPR-SMAG/4008/16/W z dnia 11.10.2016 r. informujemy, że Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. unieważniła powyższe zapytanie bez dokonania wyboru oferty.

Zaproszenie do składania ofert na laptopa

Szanowni Państwo,

W związku z realizacją projektu „Spawacz MAG - pracownik na wagę złota” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. Śląskiego Działanie 7.1. Aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu, Poddziałanie: 7.1.3. Poprawa zdolności do zatrudnienia osób poszukujących pracy i pozostających bez zatrudnienia – Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. zaprasza do składania ofert na laptopa.

Spotkanie informacyjne nt. programów profilaktycznych, zdrowotnych oraz kluczowych inwestycji i projektów w obszarze ZDROWIA na Śląsku

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. koordynator Klastra MedSilesia zaprasza w ostatnią środę miesiąca tj. 26 października 2016 r. o godz. 9:00 na spotkanie informacyjne dotyczące programów profilaktycznych, zdrowotnych oraz kluczowych inwestycji i projektów w obszarze ZDROWIA na Śląsku.

Miejsce spotkania: Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice, ul. Bojkowska 37, Budynek 4 „Maszynownia” sala 013 (wejście od strony biura paszportowego).

Prezentacja__dzialania_realizowane_w_ramach__rpo_wsl_

Wsparcie_w_zakresie_ochrony_zdrowia_w_rpo_wsl_2014-20201

Szkolenie: „Marketing międzynarodowy – jak skutecznie działać na rynkach zagranicznych”

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. w Gliwicach oraz Export-Experts zapraszają do udziału w bezpłatnym szkoleniu: „Marketing międzynarodowy – jak skutecznie działać na rynkach zagranicznych”, które odbędzie się w Katowicach w Willi  Goldsteinów w dniu 14 grudnia 2016 r. 

Ogłoszenie o zamiarze sprzedaży akcji

OGŁOSZENIE O ZAMIARZE ZBYCIA AKCJI

Sprawdź poziom innowacyjności swojej firmy - bezpłatna ocena IMP3rove

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, który:

 • poszukuje nowych dróg rozwoju swojej firmy, w tym również sposobów na zaistnienie na rynkach zagranicznych?
 • zatrudnia co najmniej 5 pracowników?
 • operuje na rynku przynajmniej 2 lata?

To usługa IMP3rove jest dla Ciebie!

Międzynarodowe doświadczenia w doskonaleniu procesów produkcyjnych - metody i narzędzia

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. zaprasza na konferencję: Międzynarodowe doświadczenia w doskonaleniu procesów produkcyjnych - metody i narzędzia” - 26 października 2016 r., Muzeum Energetyki, ul. Wyzwolenia 30, Łaziska Górne

Komunikat 1 - dot. przetargu działek o numerze 35/1 (niezabudowanej) i powierzchni 0,0279 hektara oraz działki o numerze 35/2 (zabudowanej) i powierzchni 0,0429 ha,

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju  spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Gliwicach, 44-100 Gliwice, ul. Wincentego Pola 16 , tel.(32)339110, fax (32)3393117; związku z ogłoszeniem  o przetargu ustnego  mającym na celu sprzedaż  nieruchomości opisanej poniżej a to nieruchomość położonej w Gliwicach, Obręb „Centrum”, złożonej z działek o numerze 35/1 (niezabudowanej) i powierzchni 0,0279 hektara oraz działki o numerze 35/2  (zabudowanej) i powierzchni 0,0429 ha, sprzedawanych łącznie informuje, iż poniży ustęp z ogłoszenia  zostaje wykreślony w całości:

Cena brutto całej nieruchomości o numerze 35/1 i 35/2 wraz z 23% podatkiem VAT wynosi 500 733,00zł (słownie: pięćset tysięcy siedemset trzydzieści trzy złote i zero groszy) - cena wywoławcza całej nieruchomości”

Zapytanie ofertowe

W związku z realizacją projektu „Enterprise Europe Network” finansowanego przez Unię Europejską w ramach programu COSME, Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. zaprasza do składania ofert na przygotowanie analizy pt.:

„Internacjonalizacja technologii biooczyszczania powietrza i gazów odlotowych z lotnych związków organicznych i odorów w Kompaktowym Bioreaktorze Trójfazowym (KBT)”

Zaproszenie do przetargu ustnego

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju  spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Gliwicach, 44-100 Gliwice, ul. Wincentego Pola 16 , tel.(32)339110, fax (32)3393117; ogłasza zaproszenie do przetargu ustnego  mającego na celu sprzedaż  nieruchomości opisanej poniżej.

III edycja Ogólnopolskiej Konferencji „IT w zdrowiu”

GAPR Sp. z o.o. oraz Klaster MedSilesia jako Partner merytoryczny Konferencji zaprasza do udziału w III edycji Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „IT w zdrowiu”, która odbędzie się w dniach 19-20 października 2016 r. w Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”, przy ul. Bojkowskiej 37/3.

Spawacz MAG - pracownik na wagę złota

Już od października rusza nabór do projektu "Spawacz MAG - pracownik na wagę złota".

Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych lub biernych zawodowo, które chciałyby poprawić swoją pozycję na rynku pracy poprzez podniesienie lub nabycie nowych umiejętności i kwalifikacji w zawodzie spawacza MAG. Projekt obejmuje doradztwo zawodowe, wsparcie ze strony specjalisty ds. zatrudnienia oraz kurs zawodowy w zawodzie spawacz MAG. Wybrani uczestnicy będą mieli możliwość odbycia staży zawodowych.

Kurs realizowany będzie w Ośrodku Szkolenia Spawaczy "WELDER" w Gliwicach.

VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

„Trzy dni dla innowacji” to hasło wiodące VI Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, największego w Europie wydarzenia dla firm tego sektora. Kongres to trzydniowy cykl prestiżowych spotkań świata biznesu, skierowanych do wszystkich zainteresowanych tematyką MŚP. Warsztaty, kilkadziesiąt sesji panelowych oraz debaty odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i będą trwały od 10 do 12 października 2016 roku.

Już wkrótce rozpoczynamy realizację nowych Projektów

Miło nam poinformować, że od 01 listopada 2016 roku rozpoczynamy realizację projektu pt. (Nie)pełnosprawni w swojej firmie, który jest skierowany w całości do osób z niepełnosprawnościami, bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo, które planują założyć własną działalność gospodarczą.

Od 01 grudnia 2016 roku rozpoczynamy realizację projektu pt. Moja firma – moja niezależność, który jest skierowany do osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo, które planują założyć własną działalność gospodarczą.

Life Science Open Space 2016

Life Science Open Space to wydarzenie cyklicznie organizowane przez Fundację Klaster LifeScience Kraków. 

Life Science Open Space to otwarte forum innowacji dla ZDROWIA I JAKOŚCI ŻYCIA, to platforma współpracy ludzi nauki, biznesu, polityki i administracji - profesjonalistów, fanów i użytkowników technologii life science obejmujących dziedziny medycyny, farmacji, technologii medycznych, żywności, środowiska i biogospodarki.

Life Science Open Space 2016 odbędzie się 20 października w ICE Centrum Kongresowym w Krakowie.

Konferencja i spotkania brokerskie: nowe nanostruktury i ich zastosowania

Nowe Nanostruktury: Międzynarodowa Konferencja i Spotkania Brokerskie S2B

Darmstadt (okolice Frankfurtu nad Mennem), Niemcy, siedziba GSI, 20 - 21 październik 2016

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. wraz z międzynarodowymi partnerami oraz  Instytutem GSI Helmholtzzentrum zaprasza do udziału w Międzynarodowej Konferencji i Spotkaniach Brokerskich S2B pt.: “Academia meets Industry: Nanotechnology & High-Energy-Physics – From Material to Innovation“.

Bezpłatne spotkanie informacyjne nt. działania 3.3

Zapraszamy w ostatnią środę miesiąca, 28 września 2016 r. na godz. 9:00 na spotkanie informacyjne poświęcone zasadom pozyskiwania „wsparcia na wdrażanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w przedsiębiorstwach” - Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 – Działanie 3.3. Technologie Informacyjno-Komunikacyjne.

 

GAPR partnerem II Kongresu Praktyków Biznesu

W imieniu organizatorów- Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu oraz Urządu Miejskiego w Sosnowcu zapraszamy na II edycję Kongresu Praktyków Biznesu, która odbędzie się w dniach 20-21 września br. w siedzibie uczelni w Sosnowcu (ul. Kilińskiego 43).

Wydarzenie to oficjalnie zapowiada październikowy VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach. 

Festiwal All’Improvviso - zmiana terminu pierwszego koncertu

Informujemy, że nastąpiła zmiana terminu pierwszego koncertu Festiwalu All’Improvviso z 9 na 10 września.

Szkolenie: Finansowanie współpracy nauki z MŚP w ramach Programu Horyzont 2020

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. oraz RPK Politechnika Śląska serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w szkoleniu: „Finansowanie współpracy nauki z MŚP w ramach Programu Horyzont 2020”, które odbędzie się w Centrum Edukacji i Biznesu "Nowe Gliwice", ul. Bojkowska 37, sala 013 w dniu 15.09.2016 godz. 10.00.

Szkolenie pt.: „Praktyczne aspekty ochrony praw własności intelektualnej w przedsiębiorstwie”

REJESTRACJA ZAMKNIĘTA !

PGNiG i ARP ogłaszają nabór na Warsztat Innowacyjnych Pomysłów- Otwarte innowacje jako sposób na rozwiązania dla gospodarki o obiegu zamkniętym - inteligentna energetyka

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Izbą Gospodarczą Gazownictwa poszukują rozwiązań odpowiadających potrzebom technologicznym i biznesowym stojącym przed PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o.

Szczegółowe informacje tutaj 

IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej Improwizowanej All’improvviso

IX edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej Improwizowanej All’improvviso zatytułowana „Kolory Europy” z założenia jest dźwiękowo–obrazową wędrówką po dawnych „muzycznych galeriach” Europy. Idea IX edycji Festiwalu  polega na zetknięciu różnorodnych kultur i form ekspresji artystycznej.

Prezentowany na Festiwalu repertuar będzie  eksponował  ponadczasowość i wielokulturowość dzieł  muzycznych, wskazując na ich związek z dawną tradycją sztuk plastycznych i literatury. 

 

Spotkanie środowe nt działania 2.3, Poddziałania 2.3.2 „Bony na innowacje dla MŚP

Zapraszamy w ostatnią środę miesiąca, 31 sierpnia 2016 r. na godz. 10:00 , na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania przeznaczonego na realizację projektów obejmujących zakup od wykonawcy usługi polegającej na opracowaniu nowego lub znacząco ulepszonego wyrobu, usługi, technologii produkcji lub nowego projektu wzorniczego (poddziałanie 2.3.2 POIR).

PREZENTACJA - BONY NA INNOWACJE 

PIKNIK LOTNICZY W GLIWICACH tuż, tuż

28 sierpnia 2016 r. na gliwickim lotnisku odbędzie się Piknik Lotniczy, w ramach którego będziemy świętować 100-lecie lotniska w Gliwicach i 60-lecie Aeroklubu Gliwickiego. 

Uchylamy rąbka tajemnicy i zdradzamy jakie atrakcje będą czekać na publiczność.

Zaproszenie do składania ofert na przeprowadzenie szkolenia z IPR.

W związku z realizacją projektu „Enterprise Europe Network” finansowanego przez Unię Europejską w ramach programu COSME, Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. zaprasza do składania ofert na przeprowadzenia szkolenia pt.:

„Praktyczne aspekty ochrony praw własności intelektualnej w przedsiębiorstwie”.

Zaproszenie do składania ofert na przygotowanie analizy

W związku z realizacją projektu „Enterprise Europe Network” Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. zaprasza do składania ofert na przygotowanie analizy pt.:

„Aktualna sytuacja na runku Niemieckim w zakresie ilości, wielkości i rodzajów instalacji stacji termicznych utylizacji odpadów. Perspektywy rozwoju rynku w najbliższych 5 latach”.

 

Już jest! Relacja z 8 edycji Konkursu INNOWATOR ŚLĄSKA 2015

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z Gali Rozdania Nagród w konkursie Innowator Śląska 2015 organizowanego przez ośrodek Enterprise Europe Network działający w GAPR sp. z o.o. w Gliwicach, która odbyła się podczas Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych „Intarg” w dniu 14 czerwca 2016 r.

Międzynarodowe Targi Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG już za nami!

KOLEJNE UDANE WYDARZENIE - B2B MATCHMAKING EVENT PODCZAS TARGÓW INTARG W KATOWICACH

GAPR akredytowanym przez Ministerstwo Rozwoju ośrodkiem innowacji!

GAPR sp. z o.o.  znalazła się na liście ośrodków akredytowanych. Jest to dla nas bardzo ważna informacja z uwagi na fakt, że większość środków Unii Europejskiej, w szczególności dedykowanych wsparciu przedsiębiorczości, będzie dystrybuowana za pośrednictwem ośrodków innowacji. Akredytacja to także dowód na to, że usługi doradcze w zakresie innowacji realizowane w GAPR sp. z o.o.  są na najwyższym poziomie i odpowiadają międzynarodowym standardom.

Przedsiębiorco, wypowiedz się! Konsultacje dotyczące CLP oraz powiązanego ustawodawstwa w zakresie chemikaliów

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości informuje, że Komisja Europejska prowadzi konsultacje dla przedsiębiorców dotyczące rozporządzenia CLP oraz powiązanych z nim aktów prawnych. Mają one na celu zbadanie jakości istniejącej legislacji i promocję efektywnych rozwiązań w zakresie zarządzania ryzykiem w odniesieniu do chemikaliów.

Konsultacje nie są adresowane do przedstawicieli konkretnego sektora, wszyscy przedsiębiorcy mogą wziąć w nich udział wypełniając załączoną ankietę.

Ankieta do pobrania TUTAJ

SPRAWDŹ POZIOM INNOWACYJNOŚCI SWOJEJ FIRMY – BEZPŁATNA OCENA IMP3ROVE

IMP3rove to analiza przebiegających w przedsiębiorstwie procesów związanych z wprowadzaniem innowacji oraz sposobu zarządzania cyklem ich rozwoju. Analiza pozwala w efekcie  zidentyfikować obszary wymagające usprawnienia. Usługa dostarcza również odpowiedzi na pytanie: jak przyspieszyć rozwój firmy? Ponadto umożliwia pozycjonowanie przedsiębiorstwa na tle liderów krajowych i europejskich z danej branży.

GAPR świadczy usługi na najwyższym poziomie!

Podstawowym celem GAPR jest świadczenie najwyższej jakości usług w zakresie: doradztwa, szkoleń, dostarczania informacji oraz wspierania finansowego- zapeweniających pełną satysfakcję naszych klientów. Potwierdzeniem poziomu jakości naszych działań jest Certyfikat PN - EN ISO 9001 : 2009, a zamierzony cel osiagamy poprzez:

G - gotowość do udzielenia wsparcia naszym Klientom
- aktywność na rynku usług proinnowacyjnych, finansowych, doradczych i szkoleniowych
P - proces ciągłego doskonalenia systemu zarządzania
R - reaktywne planowanie, wykonanie, sprawdzanie, działanie

Razem dla innowacyjnej medycyny

Miło nam poinformować, że w dniu 15 czerwca 2016r. podczas I MEDICASILESIA CLUSTERS’ MEETING 2016 podpisano porozumienie   o współpracy pomiędzy Klastrem Lubelska Medycyna – Klaster Usług Medycznych i ProzdrowotnychKlastrem LifeScience Kraków,Klastrem medycznym MedClusterOgólnopolskim Klastrem e-Zdrowie oraz Klastrem MedSilesia - Śląska Sieć Wyrobów Medycznych.

W ramach porozumienia oprócz deklarowanej współpracy, powołana została Rada Klastrów Branży Medycznej, której myślą przewodnią wyznaczającą dalszy kierunek działania stało się  hasło: Razem dla innowacyjnej medycyny

Technologie Relacje Wiedza - KOOPERACJA KORPORACJI ZE STARTUPAMI, 30.06.2016

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie na temat współpracy korporacji ze startupami, które odbędzie się w Campus Warsaw ul. Ząbkowska 27/31

Głównym celem spotkań jest wymiana doświadczeń oraz upowszechnianie dobrych praktyk wdrażania projektów o charakterze proinnowacyjnym. Przewidywany jest też czas na networking.

Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej

W dniu 13 czerwca 2016r. zostało oficjalnie powołane Forum Dziedzictwa Sztuki Inżynieryjnej, które będzie otwartą platformą współpracy, tworzoną przez muzea oraz inne instytucje kultury i podmioty programowo zajmujące się dziedzictwem technicznym i poprzemysłowym w celu wypracowania i wdrożenia doktryny dziedzictwa sztuki inżynieryjnej, jego ochrony, zarządzania i promocji.

Jest nam niezmiernie miło, że Nowe Gliwice na terenie których odbyła się Konferencja, zostały przedstawione jako najlepszy przykład wykorzystania zabytków sztuki inżynieryjnej do nowych celów. 

Konwent Kobiet Sukcesu, 30.06.2016 r., Sosnowiec

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. w imieniu Centrum Rozwoju Kobiet Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, serdecznie zaprasza do udziału w II edycji Konwentu Kobiet Sukcesu, który odbędzie się 30 czerwca w siedzibie WSH w Sosnowcu.

HANNA BANASZAK gościnnie na NOWYCH GLIWICACH

"Ja takie miejsca uwielbiam, przede wszystkim dlatego, że jestem też fotografem, a to są cudowne miejsca do robienia kadrów..." - tak o Nowych Gliwicach powiedziała Hanna Banaszak, która wystąpiła i zachwyciła publiczność 11 czerwca 2016 roku u podnóża Cechowni w towarzystwie Krzysztofa Kobylińskiego.

Możemy śmiało napisać, że było absolutnie klimatycznie!

Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Hanną Banaszak:

Poznaj zwycięzców 8. edycji Innowatora Śląska !

14 czerwca 2016 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, podczas Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG odbyła się konferencja „Przedsiębiorstwo w XXI wieku – szanse i wyzwania”. Celem konferencji było pokazanie, w jaki sposób przedsiębiorstwa mogą sobie radzić z trudnościami i wyzwaniami rynkowymi poprzez inwestycje w innowacje, rozwój marki oraz dbanie o dobre relacje z pracownikami.

Po konferencji odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w konkursie Innowator Śląska 2015. Konkurs objęty został honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego w ramach marki INNOSILESIA. 

Urzędy Skarbowe Nagrodzone

W dniu 15.06.2016 r. odbyło się spotkanie przedsiębiorców z Loży Katowickiej BCC z Naczelnikami Urzędów Skarbowych, które zostały nagrodzone w XIII edycji konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy oraz z Laureatami  XIX edycji konkursu "Fiskus Podpowiada- PIT 2015"

Komunikat 5 dot. przetargu nieograniczonego na usługi projektowe pn. „Opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji lotniska użytku wyłącznego w Gliwicach”

Zamawiający, informuje, iż w dniu 6 czerwca 2016r. dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty.

Warsztat pt.. „ZARZĄDZANIE DYSTANSEM. ZATRZYMAJ (SIĘ NA) CHWILĘ I ODNAJDŹ SIEBIE W SWOJEJ ROLI”- 28.06.2016 r., Gliwice

„Zatrzymaj się na chwilę… zwolnij… przystań…spójrz na to, co rzeczywiście masz robić. 

Odkryj swoje atuty i generuj rozwiązania na podstawie własnej wiedzy i umiejętności”.

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. wraz z Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi zapraszają do udziału w warsztacie „Zarządzanie dystansem. Zatrzymaj (się na) chwilę i odnajdź siebie w swojej roli". 

To nie jest kolejne szkolenie z modnego tematu jak asertywność, przywództwo, mediacje czy komunikacja. Tym samym odrzucamy „oklepane” tematy szkoleń i proponujemy innowacyjne myślenie o rozwoju zawodowym czy osobistym. 

Warsztat zostanie przeprowadzony w oparciu o metodologię „The Coaching Maps”, zgodnie z którą w projekcyjny sposób możesz podchodzić do swoich codziennych obowiązków i zadań, by generować rozwiązania tylko dla Ciebie skuteczne i Tobie właściwe. 

INDUSTRIADA 2016 na Nowych Gliwicach

11 czerwca na terenie Nowych Gliwic odbędzie się kolejna edycja Industriady. Motywem przewodnim Święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego będą przemysłowe legendy.

Na terenie Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice” oraz przy Oddziale Odlewnictwa Artystycznego Muzeum w  Gliwicach (ul. Bojkowska 37), który mieści się w dawnej kopalni węgla kamiennego „Gliwice” i posiada jedną z najnowocześniejszych ekspozycji muzealnych w Polsce powstanie Miasteczko Przeszłości. Uczestnicy imprezy poznają życie z epoki wielkich przemysłowców, takich jak Reden, Baildon czy Holtzhausen. To m.in. za ich sprawą Gliwice na przełomie XIX i XX wieku były ważnym ośrodkiem przemysłowym.

GAPR na Międzynarodowym Forum Odrzańskim w Bohuminie

W dniu 25 maja br. w Bohuminie, w sprzyjającym dyskusji klimacie sali bankietowej secesyjnego hotelu pod Zielonym Dębem, odbyła się II edycja Forum Odrzańskiego.

Platforma dyskusyjna dotyczyła wspólnych polsko-czeskich działań mających na celu wspieranie wydłużenia Odrzańskiej Drogi Wodnej na odcinku transgranicznym z polskiego Kędzierzyna-Koźle, aż na teren Kraju Morawsko-Śląskiego, jak również sposobu na przywrócenie odpowiedniego stanu żeglowności na Odrze na pozostałym odcinku w kierunku Bałtyku. 

Komunikat 4 dot. przetargu nieograniczonego na usługi projektowe pn. „Opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji lotniska użytku wyłącznego w Gliwicach”

Zamawiający, informuje, iż załącznik 3 do SIWP zatytułowany „Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu „  zostaje wycofany jako, że informacje w nim zawarte są uszczegółowione w dalszych załącznikach i nie zachodzi konieczność ich powtarzania.

Szkolenie pt. „Biznes z Sercem”: CSR – Społeczna Odpowiedzialność Biznes – pierwsze kroki – czyli jak zwiększyć konkurencyjność firmy.

Zapraszamy na pierwsze z cyklu szkolenie w ramach programu „Biznes z Sercem”: CSR – Społeczna Odpowiedzialność Biznes – pierwsze kroki – czyli jak zwiększyć konkurencyjność firmy.

Data i godzina:   7 czerwiec 2016 r. g. 9.00

Miejsce:             Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice, ul. Bojkowska 37, Budynek 4 „Maszynownia” sala 013 (wejście od strony biura paszportowego)

Komunikat 3 dot. przetargu nieograniczonego na usługi projektowe pn. „Opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji lotniska użytku wyłącznego w Gliwicach”

Zamawiający, ogłasza przetarg nieograniczony na usługi projektowe pn. „Opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji lotniska użytku wyłącznego w Gliwicach” wg  Specyfikacji Istotnych Warunków Przetargu, 27 maja 2016r. Termin przetargu - otwarcia ofert 3 czerwca 2016r. Wadium – 30 000 zł. 

Specyfikacja Istotnych Warunków Przetargu

Komunikat 2 dot. przetargu nieograniczonego na usługi projektowe pn. „Opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji lotniska użytku wyłącznego w Gliwicach”

Zamawiający informuje jako, że złożone w przetargu niegraniczonym oferty na wykonanie ww.  dokumentacji przekraczają znacznie wysokość zaplanowanych na ten cel środków Zamawiający unieważnia ww. przetarg.

MedicaSILESIA Clusters Meeting 2016, Katowice, 14-15 czerwiec 2016

Serdecznie zapraszamy na MedicaSILESIA Clusters Meeting 2016 - pierwsze, branżowe spotkania biznesu, nauki oraz samorządu prezentujące potencjał innowacyjny i wdrożeniowy śląskiej branży medycznej. Wydarzenie to jest częścią IX edycji Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG w Katowicach.

Termin: 14-15 czerwiec 2016

Miejsce: Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Spotkanie informacyjne na temat działania 1.2 RPO WSL

Przedsiębiorcy wzięli udział w kolejnym spotkaniu z cyklu bepzłatnych spotkań środowych, tym razem poświęconym działaniu 1.2. Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na 2016 rok. 

Laureaci konkursu ,,Fiskus podpowiada – PIT 2015” wybrani!

W tym roku Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. zaangażowała się w XIX edycję konkursu „Fiskus podpowiada – PIT 2015”, którego organizatorem jest Loża Katowicka Business Centre Club  wraz z Urzędem Kontroli Skarbowej w Katowicach i „Polską, Dziennikiem Zachodnim”.

Hasło zwycięzcy konkursu- Pana Roberta Szymańczyka z Tychów brzmi "Mniej podatków, mniej szarości"- proste, krótkie, a jednocześnie przekazujące wiele informacji - tak o haśle zwycięzcy konkursu „Fiskus podpowiada” mówili członkowie kapituły, która wybrała laureatów tej popularnej wśród Czytelników DZ rywalizacji.

INDUSTRIADA 2016- ŚWIĘTO SZLAKÓW ZABYTKÓW TECHNIKI NA NOWYCH GLIWICACH

Industriada 2016, czyli siódme święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, odbędzie się 11 czerwca.

W tym roku motywem przewodnim Industriady będą "przemysłowe legendy": opowieści związane z wydarzeniami z historii industrializacji regionu, osobami działającymi na rzecz uprzemysłowienia czy świadkami wydarzeń towarzyszących temu procesowi. Dziedzictwo regionu ma być więc pokazywane i interpretowane m.in. poprzez konteksty codziennego życia oraz losów robotników, wizji pionierów przemysłu czy też rozwojowych działań właścicieli zakładów przemysłowych.

Industriada odbędzie się w 44 obiektach w naszym województwie, w tym na obszarze Nowych Gliwic Centrum Edukacji i Biznesu GAPR sp. z o.o.

Konferencja "Przedsiębiorstwo w XXI wieku" oraz Gala rozdania nagród w konkursie Innowator Śląska 2015

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. w ramach projektu Enterprise Europe Network zaprasza do udziału w konferencji „Przedsiębiorstwo w XXI wieku – szanse i wyzwania” połączonej z galą rozdania nagród w konkursie Innowator Śląska 2015.

 

KOMUNIKAT 1 dot. przetargu nieograniczonym na usługi projektowe pn. „Opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji lotniska użytku wyłącznego w Gliwicach”

Jako, że jeden z Oferentów zadał poniższe pytania, Zamawiający odpowiada jak niżej.

Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym na usługi projektowe pn. „Opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji lotniska użytku wyłącznego w Gliwicach”

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju  Sp. z o.o. w Gliwicach, 44-100 Gliwice, ul. Wincentego Pola 16zaprasza do udziału w przetargu nieograniczonego na usługi projektowe pn. „Opracowanie dokumentacji projektowej modernizacji lotniska użytku wyłącznego w Gliwicach” wg „Regulaminu zakupów i usług GAPR”. 

Przetarg odbędzie się dnia 16 maja 2016 r. o godzinie 10.00 w jej siedzibie. Warunkiem udziału w przetargu jest złożenie pisemnej oferty o treści określonej w SIWP wraz z wymaganymi dokumentami, wpłacenie wadium  do dnia 16 maja 2016r. do godziny 9.30 w siedzibie GAPR.

Międzynarodowe Targi Innowacji Naukowych i Gospodarczych INTARG 2016

INTARG 2016 to dobra okazja aby rozpocząć lub rozwinąć biznes na arenie międzynarodowej. Zapraszamy na spotkania brokerskie w samym centrum Śląska - 14 czerwiec, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice, godz. 10.00.

https://b2bharmo.com/INTARG2016/

Forum Odrzańskie 25.05.2016r., Bohumin

Miło nam poinformować, że Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. jest Partnerem Forum Odrzańskiego, które odbędzie się w dniu 25.05.2016r. w Bohumin w Hotelu Pod zeleným dubem (CZ).

Czesko-polska platforma dyskusyjna dot. wspólnych działań mających na celu wspieranie wydłużenia Odrzańskiej Drogi Wodnej na odcinku transgranicznym z polskiego Kędzierzyna-Koźle aż na teren Kraju Morawsko-Śląskiego, jako jednego z etapów dokończenia korytarza wodnego Dunaj-Odra (-Łaba).

 

Największe wydarzenie gospodarcze Europy Centralnej już za dwa miesiące!

Miło nam poinformować, że Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. jest Partnerem VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który będzie miał miejsce w dniach 18-20 maja br. w Katowicach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK).

Wydarzenie zachowa sprawdzoną formułę trzydniowego cyklu debat z udziałem kilku tysięcy gości z krajów europejskich, Azji i Afryki, wzbogacając jednocześnie program o nowe wydarzenia oraz miejsce. Rejestracja na najważniejszą w tej części kontynentu konferencję biznesową jest już otwarta.

Szkolenie dla branży medycznej nt. Prezentacja dedykowana Inwestorowi

Zapraszamy w dniu 20 kwietnia 2016 r. na zamknięte szkolenie dedykowane branży medycznej na temat: technik, praktycznych aspektów oraz podejścia do przygotowania oferty w formacie ,,pitch presentation”.

Miejsce szkolenia: Centrum Edukacji i Biznesu NOWE GLIWICE, 
Gliwice, ul. Bojkowska 37, Budynek 4 – Maszynownia, sala 013 parter 

Prowadzący szkolenie: Pan Dr Piotr Kaczmarek – Kurczak, wykładowca w Katedrze Przedsiębiorczości - Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Festiwal Innowacji Gliwice 2016

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o objęła patronatem oraz sedecznie zaprasza na Festiwal Innowacji - Innowacje w Edukacji - polsko-ukraińską konferencję, w której przedstawiciele biznesu, organizacji pozarządowych, samorządu i edukacji razem będą rozmawiać o innowacjach w edukacji.

Wydarzenie będzie miało miejsce 19 Kwietnia 2016r. w Centrum Edukacji i Biznesu - Nowe Gliwice w godz. 9.00-15.00.

 

Komunikat dot. projektów realizowanych przez Agencję Rozwoju Lokalnego w Jaworznie

Informujemy, że w związku z faktem, że Agencja Rozwoju Lokalnego S.A. w Jaworznie została w całości inkorporowana do Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. na zasadach sukcesji uniwersalnej w myśl art. 492 §1 realizacja usług proinnowacyjnych stworzonych w ramach projektów zrealizowanych przez Agencję Rozwoju Lokalnego S.A. w Jaworznie w ramach działania 5.2. Wspieranie instytucji otoczenia biznesu oraz ich sieci o znaczeniu ponadregionalnym - współfinansowanych ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospoarka na lata 2007-2013 – powiększyła katalog usług doradczych o charakterze proinnowacyjnym świadczonych przez GAPR sp. z o.o.

Szczegółowe informacje o usługach dostępne są w zakładce: http://gapr.pl/pl/top/doradztwo_biznesowe%20?

Szkolenie pt. "Administrator Bezpieczeństwa Informacji" Zabrze, 25-26 kwiecień 2016r.

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. wraz z Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi zapraszają do udziału w specjalistycznym szkoleniu ADMINISTRATOR BEZPIECZEŃSTWA INFORMACJI.

Szkolenie pt. „Postępowanie z trudnym Klientem” Gliwice, 25-26 kwiecień 2016 r.

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. zaprasza do udziału w szkoleniu przygotowanym specjalnie dla pracowników administracji publicznej, którzy w pracy z klientami chcą doskonalić swoje postępowanie w sytuacjach trudnych i konfliktowych.

Konferencja "BIZNES Z SERCEM” - SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU

Dziś GAPR sp. z o.o.  wraz z Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii wziął udział w konferencji  "BIZNES Z SERCEM” - SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU", która jest inauguracją Projektu „Biznes z sercem”.

Klaster MedSilesia – partnerem Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego – SALMED 2016

SALMED 2016 - największe spotkanie targowe dedykowane branży medycznej w Polsce organizowane w dniu 12-14 kwietnia 2016r. w Poznaniu

Filarem targów SALMED są wykłady, warsztaty, konferencje, spotkania biznesowe o charakterze naukowo-szkoleniowym organizowane przy współpracy z wybitnymi specjalistami.

To dzięki kilkudziesięciu specjalistycznym wydarzeniom merytorycznym z zakresu zarządzania, medycyny ratunkowej, architektury przestrzeni szpitalnych, laboratorium, rehabilitacji, pielęgniarstwa, czy IT, uczestnicy otrzymują pełne spektrum wiedzy do wdrożenia niemal natychmiast po targach.

Do zobaczenia w Poznaniu!

Warsztat pt. „ZWRÓĆ UWAGĘ NA SWOJĄ ODWAGĘ!” Gliwice, dnia 30.03.2016

W imieniu Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. zapraszam do udziału w warsztacie pt. ZWRÓĆ UWAGĘ NA SWOJĄ ODWAGĘ! z wykorzystaniem nowego narzędzia rozwojowego „The Coaching Maps”, który odbędzie się w dniu 30 marca 2016 br. o godzinie 9:00 w ramach cyklu spotkań środowych w Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice” ul. Bojkowska 37, Budynek 4 „Maszynownia”, sala 013. 

Warsztat organizowany jest przy współpracy z  Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi.

 

Godziny otwarcia

Szanowni Państwo,

Uprzejmnie informujemy że w dniu 25 marca 2016 roku wszystkie oddziały Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. otwarte będą do godziny 12:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

Wesołych Świąt Wielkanocnych

12 lutego zakończono przyjmowanie zgłoszeń do konkursu Innowator Śląska 2015.

Wpłynęło 35 innowacyjnych rozwiązań: 34 w kategoriach –mikro, małe i średnie przedsiębiorstwo oraz jedno w kategorii instytucja sektora badawczo-rozwojowego.

W dniu 26 lutego odbyło się spotkanie Kapituły Konkursu Innowator Śląska. Kapitułę reprezentowało 4 ekspertów ze świata nauki i biznesu oraz 4 pracowników biura konkursu. Zadaniem Kapituły było przeanalizowanie wszystkich nadesłanych przez uczestników zgłoszeń (w formie Arkuszy Prezentacji Innowacyjnego Rozwiązania) pod względem merytorycznym oraz zakwalifikowanie wybranych podmiotów do II Etapu konkursu.

Kapituła wybrała 10 najlepszych rozwiązań kierując się następującymi kryteriami: czy dane zgłoszenie posiada znamiona innowacyjności, czy zostało wdrożone na rynek w okresie ostatnich 3 lat, czy i dlaczego zasługuje na nominację do kolejnego etapu konkursu.

Obecnie pracownicy biura konkursu wraz z ekspertami zewnętrznymi przeprowadzają audyt każdego z 10 rozwiązań. 

Ósma edycja konkursu Innowator Śląska 2015.

W dniu dzisiejszym, tj. 15 grudnia 2015 roku Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. ogłasza ósmą edycję konkursu na najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwo i instytucję naukową Innowator Śląska 2015.

Na zgłoszenia czekamy do 12 lutego 2016r.

Konferencja inauguracyjna Programu: „BIZNES Z SERCEM” „CSR - SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU – wiem, rozumiem, stosuję”.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji dotyczącej społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) w dniu 31 marca 2016 r. g. 9.00 w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu, ul. Wolności 345 A.

LOGISTYKA. INWESTYCJE. PRZYSZŁOŚĆ. - 5. edycja konferencji logistycznej w Gliwicach, 22 marca 2016r.

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. partnerem merytorycznym tegorocznej edycji Konferencji „Logistyka Inwestycje Przyszłość”, która odbędzie się 22 marca 2016 roku w Hotelu Silvia Gold.

Gopodarzem już po raz piąty stają się Gliwice. Dlaczego?

Europejskie Forum Nowoczesnej Ochrony Zdrowia - MedTrends 2016, 18-19 marca 2016 r.

W dniach 18-19 marca 2016 roku w Zabrzu w Hotelu Diament odbędzie się II międzynarodowa konferencja „MedTrends 2016 – Europejskie Forum Nowoczesnej Ochrony Zdrowia”.

Miło nam poinformować, że klaster MedSilesia jest partnerem wydarzenia.

BIZNESOWE RANDEZ-VOUS W OSTRAWIE

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. zaprasza firmy z branży: inżynieria, metalurgia, IT, elektronika, górnictwo i konstrukcje do udziału w spotkaniach biznesowych w Ostrawie w dniu 25 maja 2016 r. organizowanych przez Śląsko-Morawską Izbę Gospodarczą.

 

KOMUNIKAT 2 DO PRZETARGU NA WYKONANIE MODERNIZACJI SYSTEMU IZOLACJI PRZECIWWILGOTNOŚCIOWEJ

Jeden z oferentów zadał pytanie (w skrócie) – czy Zamawiający dopuszcza w tym przetargu tj. dla modernizacji systemu izolacji przeciwwilgociowej Budynku 3 „Cechowni” – Etap 2 Centrum Edukacji i Biznesu GAPR przy ul. Bojkowskiej 37 - zastosowanie „technologii Iniekcji Krystalicznej opatentowanej przez dr inż. Wojciecha Nawrota”.

Odpowiedź Zamawiającego na to pytanie jest następująca:

Nie, jako, że stosownie do obowiązującej w tym przetargu SIWP oferent zobowiązany jest do:

 1. Punkt 6. Warunki uczestnictwa w przetargu, tiret 5 „Oferent zobowiązany jest sporządzić ofertę zgodnie z treścią niniejszej SIWP”
 2. Punkt 2. Określenie przedmiotu zamówienia,

„Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji istniejącego  systemu izolacji przeciwwilgociowej fundamentów Budynku 3 – „Cechownia” – Etap II Centrum Edukacji i Biznesu Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju Sp. z o.o. w Gliwicach przy ul. Bojkowskiej 37 - w zakresie wskazanym na rzucie piwnicy ww. budynku - poprzez wykonanie:

 • pionowej izolacji przeciwwilgociowej,
 • poziomej izolacji przeciwwilgociowej  metodą krzemianowej  iniekcji ciśnieniowej 

poprzedzaną:

 • osuszeniem zawilgocenia metodą termo-mikrofalową
 • usunięcie porażenia mikologicznego,
 • zabezpieczenie przed zagrzybieniem właściwymi materiałami.

…..”

Targi HANNOVER MESSE 2016

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. w ramach projektu Enterprise Europe Network zaprasza do udziału w spotkaniach brokerskich podczas targów Hannover Messe 2016 w Hanowerze w dniach 26-28 kwietnia 2016.

KOMUNIKAT 1 DO PRZETARGU NA WYKONANIE MODERNIZACJI SYSTEMU IZOLACJI PRZECIWWILGOTNOŚCIOWEJ

Komunikat 1 - Zamawiający informuje, iż należy wykreślić tiret pierwszy w punkcie 6 – strona 4 SIWP jak następuje:

było

„6.       Warunki uczestnictwa w przetargu

 • Wykupienie Specyfikacji Istotnych Warunków Przetargu na wykonanie modernizacji istniejącego systemu izolacji przeciwwilgotnościowej Budynek 3 – „Cechownia” – Etap II Centrum Edukacji i Biznesu GAPR sp. z o.o. w Gliwicach przy ul. Bojkowskiej 37 – przed terminem złożenia ofert”

jest

„6.       Warunki uczestnictwa w przetargu

 • BRAK

9. edycja Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG ®2016.

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. zaprasza do wzięcia udziału w Międzynarodowych Targach Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG ®2016, które odbędą się w dniach 14-15 czerwca 2016 w Katowicach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA BROKERSKICH FUTURE MATCH NA TARGACH IT/ICT CEBIT 2016

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. wraz z partnerami projektu Enterprise Europe Network zaprasza firmy oraz instytuty badawcze do udziału w KOLEJNEJ EDYCJI SPOTKAŃ BROKERSKICH FUTURE MATCH NA TARGACH IT/ICT CEBIT 2016 w dniach 14-18 marca 2016 r. w Hanowerze.

ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE:

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. w ramach projektu Enterprise Europe Network zaprasza przedsiębiorców na bezpłatne szkolenie dotyczące uzyskania wsparcia w ramach Poddziałania 2.3.4. „Ochrona własności przemysłowej” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (PO IR). 

Szkolenie odbędzie się 25 lutego w Katowicach w Hotelu Angelo, ul. Sokolska 24, w godzinach 10:00 – 14:00. 

 

Szkolenie pt. „Nowe metody efektywnego kierowania pracownikami administracji publicznej z orientacją na rezultaty.

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. zaprasza do udziału w szkoleniu przygotowanym specjalnie dla pracowników administracji publicznej zajmujących stanowiska kierownicze w dniach  10 i 11 marca 2016 roku w  Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice, ul. Bojkowska 37, Budynek 4 „Maszynownia”.

 

Otwarte Spotkanie Informacyjne w ramach Poddziałania 2.3.1. Proinnowacyjne usługi IOB dla MŚP, 24 lutego 2016 r.

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. zaprasza do udziału w cyklicznie organizowanych, bezpłatnych spotkaniach dedykowanych głównie przedsiębiorcom, ale także innym odbiorcom zainteresowanym prezentowaną tematyką.

Najbliższe spotkanie jest poświęcone możliwościom pozyskania dofinansowania na usługi proinnowacyjne, które mają prowadzić do wdrożenia w przedsiębiorstwie innowacji produktowej lub procesowej o charakterze technologicznym. 

Zapytanie ofertowe na wykonanie strony internetowe

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. zaprasza do składania ofert na wykonanie strony internetowej z serwisem CMS umożliwiającym zarządzanie stroną według poniższej specyfikacji. Oferty prosimy składać na formularzu stanowiącym Załącznik nr 1 do niniejszego zapytania.

 

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju Sp. z o.o. wraz z Klastrem MedSilesia - Partnerem Wspierającym międzynarodowego kongresu medycznego - Health Challenges Congress.

W dniach 18-20 lutego 2016 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się bezprecedensowe w skali kraju i Europy wydarzenie (http://www.hccongress.pl/pl/). W jednym miejscu, w ciągu trzech dni, spotkają się nie tylko wybitni specjaliści reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych – zarówno z Polski, jak i z zagranicy, ale także przedstawiciele środowisk związanych z szeroko rozumianym sektorem ochrony zdrowia, nauką, gospodarką, biznesem, finansami, rynkiem ubezpieczeniowym, organizacjami pozarządowymi, polityką, administracją publiczną i samorządową oraz mediami.

Podczas Health Challenges Congress odbędzie się ponad 40 sesji o bardzo szerokiej i zróżnicowanej tematyce, a jeden z kongresowych dni tj. 20.02 zgodnie z hasłem „Medycyna jest dla ludzi” będzie dniem otwartym dla każdego, kto interesuje się swoim zdrowiem.

GAPR Sp. z o.o. jako koordynator Klastra MedSilesia aktywnie włączył się w to prestiżowe wydarzenie. 

Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym - modernizacja istniejącego systemu izolacji przeciwwilgociowej

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju  sp. z o.o. w Gliwicach, 44-100 Gliwice, ul. Wincentego Pola 16 ogłasza przetarg nieograniczony p.n.: Modernizacja istniejącego systemu izolacji przeciwwilgociowej Budynku 3- "Cechownia" - Etap 2 Centrum Edukacji i Biznesu GAPR Sp. z o.o. w Gliwiwcach przy ulicy Bojkowskiej 37.

Szczegóły zapytania w załączniku

Umowa na wykonanie modernizacji 

GAPR sp. z o.o. jest partnerem projektu PIŁKARSKI DIAMENT

Piłklarski Diament to projekt, którego celem jest znalezienie "piłkarskiej perełki", która nie miała wcześniej okazji przebić się w profesjonalnym futbolu. Stawka jest wielka- zwycięzca podpisze kontrakt z Piastem Gliwice - drużyną, która idzie jak burza w Ekstraklasie i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

NOWE GLIWICE W DZIESIĄTCE NAJPIĘKNIEJSZYCH OBIEKTÓW POLSKIEJ SECESJI

Nowe Gliwice zachwycają nie od dziś zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych. Dzięki swojej niezwykłej urodzie znalazły się w rankinu dziesięciu najpiękniejszych industrialnych obiektów polskiej secesji.

Bezpłatne warsztaty nt. Nowych metod efektywnego kierowania pracownikami administracji publicznej z orientacją na rezultaty - 27.01.2016

Zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnym spotkaniu połączonym z warsztatem dedykowanym pracownikom administracji nt. Nowe metody efektywnego kierowania pracownikami administracji publicznej z orientacją na rezultaty.

 

Zapraszamy na szkolenie ,,Ochrona Danych Osobowych w służbie zdrowia – chroń dane swoich pacjentów. Obowiązki i wymogi oraz praktyczne podejście do ochrony danych osobowych”

Szanowni Państwo, Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. wraz z Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi zapraszają do udziału w specjalistycznym szkoleniu ,,Ochrona Danych Osobowych w służbie zdrowia – chroń dane swoich pacjentów. Obowiązki i wymogi oraz praktyczne podejście do ochrony danych osobowych”, dedykowanym podmiotom działającym w branży medycznej.

OFERTA PRACY- SPECJALISTA DS. PROJEKTÓW MIĘDZYNARODOWYCH

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. z Gliwic zaprasza do składania ofert na stanowisko: SPECJALISTA DS. PROJEKTÓW MIEDZYNARODOWYCH

Otwarte Spotkania Informacyjne, 27 maja 2015 r.

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. zaprasza do udziału w cyklicznie organizowanych, bezpłatnych spotkaniach dedykowanych przedsiębiorcom oraz osobom planującym rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Zapraszamy na kolejne warsztaty

Zapraszamy na kolejne warsztaty ,,Dla Innowacji", tym razem w temacie: „Marketing w branży medycznej - czyli o tworzeniu skutecznych kampanii promocyjnych w Internecie, wdrażaniu innowacji marketingowych dla wyrobów, urządzeń i usług medycznych”, które odbędą się 7 maja 2015 r. w Hotel Mercure w Cieszynie, przy ulicy Motelowej 21.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.