Aktualności

Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego nr GAPR – MFII/2600/17/W

Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego nr GAPR – MFII/2600/17/W w ramach projektu "Moja firma – moja niezależność II".

Wybrane oferty:
Część 1: BMD Marcin Drej, data wpłynięcia oferty: 21.11.2017 r., cena: 44,00 zł/godz.
Część 2: AMG Anna Garbat, data wpłynięcia oferty: 21.11.2017 r., cena: 69,00 zł/godz.
Część 3: BMD Marcin Drej, data wpłynięcia oferty: 21.11.2017 r., cena: 46,00 zł/godz.

Konferencja ROBOTY MEDYCZNE 2017

Zapraszamy 8-9 grudnia 2017 do Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu na konferencję ROBOTY MEDYCZNE 2017

W ramach konferencji zapraszamy również serdecznie na warsztaty regionalne dotyczące wykorzystania kluczowych technologii wspomagających w medycynie, realizowanych w ramach projektu KETGATE - ekosystem umożliwiający dostęp do infrastruktury i usług dedykowanych MŚP wykorzystujących kluczowe technologie wspomagające (KET).

Wstęp wolny – prosimy o przesłanie potwierdzenia przybycia na adres: medsilesia@gapr.pl

Program konferencji

Ogłoszenie o naborze wniosków o przyznanie podstawowego wsparcia pomostowego

Ogłaszamy nabór wniosków o przyznanie podstawowego wsparcia pomostowego w ramach projektu "(Nie)pełnosprawni w swojej firmie".

 

 

Znamy najbardziej innowacyjne firmy w regionie - Gala rozdania nagród Innowator Śląska 2016 już za nami!

W dniu 17 listopada 2017 r. w Gliwicach, podczas II Festiwalu Innowacji i Technologii, odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w konkursie „Innowator Śląska 2016”, połączona z panelem dyskusyjnym „Innowacje – Startupy – Rozwój – Finansowanie”. Oba wydarzenia zostały zorganizowane i sfinansowane z projektu Enterprise Europe Network w ramach programu ramowego na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw 2014-2020 COSME, jak również ze środków własnych GAPR sp. z o.o.

Nabór do projektu

Informujemy, że z dniem 20 listopada 2017 r. uruchomiliśmy nabór do projektu "Dofinansowanie usług rozwojowych dla MŚP z terenów rewitalizowanych Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego" w Punkcie Obsługi Klienta w Gliwicach. Więcej informacji i dokumenty zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej projektu pod adresem: www.psf.gapr.pl.

Ruszył nabór do projektu scale-up !

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. w Gliwicach  ogłasza nabór firm zainteresowanych uzyskaniem bezpłatnych usług wspierających wejście firmy na rynki zagraniczne: szkolenia, coaching, mentoring oraz możliwość dofinansowania udziału w zagranicznej konferencji/targach w 2018 roku.

 

 2015-09-18

Konkurs Innowator Śląska 2014 – poznajmy zwycięzców i wyróżnionych

16 września 2015 r. w Chorzowie, podczas konferencji regionalnej „Śląskie potencjały: technologie dla miast przyszłości” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego we współpracy z Górnośląską Agencją Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. oraz Parkiem Naukowo-Technologicznym „TECHNOPARK GLIWICE”, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie Innowator Śląska 2014.

W tym roku po raz 7 mieliśmy przyjemność uhonorować najbardziej innowacyjne firmy i instytucje naukowe z województwa śląskiego, które z sukcesem wdrażają swoje nowatorskie pomysły i potrafią je przełożyć na zysk zarówno w kraju, jak i za granicą. Podmioty wdrażające innowacyjne rozwiązania są dźwignią polskiej gospodarki, kreują nowe miejsca pracy i przyczyniają się do rozwoju innowacyjności w regionach.

Konkurs zorganizowany został w ramach projektu Enterprise Europe Network, współfinansowanego ze środków Komisji Europejskiej. Komisja przychyla się wszelkim inicjatywom, które bezpośrednio promują i wspierają innowacyjne firmy i instytucje naukowe. 

Do konkursu zgłosiło się 20 uczestników. Wśród rozwiązań dominowała branża IT - 31% zgłoszeń oraz ochrona środowiska - 15,8%, pozostała grupa to podmioty reprezentujące szeroko rozumiany przemysł oraz inne pojedyncze branże. Poziom innowacyjności zgłoszonych pomysłów oraz ich liczba potwierdza ogromny potencjał województwa śląskiego w obszarze nowych technologii. 

Komisja konkursu Innowator Śląska 2014 wybrała laureatów w czterech kategoriach: – mikroprzedsiębiorca, mały przedsiębiorca, średni przedsiębiorca oraz instytucja sektora badawczo-rozwojowego. Zwycięzcami konkursu zostali kolejno:

  • Trufle Mozaiki Monika Wolak, Jakub Wolak s.c. za półautomatyczną linię do układania mozaiki szklanej w oparciu o indywidualny projekt graficzny;
  • Media sp. z o.o. za Mediaimager GM4 - duplikator danych cyfrowych,
  • SUNEX SA za pompę ciepła NEXUS,
  • Instytut Technik Innowacyjnych EMAG za kompleksowy system do monitorowania i analizy parametrów w rejonie ściany wydobywczej X-MAN.

Dodatkowo, Instytut Technik Innowacyjnych EMAG, został uhonorowany nagrodą specjalną Marszałka Województwa Śląskiego - INNOSILESIA. Instytut doceniono za wysoki poziom innowacyjności systemu X-MAN oraz wieloletnie doświadczenie placówki w rozwoju innowacyjności.

W gronie wyróżnionych firm i instytucji naukowych znaleźli się:

  • Ekoinwentyka Sp. z o.o. za adaptację kompaktowego bioreaktora trójfazowego do bioeliminacji zanieczyszczeń i odorów  dla oczyszczalni ścieków oraz zakładów gospodarki odpadami,
  • Noidss Sp. z o.o. za pierwszą polską blokadę alkoholową,
  • PREVAC Sp. z o.o. za system UHV do osadzania cienkich warstw metodą PLD oraz PVD,
  • Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych „OBRUM” sp. z o.o. za wspomaganie czynności serwisowych sprzętu wojskowego (SpW) przy wykorzystaniu rzeczywistości poszerzonej (Augmented Reality).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz gratulujemy laureatom i wyróżnionym.

Zachęcamy również do zapoznania się z katalogiem uczestników Innowatora Śląska 2014.

Zapraszamy do artykułu o konferencji na stronach:

http://www.slaskie.pl/strona_n.php?jezyk=pl&grupa=10&art=7886

http://www.ris.slaskie.pl/pl/aktualnosc/0/1442493327/0/0 

  

 

  

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.