Aktualności

Zapytanie ofertowe ofert na usługę publikacji ogłoszenia dotyczącego realizacji projektu CE1063 SMART_watch

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju Sp. z o.o. zaprasza do składania ofert na usługę publikacji ogłoszenia dotyczącego realizacji projektu CE1063 SMART_watch „Regional branch observatories of intelligent markets in Central Europe monitoring technology trends and market developments in the area of smart specializations” finansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Europa Centralna (Interreg Central Europe).

Zapytanie ofertowe 

Wywiady w ramach projektu ProVaHealth

Zapraszamy do udziału w wywiadach w ramach projektu ProVaHealth dotyczących komercjalizacji innowacji. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju Sp. z o. o., jako koordynator Klastra MedSilesia, realizuje ten projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju, program Interreg Region Morza Bałtyckiego.

LISTA BIZNESPLANÓW REKOMENDOWANYCH DO DOFINANSOWANIA w ramach projektu „Moja firma – moja niezależność II”

Zapraszamy do zapoznania się z listą biznesplanów, rekomendowanych do dofinansowania w ramach projektu "Moja firma – moja niezależność II".

Lista Biznesplanów 

Informacja

Uprzejmie informujemy, że w czwartek 22 lutego 2018r. oddział Funduszu Pożyczkowego jest nieczynny.

Przepraszamy za utrudnienia.

RODO-Przygotuj się na zmiany! Spotkanie informacyjne dla Przedsiębiorców.

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. serdecznie zaprasza przedsiębiorców na spotkanie informacyjne poświęcone zagrożeniom i wyzwaniom jakie niosą za sobą nowe regulacje prawne w ochronie danych osobowych.

Spotkanie, odbędzie się 28.02.2018r. w godz. 9.00 – 12:00 w Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice, Gliwice, ul. Bojkowska 37.

Wsparcie administracji w zakresie JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

Do dużych, średnich oraz małych firm, wraz z początkiem roku dołączyli mikroprzedsiębiorcy! Tym samym w lutym po raz pierwszy wszyscy czynni podatnicy podatku VAT prześlą do administracji skarbowej JPK_VAT. Ostatnią grupą objętą obowiązkiem wysyłania pliku są mikroprzedsiębiorcy, czyli firmy zatrudniające do 10 osób (i osiągające do 2 mln euro obrotów), które składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, także jednoosobowe działalności gospodarcze.

 2015-09-18

Konkurs Innowator Śląska 2014 – poznajmy zwycięzców i wyróżnionych

16 września 2015 r. w Chorzowie, podczas konferencji regionalnej „Śląskie potencjały: technologie dla miast przyszłości” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego we współpracy z Górnośląską Agencją Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. oraz Parkiem Naukowo-Technologicznym „TECHNOPARK GLIWICE”, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie Innowator Śląska 2014.

W tym roku po raz 7 mieliśmy przyjemność uhonorować najbardziej innowacyjne firmy i instytucje naukowe z województwa śląskiego, które z sukcesem wdrażają swoje nowatorskie pomysły i potrafią je przełożyć na zysk zarówno w kraju, jak i za granicą. Podmioty wdrażające innowacyjne rozwiązania są dźwignią polskiej gospodarki, kreują nowe miejsca pracy i przyczyniają się do rozwoju innowacyjności w regionach.

Konkurs zorganizowany został w ramach projektu Enterprise Europe Network, współfinansowanego ze środków Komisji Europejskiej. Komisja przychyla się wszelkim inicjatywom, które bezpośrednio promują i wspierają innowacyjne firmy i instytucje naukowe. 

Do konkursu zgłosiło się 20 uczestników. Wśród rozwiązań dominowała branża IT - 31% zgłoszeń oraz ochrona środowiska - 15,8%, pozostała grupa to podmioty reprezentujące szeroko rozumiany przemysł oraz inne pojedyncze branże. Poziom innowacyjności zgłoszonych pomysłów oraz ich liczba potwierdza ogromny potencjał województwa śląskiego w obszarze nowych technologii. 

Komisja konkursu Innowator Śląska 2014 wybrała laureatów w czterech kategoriach: – mikroprzedsiębiorca, mały przedsiębiorca, średni przedsiębiorca oraz instytucja sektora badawczo-rozwojowego. Zwycięzcami konkursu zostali kolejno:

  • Trufle Mozaiki Monika Wolak, Jakub Wolak s.c. za półautomatyczną linię do układania mozaiki szklanej w oparciu o indywidualny projekt graficzny;
  • Media sp. z o.o. za Mediaimager GM4 - duplikator danych cyfrowych,
  • SUNEX SA za pompę ciepła NEXUS,
  • Instytut Technik Innowacyjnych EMAG za kompleksowy system do monitorowania i analizy parametrów w rejonie ściany wydobywczej X-MAN.

Dodatkowo, Instytut Technik Innowacyjnych EMAG, został uhonorowany nagrodą specjalną Marszałka Województwa Śląskiego - INNOSILESIA. Instytut doceniono za wysoki poziom innowacyjności systemu X-MAN oraz wieloletnie doświadczenie placówki w rozwoju innowacyjności.

W gronie wyróżnionych firm i instytucji naukowych znaleźli się:

  • Ekoinwentyka Sp. z o.o. za adaptację kompaktowego bioreaktora trójfazowego do bioeliminacji zanieczyszczeń i odorów  dla oczyszczalni ścieków oraz zakładów gospodarki odpadami,
  • Noidss Sp. z o.o. za pierwszą polską blokadę alkoholową,
  • PREVAC Sp. z o.o. za system UHV do osadzania cienkich warstw metodą PLD oraz PVD,
  • Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych „OBRUM” sp. z o.o. za wspomaganie czynności serwisowych sprzętu wojskowego (SpW) przy wykorzystaniu rzeczywistości poszerzonej (Augmented Reality).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz gratulujemy laureatom i wyróżnionym.

Zachęcamy również do zapoznania się z katalogiem uczestników Innowatora Śląska 2014.

Zapraszamy do artykułu o konferencji na stronach:

http://www.slaskie.pl/strona_n.php?jezyk=pl&grupa=10&art=7886

http://www.ris.slaskie.pl/pl/aktualnosc/0/1442493327/0/0 

  

 

  

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.