Aktualności

Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego nr GAPR – MFII/2600/17/W

Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego nr GAPR – MFII/2600/17/W w ramach projektu "Moja firma – moja niezależność II".

Wybrane oferty:
Część 1: BMD Marcin Drej, data wpłynięcia oferty: 21.11.2017 r., cena: 44,00 zł/godz.
Część 2: AMG Anna Garbat, data wpłynięcia oferty: 21.11.2017 r., cena: 69,00 zł/godz.
Część 3: BMD Marcin Drej, data wpłynięcia oferty: 21.11.2017 r., cena: 46,00 zł/godz.

Konferencja ROBOTY MEDYCZNE 2017

Zapraszamy 8-9 grudnia 2017 do Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu na konferencję ROBOTY MEDYCZNE 2017

W ramach konferencji zapraszamy również serdecznie na warsztaty regionalne dotyczące wykorzystania kluczowych technologii wspomagających w medycynie, realizowanych w ramach projektu KETGATE - ekosystem umożliwiający dostęp do infrastruktury i usług dedykowanych MŚP wykorzystujących kluczowe technologie wspomagające (KET).

Wstęp wolny – prosimy o przesłanie potwierdzenia przybycia na adres: medsilesia@gapr.pl

Program konferencji

Ogłoszenie o naborze wniosków o przyznanie podstawowego wsparcia pomostowego

Ogłaszamy nabór wniosków o przyznanie podstawowego wsparcia pomostowego w ramach projektu "(Nie)pełnosprawni w swojej firmie".

 

 

Znamy najbardziej innowacyjne firmy w regionie - Gala rozdania nagród Innowator Śląska 2016 już za nami!

W dniu 17 listopada 2017 r. w Gliwicach, podczas II Festiwalu Innowacji i Technologii, odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w konkursie „Innowator Śląska 2016”, połączona z panelem dyskusyjnym „Innowacje – Startupy – Rozwój – Finansowanie”. Oba wydarzenia zostały zorganizowane i sfinansowane z projektu Enterprise Europe Network w ramach programu ramowego na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw 2014-2020 COSME, jak również ze środków własnych GAPR sp. z o.o.

Nabór do projektu

Informujemy, że z dniem 20 listopada 2017 r. uruchomiliśmy nabór do projektu "Dofinansowanie usług rozwojowych dla MŚP z terenów rewitalizowanych Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego" w Punkcie Obsługi Klienta w Gliwicach. Więcej informacji i dokumenty zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej projektu pod adresem: www.psf.gapr.pl.

Ruszył nabór do projektu scale-up !

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. w Gliwicach  ogłasza nabór firm zainteresowanych uzyskaniem bezpłatnych usług wspierających wejście firmy na rynki zagraniczne: szkolenia, coaching, mentoring oraz możliwość dofinansowania udziału w zagranicznej konferencji/targach w 2018 roku.

 

 2016-06-17

Poznaj zwycięzców 8. edycji Innowatora Śląska !

14 czerwca 2016 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, podczas Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG odbyła się konferencja „Przedsiębiorstwo w XXI wieku – szanse i wyzwania”. Celem konferencji było pokazanie, w jaki sposób przedsiębiorstwa mogą sobie radzić z trudnościami i wyzwaniami rynkowymi poprzez inwestycje w innowacje, rozwój marki oraz dbanie o dobre relacje z pracownikami.

Po konferencji odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w konkursie Innowator Śląska 2015. Konkurs objęty został honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego w ramach marki INNOSILESIA. 

Do konkursu mogły przystąpić podmioty w czterech kategoriach: mikroprzedsiębiorca, mały przedsiębiorca, średni przedsiębiorca oraz instytucja sektora badawczo-rozwojowego.

Uczestnicy Innowatora Śląska musieli wykazać się udokumentowanym wprowadzeniem na rynek innowacyjnego produktu, technologii lub usługi w okresie ostatnich trzech lat. 

Nagrodami w konkursie są m.in. promocja w prasie, portalach internetowych oraz katalogu a także szereg nagród rzeczowych. Ponadto Prezes Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. ufundował nagrodę specjalną w wysokości 10 tyś zł dla jednego, najbardziej innowacyjnego rozwiązania. Nagrody finansowe dla każdego zwycięzcy konkursu w danej kategorii ufundował również ING Bank Śląski.   

Komisja Konkursowa dokonała wyboru trzech laureatów nagrody głównej oraz przyznała cztery wyróżnienia.

  • W kategorii mikroprzedsiębiorca wyróżnienie otrzymała firma produkcyjno usługowa ADVARTEC Paweł Wojdas za Wideokolposkop, urządzenie medyczne do obrazowej diagnostyki dolnego odcinka żeńskich narządów płciowych.
  • W kategorii mały przedsiębiorca wyróżnienie otrzymała firma ALTA sp. z o.o. za system TEST2DRIVE, system komputerowych testów psychologicznych dla pracowni specjalizujących się w psychologii transportu i pracy.
  • W kategorii średni przedsiębiorca wyróżnienie otrzymała firma MASTER - Odpady i Energia sp. z o.o. za Budowę Międzygminnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Tychach.
  • W kategorii instytucja sektora B+R wyróżnienie otrzymał Uniwersytet Śląski w Katowicach za Zintegrowany system wspomagający zarządzaniem i ochroną zbiornika zaporowego ZiZOZap.
  • W kategorii mikroprzedsiębiorstwo tytuł INNOWATORA ŚLĄSKA 2015 otrzymała firma NOVELTY RPAS sp. z o.o. za RPAS OGAR – wielofunkcyjny bezzałogowy system latający zintegrowany z geoportalem.
  • W kategorii mały przedsiębiorca tytuł INNOWATORA ŚLĄSKA 2015 otrzymała firma REHA BED sp. z o.o. za łóżko rehabilitacyjne dla młodzieży "TAURUS JUNIOR".
  • W kategorii średni przedsiębiorca tytuł INNOWATORA ŚLĄSKA 2015 otrzymała firma PREVAC sp. z o.o. za wielofunkcyjny, wielokomorowy system ultra wysokiej próżni do tworzenia nowej generacji fotowoltaików i katalizatorów.

W tym samym dniu zorganizowano również międzynarodowe spotkania matchmakingowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników, nie tylko z Polski.

Spotkania miały na celu zgromadzenie inwestorów, przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji wsparcia biznesu oraz ekspertów branżowych w jednym miejscu, umożliwiając im tym samym nawiązanie kontaktów oraz prezentację swojej działalności potencjalnym kooperantom.

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. zorganizowała wszystkie trzy wydarzenia w ramach projektu Enterprise Europe Network.

Zobacz:  Katalog uczestników Innowatora Ślaska 2015

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.