Aktualności

Zapytanie ofertowe ofert na usługę publikacji ogłoszenia dotyczącego realizacji projektu CE1063 SMART_watch

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju Sp. z o.o. zaprasza do składania ofert na usługę publikacji ogłoszenia dotyczącego realizacji projektu CE1063 SMART_watch „Regional branch observatories of intelligent markets in Central Europe monitoring technology trends and market developments in the area of smart specializations” finansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Europa Centralna (Interreg Central Europe).

Zapytanie ofertowe 

Wywiady w ramach projektu ProVaHealth

Zapraszamy do udziału w wywiadach w ramach projektu ProVaHealth dotyczących komercjalizacji innowacji. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju Sp. z o. o., jako koordynator Klastra MedSilesia, realizuje ten projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju, program Interreg Region Morza Bałtyckiego.

LISTA BIZNESPLANÓW REKOMENDOWANYCH DO DOFINANSOWANIA w ramach projektu „Moja firma – moja niezależność II”

Zapraszamy do zapoznania się z listą biznesplanów, rekomendowanych do dofinansowania w ramach projektu "Moja firma – moja niezależność II".

Lista Biznesplanów 

Informacja

Uprzejmie informujemy, że w czwartek 22 lutego 2018r. oddział Funduszu Pożyczkowego jest nieczynny.

Przepraszamy za utrudnienia.

RODO-Przygotuj się na zmiany! Spotkanie informacyjne dla Przedsiębiorców.

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. serdecznie zaprasza przedsiębiorców na spotkanie informacyjne poświęcone zagrożeniom i wyzwaniom jakie niosą za sobą nowe regulacje prawne w ochronie danych osobowych.

Spotkanie, odbędzie się 28.02.2018r. w godz. 9.00 – 12:00 w Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice, Gliwice, ul. Bojkowska 37.

Wsparcie administracji w zakresie JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

Do dużych, średnich oraz małych firm, wraz z początkiem roku dołączyli mikroprzedsiębiorcy! Tym samym w lutym po raz pierwszy wszyscy czynni podatnicy podatku VAT prześlą do administracji skarbowej JPK_VAT. Ostatnią grupą objętą obowiązkiem wysyłania pliku są mikroprzedsiębiorcy, czyli firmy zatrudniające do 10 osób (i osiągające do 2 mln euro obrotów), które składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, także jednoosobowe działalności gospodarcze.

 2016-06-17

Poznaj zwycięzców 8. edycji Innowatora Śląska !

14 czerwca 2016 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, podczas Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG odbyła się konferencja „Przedsiębiorstwo w XXI wieku – szanse i wyzwania”. Celem konferencji było pokazanie, w jaki sposób przedsiębiorstwa mogą sobie radzić z trudnościami i wyzwaniami rynkowymi poprzez inwestycje w innowacje, rozwój marki oraz dbanie o dobre relacje z pracownikami.

Po konferencji odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w konkursie Innowator Śląska 2015. Konkurs objęty został honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego w ramach marki INNOSILESIA. 

Do konkursu mogły przystąpić podmioty w czterech kategoriach: mikroprzedsiębiorca, mały przedsiębiorca, średni przedsiębiorca oraz instytucja sektora badawczo-rozwojowego.

Uczestnicy Innowatora Śląska musieli wykazać się udokumentowanym wprowadzeniem na rynek innowacyjnego produktu, technologii lub usługi w okresie ostatnich trzech lat. 

Nagrodami w konkursie są m.in. promocja w prasie, portalach internetowych oraz katalogu a także szereg nagród rzeczowych. Ponadto Prezes Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. ufundował nagrodę specjalną w wysokości 10 tyś zł dla jednego, najbardziej innowacyjnego rozwiązania. Nagrody finansowe dla każdego zwycięzcy konkursu w danej kategorii ufundował również ING Bank Śląski.   

Komisja Konkursowa dokonała wyboru trzech laureatów nagrody głównej oraz przyznała cztery wyróżnienia.

  • W kategorii mikroprzedsiębiorca wyróżnienie otrzymała firma produkcyjno usługowa ADVARTEC Paweł Wojdas za Wideokolposkop, urządzenie medyczne do obrazowej diagnostyki dolnego odcinka żeńskich narządów płciowych.
  • W kategorii mały przedsiębiorca wyróżnienie otrzymała firma ALTA sp. z o.o. za system TEST2DRIVE, system komputerowych testów psychologicznych dla pracowni specjalizujących się w psychologii transportu i pracy.
  • W kategorii średni przedsiębiorca wyróżnienie otrzymała firma MASTER - Odpady i Energia sp. z o.o. za Budowę Międzygminnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Tychach.
  • W kategorii instytucja sektora B+R wyróżnienie otrzymał Uniwersytet Śląski w Katowicach za Zintegrowany system wspomagający zarządzaniem i ochroną zbiornika zaporowego ZiZOZap.
  • W kategorii mikroprzedsiębiorstwo tytuł INNOWATORA ŚLĄSKA 2015 otrzymała firma NOVELTY RPAS sp. z o.o. za RPAS OGAR – wielofunkcyjny bezzałogowy system latający zintegrowany z geoportalem.
  • W kategorii mały przedsiębiorca tytuł INNOWATORA ŚLĄSKA 2015 otrzymała firma REHA BED sp. z o.o. za łóżko rehabilitacyjne dla młodzieży "TAURUS JUNIOR".
  • W kategorii średni przedsiębiorca tytuł INNOWATORA ŚLĄSKA 2015 otrzymała firma PREVAC sp. z o.o. za wielofunkcyjny, wielokomorowy system ultra wysokiej próżni do tworzenia nowej generacji fotowoltaików i katalizatorów.

W tym samym dniu zorganizowano również międzynarodowe spotkania matchmakingowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników, nie tylko z Polski.

Spotkania miały na celu zgromadzenie inwestorów, przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji wsparcia biznesu oraz ekspertów branżowych w jednym miejscu, umożliwiając im tym samym nawiązanie kontaktów oraz prezentację swojej działalności potencjalnym kooperantom.

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. zorganizowała wszystkie trzy wydarzenia w ramach projektu Enterprise Europe Network.

Zobacz:  Katalog uczestników Innowatora Ślaska 2015

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.