Aktualności

Spotkanie informacyjne „Bony na innowacje dla MŚP”, 28 marca 2018 r.

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców, którego celem jest omówienie konkursu „Bony na innowacje dla MŚP” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Innowator Śląska 2017- Złóż aplikację konkursową, możesz naprawdę wiele zyskać!

Już po raz dziesiąty Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju w ramach projektu „Enterprise Europe Network” ma zaszczyt zaprosić do udziału w konkursie Innowator Śląska! Ideą Konkursu jest poprawa wizerunku regionu poprzez pokazanie dobrych praktyk oraz zachęcanie do poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych.  To  inicjatywa promująca innowacje wprowadzane przez podmioty z województwa śląskiego. Konkurs wypełnia misję wspierania, rozwoju i promocji najbardziej wartościowych firm.

LISTA BIZNESPLANÓW REKOMENDOWANYCH DO DOFINANSOWANIA w ramach projektu „Moja firma – moja niezależność II”

Zapraszamy do zapoznania się z listą biznesplanów, rekomendowanych do dofinansowania w ramach projektu "Moja firma – moja niezależność II".

Lista Biznesplanów

Wywiady w ramach projektu ProVaHealth

Zapraszamy do udziału w wywiadach w ramach projektu ProVaHealth dotyczących komercjalizacji innowacji. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju Sp. z o. o., jako koordynator Klastra MedSilesia, realizuje ten projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju, program Interreg Region Morza Bałtyckiego.

LISTA BIZNESPLANÓW REKOMENDOWANYCH DO DOFINANSOWANIA w ramach projektu „Moja firma – moja niezależność II”

Zapraszamy do zapoznania się z listą biznesplanów, rekomendowanych do dofinansowania w ramach projektu "Moja firma – moja niezależność II".

Lista Biznesplanów 

RODO-Przygotuj się na zmiany! Spotkanie informacyjne dla Przedsiębiorców.

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. serdecznie zaprasza przedsiębiorców na spotkanie informacyjne poświęcone zagrożeniom i wyzwaniom jakie niosą za sobą nowe regulacje prawne w ochronie danych osobowych.

Spotkanie, odbędzie się 28.02.2018r. w godz. 9.00 – 12:00 w Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice, Gliwice, ul. Bojkowska 37.

 2017-11-29

Znamy najbardziej innowacyjne firmy w regionie - Gala rozdania nagród Innowator Śląska 2016 już za nami!

W dniu 17 listopada 2017 r. w Gliwicach, podczas II Festiwalu Innowacji i Technologii, odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w konkursie „Innowator Śląska 2016”, połączona z panelem dyskusyjnym „Innowacje – Startupy – Rozwój – Finansowanie”. Oba wydarzenia zostały zorganizowane i sfinansowane z projektu Enterprise Europe Network w ramach programu ramowego na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw 2014-2020 COSME, jak również ze środków własnych GAPR sp. z o.o.

Gala wręczenia nagród wieńcząca 9 edycję konkursu, realizowana w ramach marki INNOSILESIA pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, rozpoczęła blok tematyczny „Innowator Śląska”. W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście oraz uczestnicy Konkursu, którzy wcześniej musieli się wykazać udokumentowanym wprowadzeniem na rynek innowacyjnego produktu, technologii lub usługi w okresie ostatnich trzech lat.

Wyznacznikiem w wyborze laureatów i wyróżnionych zgłoszeń jest stopień innowacyjności rozwiązania, możliwa skala jego oddziaływania na rozwój firmy i regionu, ale również gotowość firmy do dalszego rozwoju i pełnego wykorzystania potencjału z opracowanego rozwiązania.

Nagrodami dla laureatów i wyróżnionych w konkursie są m.in. promocja w prasie, portalach internetowych oraz Katalogu uczestników a także szereg nagród rzeczowych. Ponadto Prezes Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. ufundował nagrodę specjalną w wysokości 10 tyś zł dla najbardziej innowacyjnego rozwiązania – firmy Silbo sp. z o.o.

Komisja Konkursowa dokonała wyboru czterech laureatów oraz przyznała cztery wyróżnienia w każdej z kategorii.

KATEGORIA MIKRO PRZEDSIĘBIORCA

 • Laureat – LABIOT Laboratorium Biotechnologii &Praktyka Lekarska za komorę
  „ITR-90” do porcjowania  radioaktywnych emiterów promieniowania β, niezbędnych
  do radiosynovortezy (RSO) stawów w RZS.
 • Wyróżnienie – Zakład Elektronicznej Aparatury Pomiarowej TYBO Bolesław Tync
  za Aktywny Mostek Zrównoważony – nowa metoda pomiaru rezystancji, w warunkach mostka zrównoważonego.

KATEGORIA MAŁY PRZEDSIĘBIORCA

 • Laureat – Silbo Sp. z o.o. za Papierowe i biodegradowalne opakowanie.
 • Wyróżnienie – APA sp. z o.o. za Nazca - system do zarządzania i optymalizacji procesów automatyki budynkowej.

KATEGORIA ŚREDNI PRZEDSIĘBIORCA

 • Laureat – PREVAC sp. z o.o. za Wielokomorowy system analityczny PEAXIS
 • Wyróżnienie – Drukarnia Częstochowskie Zakłady Graficzne sp. z o.o. za Raster
  do zabezpieczeń druku przed fałszerstwem

INSTYTUCJA SEKTORA BADAWCZO-ROZWOJOWEGO

 • Laureat – Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia za NOMED-AF,
  czyli monitoring EKG w domu pacjenta.
 • Wyróżnienie – Główny Instytut Górnictwa za sprężoną modułowa, panelowa obudowa szybowa nowej generacji.

Następnym punktem w programie był panel dyskusyjny „Innowacje – Startupy – Rozwój – Finansowanie”. Tematyka poświęcona była wyzwaniom, które stoją przed przedsiębiorstwami sektora MŚP. Omówione zostały problemy rozwoju młodych firm, sposoby finansowania innowacji oraz trudności, problemy i kryzysy z którymi muszą się zmierzyć przedsiębiorcy. Poruszony został temat roli startup-ów w rozwoju innowacji i czynników wpływających na budowanie wartości inicjatyw innowacyjnych i rozwój firmy. Zaproszeni goście, tj. Tomasz Gardian (założyciel „Startup-Club”, Ogrody Przedsiębiorczości), Mateusz Maik (Dyrektor Regionalny Growth AIP), Bogdan Traczyk (Prezes GAPR sp. z o.o.) oraz Marcin Śpiewok (laureat nagrody specjalnej Prezesa GAPR sp. z o.o.) podzielili się swoimi doświadczeniami i wiedzą w zakresie innowacyjnego podejścia do prowadzenia biznesu. Fantastyczna interakcja i inspirująca wymiana myśli z publicznością spełniła nasze oczekiwania i założenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zainteresowanie, za poświęcony czas i za przybycie. Mamy nadzieję, że Państwa udział w Festiwalu będzie kontynuacją naszej współpracy. Wyrażamy nadzieję, że spotkanie to było okazją do inspirującej wymiany myśli i wzajemnego lepszego poznania się a fakt, że byli Państwo z nami w tak licznym gronie, jest dla nas zaszczytem i radością. Raz jeszcze serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom i Wyróżnionym, życzymy samych sukcesów i zastrzyku energii do dalszego działania i rozwoju w obszarze wdrażania rozwiązań innowacyjnych!

Zachęcamy do przeczytania artykułu, który ukazał się w Gazecie Wyborczej w poniedziałek, 20 listopada 2017r., jak również do zapoznania się z Katalogiem uczestników Innowator Śląska 2016.

Tym samym już teraz zapraszamy Państwa do udziału w naszych przedsięwzięciach: kolejnej odsłonie festiwalu oraz w jubileuszowej, dziesiątej już edycji konkursu INNOWATOR ŚLĄSKA 2017.

 

Do zobaczenia!

Zespół EEN

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.