Aktualności

Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego nr GAPR – MFII/2600/17/W

Rozstrzygnięcie zapytania ofertowego nr GAPR – MFII/2600/17/W w ramach projektu "Moja firma – moja niezależność II".

Wybrane oferty:
Część 1: BMD Marcin Drej, data wpłynięcia oferty: 21.11.2017 r., cena: 44,00 zł/godz.
Część 2: AMG Anna Garbat, data wpłynięcia oferty: 21.11.2017 r., cena: 69,00 zł/godz.
Część 3: BMD Marcin Drej, data wpłynięcia oferty: 21.11.2017 r., cena: 46,00 zł/godz.

Konferencja ROBOTY MEDYCZNE 2017

Zapraszamy 8-9 grudnia 2017 do Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu na konferencję ROBOTY MEDYCZNE 2017

W ramach konferencji zapraszamy również serdecznie na warsztaty regionalne dotyczące wykorzystania kluczowych technologii wspomagających w medycynie, realizowanych w ramach projektu KETGATE - ekosystem umożliwiający dostęp do infrastruktury i usług dedykowanych MŚP wykorzystujących kluczowe technologie wspomagające (KET).

Wstęp wolny – prosimy o przesłanie potwierdzenia przybycia na adres: medsilesia@gapr.pl

Program konferencji

Ogłoszenie o naborze wniosków o przyznanie podstawowego wsparcia pomostowego

Ogłaszamy nabór wniosków o przyznanie podstawowego wsparcia pomostowego w ramach projektu "(Nie)pełnosprawni w swojej firmie".

 

 

Znamy najbardziej innowacyjne firmy w regionie - Gala rozdania nagród Innowator Śląska 2016 już za nami!

W dniu 17 listopada 2017 r. w Gliwicach, podczas II Festiwalu Innowacji i Technologii, odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w konkursie „Innowator Śląska 2016”, połączona z panelem dyskusyjnym „Innowacje – Startupy – Rozwój – Finansowanie”. Oba wydarzenia zostały zorganizowane i sfinansowane z projektu Enterprise Europe Network w ramach programu ramowego na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw 2014-2020 COSME, jak również ze środków własnych GAPR sp. z o.o.

Nabór do projektu

Informujemy, że z dniem 20 listopada 2017 r. uruchomiliśmy nabór do projektu "Dofinansowanie usług rozwojowych dla MŚP z terenów rewitalizowanych Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego" w Punkcie Obsługi Klienta w Gliwicach. Więcej informacji i dokumenty zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej projektu pod adresem: www.psf.gapr.pl.

Ruszył nabór do projektu scale-up !

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. w Gliwicach  ogłasza nabór firm zainteresowanych uzyskaniem bezpłatnych usług wspierających wejście firmy na rynki zagraniczne: szkolenia, coaching, mentoring oraz możliwość dofinansowania udziału w zagranicznej konferencji/targach w 2018 roku.

 

 2014-11-25

Misja gospodarcza Nanotechnology Company Mission “NANORA Convoy”

W dniach 19.11-20.11.2014 gościliśmy w Katowicach przedstawicieli projektu NANORA z landu Hesji w Niemczech.
NANORA - Nano Regions Alliance to stowarzyszenie firm oraz instytutów naukowo-badawczych z obszaru nanotechnologii z Niemiec, Holandii, Francji oraz Irlandii. Celem misji było nawiązywanie międzynarodowej współpracy gospodarczej, technologicznej, handlowej oraz naukowo-badawczej pomiędzy przedsiębiorstwami oraz instytucjami naukowo-badawczymi z Polski oraz w/w państw.

 

W dniu 19.11.2014 zorganizowano wizytę w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie, gdzie uczestnicy misji mieli okazję zapoznać się z ofertą naukowo-badawczą i biznesową w/w Centrum. Zwiedzili także liczne zaawansowane laboratoria chemiczne, fizyczne i biologiczne.

Po wizycie w ŚMCEBI uczestnicy wzięli udział w tzw. „networking dinner”, kolacji przy której można było bliżej się zapoznać i w mniej formalnych warunkach porozmawiać o potencjalnej przyszłej współpracy.

W dniu 20.11.2014 w sali konferencyjnej Hotelu Diament zostały zorganizowane spotkania B2B z przedstawicielami projektu NANORA -  niemieckimi i francuskimi  przedsiębiorstwami oraz instytucjami B+R z obszaru nanotechnologii. Wszystkich zgromadzonych przywitał Prezydent Miasta Katowice Pan Piotr Uszok, który zaprezentował także możliwości inwestycyjne miasta Katowice. Następnie zarówno goście z zagranicy, przedstawiciele firm krajowych, jak i naukowcy  mieli możliwość krótkiego zaprezentowania  swojej działalności podczas tzw. „Elevator Pitch”. W tym samym czasie brukselski lobbysta, przedstawiciel firmy  ECSEL (wcześniej ENIAC),  Pan Helmut Ennen rozmawiał z Prezydentem Miasta Katowice Panem Piotrem Uszokiem oraz z przedstawicielką Urzędu Marszałkowskiego Panią Moniką Kruszelnicką-Ptak na temat przyszłości i możliwości rozwoju współpracy międzynarodowej w obszarze nanotechnologii.

Ze strony NANORY w misji uczestniczyli przedstawiciele następujących firm i instytucji:

•Germany Trade & Invest GTAI,

•GSI Helmholtzzentrum für Schwerionenenforschung GmbH,

•Oxford Instruments Omicron NanoScience,

•Hessian Ministry of Economics, Energy, Transport, Urban and Regional Development,

•Hessen Trade & Invest GmbH, Enterprise Europe Network z Niemiec,

•IEMN - CNRS Institute of Electronics Microelectronics and Nanotechnology z Francji,

•Droptechnology z Irlandii.

Region śląski reprezentował Śląski i Dolnośląski Klaster Nanotechnologiczny, Fundacja NANONET, instytucje badawczo-rozwojowe takie jak: Politechnika Śląska, Uniwersytet Śląski, Bank Tkanek  oraz przedstawiciele następujących przedsiębiorstw:  ATEKNEA SOLUTIONS, ELBIT, Elplastplus, NGLab, KSSE, OPTICON Nanotechnology, Plasma System, Progresja,  Silesia Automotive, Smart Technologies.

Organizatorem Misji w Katowicach była Górnoslaska Agencja Przedsiebiorczości i Rozwoju sp. z o.o. w ramach projektu Enterprise Europe Network.

 

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.