Aktualności

Spotkanie informacyjne nt. Zasad finansowania szkoleń i doradztwa dla firm w ramach podmiotowego systemu finansowania w woj. śląskim

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym dla przedsiębiorców pt. Zasady finansowania szkoleń i doradztwa dla firm w ramach podmiotowego systemu finansowania w woj. śląskim.

Spotkanie, odbędzie się 30.05.2018r. w godz. 9:00 – 11:30 w Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice, Budynek 4 „Maszynownia” sala 013.

Nabór na stanowisko Specjalisty

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko Specjalisty w Dziale Doradztwa, Szkoleń i Marketingu Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Przedłużony nabór na Specjalistę ds. działań promocyjno-informacyjnych w projektach międzynarodowych!!!

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. z Gliwic poszukuje osoby na stanowisko specjalisty ds. działań promocyjno- informacyjnych w projektach międzynarodowych.

Zapraszamy na spotkanie „Nauka dla Biznesu – Biznes dla Nauki – RAZEM DLA INNOWACYJNEJ GOSPODARKI”

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o., jako lider konsorcjum Obserwatorium Specjalistycznego w obszarze Technologie dla Medycyny, zaprasza 9 maja 2018 r. do Katowic na spotkanie pn. „Nauka dla Biznesu – Biznes dla Nauki – RAZEM DLA INNOWACYJNEJ GOSPODARKI”, w którym udział wezmą eksperci z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

OBRADY KAPITUŁY KONKURSOWEJ - INNOWATOR ŚLĄSKA 2017

23 kwietnia 2018 r. na terenie Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice” zebrała się Kapituła Konkursowa, by omówić Deklaracje Uczestnictwa Konkursu Innowator Śląska 2017 i dokonać oceny złożonej dokumentacji pod względem merytorycznym, by w efekcie wybrać zgłoszenia do II etapu X jubileuszowej edycji Konkursu. To wcale nie było proste zadanie...

NABÓR NA STANOWISKO: -SPECJALISTA DS. PROJEKTÓW MIEDZYNARODOWYCH

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. z Gliwic przedłuża nabór na stanowisko specjalisty ds. projektów międzynarodowych. Wymagane dokumenty należy przesłać w formie elektronicznej na adres e-mail: bkrawczyk@gapr.pl do dnia 27. kwietnia  2018 lub złożyć osobiście/pocztą na adres Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. o ważności aplikacji decyduje data wpłynięcia dokumentów do Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

 2014-11-25

Misja gospodarcza Nanotechnology Company Mission “NANORA Convoy”

W dniach 19.11-20.11.2014 gościliśmy w Katowicach przedstawicieli projektu NANORA z landu Hesji w Niemczech.
NANORA - Nano Regions Alliance to stowarzyszenie firm oraz instytutów naukowo-badawczych z obszaru nanotechnologii z Niemiec, Holandii, Francji oraz Irlandii. Celem misji było nawiązywanie międzynarodowej współpracy gospodarczej, technologicznej, handlowej oraz naukowo-badawczej pomiędzy przedsiębiorstwami oraz instytucjami naukowo-badawczymi z Polski oraz w/w państw.

 

W dniu 19.11.2014 zorganizowano wizytę w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie, gdzie uczestnicy misji mieli okazję zapoznać się z ofertą naukowo-badawczą i biznesową w/w Centrum. Zwiedzili także liczne zaawansowane laboratoria chemiczne, fizyczne i biologiczne.

Po wizycie w ŚMCEBI uczestnicy wzięli udział w tzw. „networking dinner”, kolacji przy której można było bliżej się zapoznać i w mniej formalnych warunkach porozmawiać o potencjalnej przyszłej współpracy.

W dniu 20.11.2014 w sali konferencyjnej Hotelu Diament zostały zorganizowane spotkania B2B z przedstawicielami projektu NANORA -  niemieckimi i francuskimi  przedsiębiorstwami oraz instytucjami B+R z obszaru nanotechnologii. Wszystkich zgromadzonych przywitał Prezydent Miasta Katowice Pan Piotr Uszok, który zaprezentował także możliwości inwestycyjne miasta Katowice. Następnie zarówno goście z zagranicy, przedstawiciele firm krajowych, jak i naukowcy  mieli możliwość krótkiego zaprezentowania  swojej działalności podczas tzw. „Elevator Pitch”. W tym samym czasie brukselski lobbysta, przedstawiciel firmy  ECSEL (wcześniej ENIAC),  Pan Helmut Ennen rozmawiał z Prezydentem Miasta Katowice Panem Piotrem Uszokiem oraz z przedstawicielką Urzędu Marszałkowskiego Panią Moniką Kruszelnicką-Ptak na temat przyszłości i możliwości rozwoju współpracy międzynarodowej w obszarze nanotechnologii.

Ze strony NANORY w misji uczestniczyli przedstawiciele następujących firm i instytucji:

•Germany Trade & Invest GTAI,

•GSI Helmholtzzentrum für Schwerionenenforschung GmbH,

•Oxford Instruments Omicron NanoScience,

•Hessian Ministry of Economics, Energy, Transport, Urban and Regional Development,

•Hessen Trade & Invest GmbH, Enterprise Europe Network z Niemiec,

•IEMN - CNRS Institute of Electronics Microelectronics and Nanotechnology z Francji,

•Droptechnology z Irlandii.

Region śląski reprezentował Śląski i Dolnośląski Klaster Nanotechnologiczny, Fundacja NANONET, instytucje badawczo-rozwojowe takie jak: Politechnika Śląska, Uniwersytet Śląski, Bank Tkanek  oraz przedstawiciele następujących przedsiębiorstw:  ATEKNEA SOLUTIONS, ELBIT, Elplastplus, NGLab, KSSE, OPTICON Nanotechnology, Plasma System, Progresja,  Silesia Automotive, Smart Technologies.

Organizatorem Misji w Katowicach była Górnoslaska Agencja Przedsiebiorczości i Rozwoju sp. z o.o. w ramach projektu Enterprise Europe Network.

 

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.