Aktualności

Informacja

Uprzejmie informujemy, że w czwartek 22 lutego 2018r. oddział Funduszu Pożyczkowego jest nieczynny.

Przepraszamy za utrudnienia.

RODO-Przygotuj się na zmiany! Spotkanie informacyjne dla Przedsiębiorców.

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. serdecznie zaprasza przedsiębiorców na spotkanie informacyjne poświęcone zagrożeniom i wyzwaniom jakie niosą za sobą nowe regulacje prawne w ochronie danych osobowych.

Spotkanie, odbędzie się 28.02.2018r. w godz. 9.00 – 12:00 w Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice, Gliwice, ul. Bojkowska 37.

Wsparcie administracji w zakresie JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

Do dużych, średnich oraz małych firm, wraz z początkiem roku dołączyli mikroprzedsiębiorcy! Tym samym w lutym po raz pierwszy wszyscy czynni podatnicy podatku VAT prześlą do administracji skarbowej JPK_VAT. Ostatnią grupą objętą obowiązkiem wysyłania pliku są mikroprzedsiębiorcy, czyli firmy zatrudniające do 10 osób (i osiągające do 2 mln euro obrotów), które składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, także jednoosobowe działalności gospodarcze.

Hannover Messe 2018 w Hanowerze

Międzynarodowa giełda kooperacyjna dla branży przemysłowej - „Technology & Business Cooperation Days”, odbędzie się w terminie 24 – 26 kwietnia 2018 r. podczas targów Hannover Messe 2018 w Hanowerze.

Szukamy Innowatora Śląska 2017!!

Już po raz dziesiąty Górnośląska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach projektu „Enterprise Europe Network” ma zaszczyt zaprosić do udziału w konkursie Innowator Śląska! Niezależna Komisja Konkursowa wyłoni Innowacyjnych województwa śląskiego.

Wykorzystaj  szansę!

Oferta pracy- Specjalista w Dziale Organizacyjno - Księgowym i Finansów

W związku z intensywnym rozwojem firmy poszukujemy pracownika na stanowisko: Specjalista w Dziale Organizacyjno - Księgowym i Finansów.

 2014-11-25

Misja gospodarcza Nanotechnology Company Mission “NANORA Convoy”

W dniach 19.11-20.11.2014 gościliśmy w Katowicach przedstawicieli projektu NANORA z landu Hesji w Niemczech.
NANORA - Nano Regions Alliance to stowarzyszenie firm oraz instytutów naukowo-badawczych z obszaru nanotechnologii z Niemiec, Holandii, Francji oraz Irlandii. Celem misji było nawiązywanie międzynarodowej współpracy gospodarczej, technologicznej, handlowej oraz naukowo-badawczej pomiędzy przedsiębiorstwami oraz instytucjami naukowo-badawczymi z Polski oraz w/w państw.

 

W dniu 19.11.2014 zorganizowano wizytę w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie, gdzie uczestnicy misji mieli okazję zapoznać się z ofertą naukowo-badawczą i biznesową w/w Centrum. Zwiedzili także liczne zaawansowane laboratoria chemiczne, fizyczne i biologiczne.

Po wizycie w ŚMCEBI uczestnicy wzięli udział w tzw. „networking dinner”, kolacji przy której można było bliżej się zapoznać i w mniej formalnych warunkach porozmawiać o potencjalnej przyszłej współpracy.

W dniu 20.11.2014 w sali konferencyjnej Hotelu Diament zostały zorganizowane spotkania B2B z przedstawicielami projektu NANORA -  niemieckimi i francuskimi  przedsiębiorstwami oraz instytucjami B+R z obszaru nanotechnologii. Wszystkich zgromadzonych przywitał Prezydent Miasta Katowice Pan Piotr Uszok, który zaprezentował także możliwości inwestycyjne miasta Katowice. Następnie zarówno goście z zagranicy, przedstawiciele firm krajowych, jak i naukowcy  mieli możliwość krótkiego zaprezentowania  swojej działalności podczas tzw. „Elevator Pitch”. W tym samym czasie brukselski lobbysta, przedstawiciel firmy  ECSEL (wcześniej ENIAC),  Pan Helmut Ennen rozmawiał z Prezydentem Miasta Katowice Panem Piotrem Uszokiem oraz z przedstawicielką Urzędu Marszałkowskiego Panią Moniką Kruszelnicką-Ptak na temat przyszłości i możliwości rozwoju współpracy międzynarodowej w obszarze nanotechnologii.

Ze strony NANORY w misji uczestniczyli przedstawiciele następujących firm i instytucji:

•Germany Trade & Invest GTAI,

•GSI Helmholtzzentrum für Schwerionenenforschung GmbH,

•Oxford Instruments Omicron NanoScience,

•Hessian Ministry of Economics, Energy, Transport, Urban and Regional Development,

•Hessen Trade & Invest GmbH, Enterprise Europe Network z Niemiec,

•IEMN - CNRS Institute of Electronics Microelectronics and Nanotechnology z Francji,

•Droptechnology z Irlandii.

Region śląski reprezentował Śląski i Dolnośląski Klaster Nanotechnologiczny, Fundacja NANONET, instytucje badawczo-rozwojowe takie jak: Politechnika Śląska, Uniwersytet Śląski, Bank Tkanek  oraz przedstawiciele następujących przedsiębiorstw:  ATEKNEA SOLUTIONS, ELBIT, Elplastplus, NGLab, KSSE, OPTICON Nanotechnology, Plasma System, Progresja,  Silesia Automotive, Smart Technologies.

Organizatorem Misji w Katowicach była Górnoslaska Agencja Przedsiebiorczości i Rozwoju sp. z o.o. w ramach projektu Enterprise Europe Network.

 

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.