logo unii

pl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą PAIH EXPO 2018

pobierz pdf

Polska Agencja Inwestycji i Handlu wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom i aspiracjom polskiego biznesu, w dniu 25 października 2018 r. w Warszawie (PGE Narodowy), odbędzie się PAIH EXPO 2018 – Pierwsze Forum Wsparcia Polskiego Biznesu Za Granicą. Sieć międzynarodowych przedstawicielstw Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu jest kluczowym elementem nowego modelu internacjonalizacji polskiego biznesu jako jednego z filarów Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Nadrzędnym celem PAIH EXPO, łączącego funkcje wystawiennicze i edukacyjne, będzie przekazanie jak najpełniejszego obrazu oferty publicznej (zwłaszcza Zagranicznych Biur Handlowych Agencji), kierowanej do polskich firm w zakresie wsparcia ich aktywności biznesowej i implementacji projektów na rynkach zagranicznych, w szczególności – pozaeuropejskich. Potrzebą młodej gospodarki jest dogłębna i wielowymiarowa edukacja przedsiębiorstw w temacie bezpiecznej ekspansji zagranicznej, jak również zaszczepienie praktycznej wiedzy o sposobach działania w zróżnicowanych kulturowo regionach świata.

Grupą docelową są polskie małe i średnie firmy planujące lub już realizujące ekspansję zagraniczną.

Zakres merytoryczny wydarzenia skoncentrowany będzie wokół następujących zagadnień:

informacja o rynku i branżach priorytetowych,
nawiązywanie relacji biznesowych,
identyfikacja potencjalnych partnerów,
identyfikacja barier wejścia na rynek,
kultura biznesowa na danym rynku,
dostępne instrumenty wsparcia.

Forum jako wydarzenie niemające precedensu, ma za zadanie wypełnić lukę w edukacji krajowych środowisk biznesowych odnośnie narzędzi administracyjnej asysty ekspansji zagranicznej. Oprócz dawki solidnej i aktualnej wiedzy, możliwości dzielenia się dobrymi praktykami, wymiany myśli i pozyskiwania kontaktów, PAIH EXPO ma ambicję wpisania się na stałe w kalendarze polskich przedsiębiorców i awansowania do miana święta polskiego handlu zagranicznego.

12 pawilonów tematycznych zaprojektowanych zgodnie z kluczem geograficznym spowoduje, iż każdy region świata zostanie profesjonalnie i merytorycznie zaprezentowany przez naszych lokalnych ekspertów biur handlowych. Dodatkowo dostępny będzie pawilon tzw. inwestycyjny, gdzie nasi pracownicy doradzą w zakresie pakietu usług PAIH dla inwestorów. Forma pracy z uczestnikami warsztatów ma skutkować uzyskaniem praktycznej i kompleksowej wiedzy dotyczącej prowadzenia operacji biznesowych na ściśle zdefiniowanych rynkach. Każdy z prezentowanych kierunków przedstawi podczas Forum po trzy raporty sektorowe charakteryzujące branże o największym potencjale wzrostu w danym kraju czy regionie wraz z przekrojowym przewodnikiem po rynku.

PAIH EXPO to pionierska w Polsce impreza inwestycyjno-handlowa, która gwarantuje:

12 pawilonów tematycznych za całego świata,
Dostępność ekspertów z 56 Biur Handlowych ze wszystkich kontynentów,
Pawilon dla inwestorów,
56 praktycznych warsztatów,
168 raportów sektorowych i 56 przewodników po rynku,
Wieczorną sesją networkingową – PAIH EXPO Night,
Bezpłatny udział

Rejestracja na wydarzenie ruszy w II połowie sierpnia br.

Źródło