logo unii

pl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

„Nowe Gliwice” Centrum Edukacji i Biznesu

pobierz pdf

Adres: ulBojkowska 37, 44-100 Gliwice.
Wjazd na teren Nowych Gliwic możliwy jest od strony północnej przez ul. Kopalnianą,
a od strony południowej – przez ul. Bojkowską.

 

 Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice” GAPR sp. z o.o. to zrewitalizowany kompleks budynków dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Gliwice, zlokalizowany w niewielkiej odległości od centrum miasta, w pobliżu węzła Gliwice – Sośnica łączącego autostrady A1 i A4, Drogowej Trasy Średnicowej oraz zjazdu z autostrady A4 na ul. Rybnicka.

 

To miejsce  wyjątkowe w którym odrestaurowane budynki dawnej kopalni sąsiadują z nowoczesnymi siedzibami firm informatycznych oraz przedsiębiorstw zaawansowanych technologii z branż takich jak:

  • elektrotechnika
  • energetyka,
  • telekomunikacja
  • lotnictwo

Budynki wchodzące w skład kompleksu „Nowe Gliwice”

Budynek 1 – Willa

Willa była niegdyś obiektem mieszkalnym, zajmowanym przez dyrektora kopalni – stąd nazwa Willa. W swojej historii wielokrotnie zmieniał użytkowników. Jeszcze przed wygaszeniem wydobycia w KWK Gliwice zajmowany był on przez związki zawodowe działające w zakładzie. Dziś w tym budynku oddajemy do dyspozycji klientów 714 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej. Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane, a w budynku znajduje się kompletne zaplecze sanitarne.

 

 

 

 Budynek 2 – Dyrekcja Kopalni

Nowoczesny budynek nr 2 o powierzchni ponad 2000 m2 powstał na fundamentach dawnej dyrekcji kopalni. Ze względów ekonomicznych bardziej opłacalne było wyburzenie części budynku i jego odbudowa, aniżeli jego adaptacja. Budynek 2 jest znakomitym miejscem do studiowania i prowadzenia pracy naukowej. Pomieszczenia dydaktyczne są jasne, przestronne i komfortowe. Budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane.

Budynek 3 – Cechownia

 

W styczniu 2020 roku firma EMT-Systems została zarządcą zrewitalizowanego budynku dawnej cechowni kopalni Gliwice o powierzchni blisko 8,5 tys. m2, na których kursanci mają do dyspozycji 40 sal oraz laboratoriów. W budynku znajduje się także aula wykładowa mogąca pomieścić do 200 osób oraz kilka sale konferencyjnych. Domeną firmy są zajęcia praktyczne, a nowa siedziba pozwoliła na rozbudowę specjalistycznych laboratoriów. Większość miejsca zajmują stanowiska dydaktyczne oraz maszyny przemysłowe, na których ćwiczą kursanci

Budynek 4 – Maszynownia

 

W maszynowni oddajemy do dyspozycji klientów powierzchnie biurowe, magazynowe, aneksy kuchenne oraz salę konferencyjno-szkoleniową.We wszystkich pomieszczeniach istnieje możliwość uruchomienia klimatyzacji. Klienci mogą również skorzystać ze strzeżonych serwerowni rozlokowanych na każdym piętrze budynku. Budynek objęty jest całodobową ochroną i wyposażony w systemy sygnalizacji włamania oraz pożaru.

 

Inkubator Nowych Gliwic

 

Inkubator to 3-kondygnacyjny budynek o powierzchni 4577 m2, z 20 lokalami o powierzchniach 45 m2 lub około 100 m2, zapleczem socjalnym i własną serwerownią. Po zakończeniu inwestycji w czerwcu 2012 r. Przedsiębiorcy zakupili lokale na preferencyjnych warunkach wpłacając tylko 1 % wartości swojej nieruchomości. Spłata pozostałej części należności została rozłożona w nieoprocentowanych ratach na 5 lat. Inkubator „zasiedlili” inwestorzy prowadzący działalność z zakresu nowych technologii.

 

 

 

 

Do pobrania:

 

Cennik usług obowiązujący od 25.10.2022 r.
Regulamin porządkowy
 Wynajem sali – formularz

Oferta Nowych Gliwic

W ramach kompleksu „Nowe Gliwice” dostępne są powierzchnie biurowe oraz tereny inwestycyjne, ale to również idealne miejsce na organizacje dużych konferencji, szkoleń, warsztatów, inicjatyw targowych i wystawienniczych, a także małych spotkań biznesowych i prezentacji.

Historia "Nowych Gliwic"

Centrum Edukacji i Biznesu - Nowe Gliwice to wyjątkowe miejsce, które swoje „życie” zawdzięcza Kopalni Węgla Kamiennego „Gliwice”. Dwa przepięknie odnowione ceglane budynki wyrastające z ziemi przy ulicy Bojkowskiej, które już z daleka przyciągają oko, to pochodzące z pierwszej dekady XX wieku pozostałości zabudowań kopalni Gliwice. Aż trudno w to uwierzyć, że tętniące dziś życiem Nowe Gliwice to miejsce, w którym kiedyś fedrowano węgiel, górnicy przygotowywali się do pracy, a sztygarzy dzielili robotą…

Wirtualne spacery i galeria

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz skorzystania z wirtualnych spacerów.