logo unii

pl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

Ośrodek Biznesu w Rybniku

pobierz pdf

Adres: ul. Jankowicka 23/25, 44-200 Rybnik

 

 

Ośrodek Biznesu w Rybniku zajmuje teren o powierzchni 0,8498 ha, mieszczący się w centralnej części Rybnika. Oddalony jest o ok. 0,5 km od centrum miasta i ok. 15 km od trasy nr 81, w bezpośrednim sąsiedztwie  autostrady A-1, a także w niedalekiej odległości  (28 km) od autostrady A-4 przebiegającej ze wschodu na zachód województwa śląskiego.

 

Ośrodek Biznesu w Rybniku (dawniej Rybnicki Inkubator Technologiczny) został zrealizowany w ramach SPO-WKP, tj. Sektorowego Programu Operacyjnego – Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw, lata 2004-2006, Działanie 1.3: „Tworzenie korzystnych warunków dla rozwoju firm„, w budynku po upadłym przedsiębiorstwie „PEBEROW” przy ulicy Jankowickiej 23/25 w Rybniku. Projekt Utworzenia Infrastruktury dla Rybnickiego Inkubatora Technologicznego realizowany był w okresie od września 2005 r. do grudnia 2007 r. Partnerami i uczestnikami  Projektu były: Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw S.A. (GAPP – sygnatariusz porozumienia), Gmina Rybnik, Politechnika Śląska w Gliwicach   oraz Izba Przemysłowo-Handlowa ROP.

W skład Ośrodka Biznesu w Rybniku wchodzi nieruchomość gruntowa o powierzchni 0,8498  ha,  obiekt biurowy o pow. użytkowej ponad 4 900 m2, 3 wiaty oraz ok. 60 miejsc parkingowych.

W ramach Ośrodka Biznesu oferuje się przedsiębiorcom:

  • ponad 2 400 m2 zmodernizowanej powierzchni biurowej oraz ponad 500 m2 powierzchni piwnicznej,
  • miejsca parkingowe (ok. 60),
  • łącza internetowe i telefoniczne,
  • 2 sale konferencyjne (duża – ok. 60 osób; mała – ok. 25). Dodatkowo duża sala jest wyposażona w 11 stanowisk komputerowych,
  • punkt gastronomiczny,
  • obsługę administracyjno-biurową firm (recepcja)
  • dostęp do usług oferowanych przez GAPR sp. z o.o..

Atuty:

Teren Ośrodka  jest ogrodzony, oświetlony, monitorowany i dozorowany, a dostęp do infrastruktury przedsiębiorca ma przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Galeria obiektu

 

 

 

Najemcy

Lista przedsiębiorstw działających na terenie Ośrodka Biznesu w Rybniku