Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej


logo unii

pl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

Grupa kapitałowa GAPR sp. z o.o.

pobierz pdf

Górnośląski Akcelerator Przedsiębiorczości Rynkowej sp. z o.o. jest głównym udziałowcem w:

  • Śląskim Centrum Naukowo – Technologiczne Przemysłu Lotniczego Sp. z o.o. z siedzibą w Czechowicach-Dziedzicach (ŚCNTPL Sp. z o.o.)

Główną misją i zadaniem ŚCNTPL sp. z o.o. jest wsparcie przedsiębiorców w zakresie wdrażania nowoczesnych materiałów kompozytowych oraz wzmocnienie polskiego przemysłu lotniczego i kosmicznego na drodze wejścia na nowe rynki zbytu. Spółka jest z jednym z najnowocześniejszych w Europie ośrodków wytwarzania struktur kompozytowych w technologii autoklawowej wraz z laboratorium badawczym.

Ponadto, GAPR sp. z o.o. zaangażowany jest kapitałowo w następujące podmioty:

  • Agencji Rozwoju Lokalnego S.A. z siedzibą w Sosnowcu
  • Agencja Rozwoju Małopolski Zachodniej S.A. z siedzibą w Chrzanowie
  • AT SILESIA Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach

 

Śląskie Centrum Naukowo-Technologiczne Przemysłu Lotniczego sp. z o.o.

Śląskie Centrum Naukowo – Technologiczne Przemysłu Lotniczego będące jednym z najnowocześniejszych w Europie ośrodków wytwarzania struktur kompozytowych w technologii autoklawowej wraz z laboratorium badawczym. Uruchomione w 2012 roku Centrum ukierunkowane jest na świadczenie usług dla przemysłu lotniczego, co powoduje konieczność stosowania bardzo wysokich standardów we wszystkich obszarach działalności. Ideą Centrum jest również to, aby technologie stosowane w lotnictwie wdrażać także w innych dziedzinach, takich jak w przemysł jachtowy, motoryzacja, kolejnictwo oraz energetyka wiatrowa - wszędzie tam, gdzie konieczne jest zastosowanie lekkich i wytrzymałych materiałów zapewniających bezpieczeństwo użytkownikowi.