logo unii

pl / en

BIP

Rozpoczęcie projektu S3Martmed – Lyon, Francja

pobierz pdf

 

Wsparcie polityk regionalnych w obszarze inteligentnych specjalizacji, a w szczególności tworzenie warunków pro-rozwojowych dla przyszłych inwestycji w sektorze technologii medycznych –  to główny cel europejskiej inicjatywy S3martMed. Na początku listopada, w Lyonie odbyło się spotkanie inauguracyjne z udziałem wszystkich partnerów projektu.

Projekt S3martMed skupia 5 klastrów działających w obszarze medycznym – Lyonbiopôle (region Auvergne-Rhône-Alpes, Francja), Biowin (Walonia, Belgia), BioPmed (Piemont, Włochy), GAPR – MedSilesia (Górny Śląsk, Polska) i BioRegio STERN (Badenia-Wirtembergia, Niemcy).

Projekt finansowany jest przez Unię Europejską w ramach programu Cosme. S3martMed to część platformy modernizacji przemysłowej S3 poświęconej technologiom medycznym. Platforma ta została uruchomiona w 2017 r.   ma na celu przyspieszenie i intensyfikację współpracy międzyregionalnej pomiędzy ośrodkami badawczo-rozwojowymi i małymi/ średnimi przedsiębiorstwami (MŚP).

W ramach projektu organizowane będą między innymi webinaria skierowane do MŚP działających w obszarach technologii medycznych. W kolejnym etapie przedsiębiorcy oraz przedstawiciele jednostek badawczo-rozwojowych, jak również klastry zaproszone zostaną do udziału w spotkaniach brokerskich i matchmakingowych. W kolejne fazie wypracowane zostaną scenariusze inwestycyjne, opracowane możliwości wsparcia finansowego dla zidentyfikowanych i potencjalnych partnerstw w obszarze med-tech. W proces ten zostaną zaangażowani również przedstawiciele władz regionalnych realizujących regionalną strategię innowacji w sektorze medycznym.