Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcejpl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

Spotkanie projektu Medtech4Europe

pobierz pdf

Przedstawiciele 8 europejskich regionów odwiedziło Górny Śląsk aby rozmawiać o rosnącym zapotrzebowaniu na innowacyjną infrastrukturę z obszaru technologii medycznych w ramach projektu Medtech4Europe.

 

Uczestnicy spotkania, podczas zorganizowanych wizyt studyjnych oraz warsztatów, mieli okazję na własnej skórze przekonać się o tym, jak o kształcenie kadry medycznej dba Śląski Uniwersytet Medyczny i jego Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej, o robotach medycznych opowiadał prof. Zbigniew Nawrat z Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, profesor Marcin Kaczmarek przedstawił nowy projekt Politechniki Śląskiej – AssistMed Sports Silesia, a  Monika Ptak-Kruszelnicka z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego mówiła o Regionalnej Strategii Innowacji dla technologii medycznych w naszym województwie. Podczas warsztatów uczestnicy starali się wypracować model biznesowy do zastosowania w branży technologii medycznych.

 

 

Projekt MedTech4Europe realizowany jest w ramach Programu Interreg Europe, we współpracy z klastrami,  instytucjami otoczenia biznesu i władzami regionalnymi z 8 krajów europejskich  – z Francji, Niemiec, Holandii, Danii, Węgier, Włoch, Finlandii, Polski.