logo unii

pl / en

BIP

VI Międzynarodowa Konferencja „Bioreaktory w walce o czyste powietrze. Innowacje w służbie ochrony powietrza – w aspekcie transformacji energetycznej”

pobierz pdf

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w dniu 19 czerwca 2024r. odbyła się VI edycja konferencji „Bioreaktory w walce o czyste powietrze. Innowacje w służbie ochrony powietrza – w aspekcie transformacji energetycznej” zorganizowanej przez firmę Ekoinwentyka sp. z o.o. wraz z Prezydentem Miasta Ruda Śląska, Urzędem Marszałkowskim w Katowicach, Klastrem energii i wodoru w Rudzie Śląskiej, GAPR sp. z o.o., EVAN s.c. i Śląskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym w Rudzie Śląskiej. 

 

Konferencja skierowana byłą do firm, przedstawicieli samorządu terytorialnego i instytucji naukowych zainteresowanych najnowszymi wynikami prac badawczo-rozwojowych w zakresie wdrażania innowacji dotyczących ochrony środowiska w tym biooczyszczania powietrza z lotnych związków organicznych  i odorów. Tematyka konferencji obejmowała wytwarzanie i magazynowanie zielonej energii, budowę instalacji odnawialnych źródeł energii, zwiększenie efektywności energetycznej i wspieranie rozwiązań w zakresie zapobiegania lub ograniczania emisji zanieczyszczeń związanych z wytwarzaniem energii. W ramach wydarzenia odbyły się także międzynarodowe spotkania matchmakingowe.

W roli prelegenta na wydarzeniu wystąpiła dr Aneta Aleksander, ekspertka ośrodka Enterprise Europe Network przy Górnośląskim Akceleratorze Przedsiębiorczości Rynkowej sp. z o.o., która wygłosiła wykład dotyczący wsparcia sieci EEN dla przedsiębiorców w ramach działań dot. zrównoważonego rozwoju.