Górnośląski Akcelerator Przedsiębiorczości Rynkowej został wyróżniony tytułem Ambasadora Polskiej Gospodarki 2026 w kategorii Partner Firm Zagranicznych. Nagrodę przyznano podczas finału konkursu organizowanego przez Business Centre Club.
Sam konkurs od lat pokazuje, jak w praktyce wygląda umiędzynarodowienie polskiej gospodarki. To nie zestawienie największych graczy ani ranking oparty wyłącznie na wynikach finansowych. W centrum uwagi są firmy i instytucje, które potrafią skutecznie działać na styku różnych rynków – budować relacje, rozwijać współpracę i odnajdywać się w międzynarodowym środowisku biznesowym.
Kapituła konkursu docenia przede wszystkim jakość tych działań: otwartość na partnerów z zagranicy, umiejętność prowadzenia wspólnych projektów oraz realny wpływ na rozwój relacji gospodarczych. Wśród nagradzanych są więc zarówno przedsiębiorstwa, jak i instytucje wspierające biznes – takie, które na co dzień pomagają firmom wychodzić poza rynek krajowy i nawiązywać kontakty międzynarodowe.
W tym gronie znalazł się także GAPR. Tytuł w kategorii Partner Firm Zagranicznych to potwierdzenie roli, jaką nasza Spółka odgrywa w budowaniu współpracy z inwestorami i partnerami międzynarodowymi. To również sygnał, że działania prowadzone na rzecz przedsiębiorców przekładają się na realne efekty w postaci rozwijających się relacji biznesowych i rosnącej obecności polskich firm na rynkach zagranicznych.



