Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej


logo unii

pl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

Gala Rozdania Nagród XI edycji konkursu Innowator Śląska 2019

pobierz pdf

15 listopada 2019r. w Arenie Gliwice odbyła się uroczysta Gala Rozdania Nagród jedenastej edycji konkursu Innowator Śląska 2019, organizowana przez Górnośląską Agencję Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. w ramach projektu „Enterprise Europe Network”.
Wydarzenie to poprzedziło przedsięwzięcie koncertowe jubileuszowej edycji festiwalu PalmJazz, emocjonalny spektakl, jakim bez wątpienia był występ Krzysztofa Kobylińskiego & Friends.

Konkurs Innowator Śląska skierowany jest do firm MŚP i instytucji badawczo-rozwojowego odgrywających ważną rolę w kreowaniu innowacyjnego wizerunku regionu oraz mogących poszczycić się sukcesami w opracowaniu własnych technologii, innowacyjnych rozwiązań produktowych bądź usługowych. Ideą Konkursu jest poprawa wizerunku regionu poprzez pokazanie dobrych praktyk oraz zachęcanie do poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych.  To  inicjatywa promująca innowacje wprowadzane przez podmioty z województwa śląskiego.
Konkurs wypełnia misję wspierania, rozwoju i promocji najbardziej wartościowych firm. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Prezydent Miasta Gliwice oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Na uroczystości rozdania nagród pojawiło się wielu zaszczytnych gości. Przybyli przyjaciele z Urzędu Miejskiego z Gliwic, Funduszu Górnośląskiego w Katowicach, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach, Politechniki Śląskiej, jak również sponsorzy wydarzenia – Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomiczna S.A. dr Janusz Michałek oraz Grzegorz Kwitek, członek Zarządu Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Tegoroczna gala przyciągnęła ponad 1600 osobową widownię, a wśród nich najważniejsi – przedstawiciele firm i instytucji walczący o tytuł Innowatora Śląska 2019. W tym roku w konkursie udział wzięło 29 podmiotów, do drugiego etapu przeszło 18 firm i 2 instytucje sektora badawczo-rozwojowego. Komisja Konkursu wyłoniła po jednym laureacie i wyróżnionym w każdej z czterech kategorii:

WYRÓŻNIENI:

 • MIKROPRZEDSIĘBIORCA: EGZOTech Sp. z o.o. za Luna EMG
 • MAŁY PRZEDSIĘBIORCA: KOOPERACJA „POLKO” SP. Z O.O. za Instalację dozowania węgla aktywnego do kanału spalin
 • ŚREDNI PRZEDSIĘBIORCA: S plastic Sp. z o.o. za Łódź motorową SRB
 • INSTYTUCJA SEKTORA BADAWCZO-ROZWOJOWEGO: Uniwersytet Śląski w Katowicach za Ustnik dwudrożny przeznaczony do pobierania fazy oddechowej wraz z materiałem tła

LAUREACI:

 • MIKROPRZEDSIĘBIORCA: ROLLERSY SP. Z O.O. za Rollersy – kółka z adapterami do fotelików samochodowych 0-13 kg.
 • MAŁY PRZEDSIĘBIORCA: APA sp. z o.o. za Showroom Technologiczny APA Black House
 • ŚREDNI PRZEDSIĘBIORCA: Vimex Sp. z o.o. za Barracuda – Artroskopowy System Shaverowy SV-8100
 • INSTYTUCJA SEKTORA BADAWCZO-ROZWOJOWEGO: Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych za Technologię wytwarzania nanokrystalicznych rdzeni na dławiki filtrów dla poprawy jakości energii elektrycznej i ograniczenia negatywnego wpływu energetyki na środowisko

 Przyznano także Nagrody Specjalne:

 • nagroda specjalna Prezesa Zarządu GAPR sp. z o.o. w kwocie 15 000,00 PLN dla jednego rozwiązania wybranego spośród czterech najbardziej innowacyjnych w konkursie, ufundowana przez Prezesa Zarządu GAPR sp. z o.o. trafiła w ręce VIMEX sp. z o.o.
 • nagroda specjalna Przewodniczącego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w wysokości 10 000,00 zł PLN dla najbardziej innowacyjnego rozwiązania wybranego spośród przedsiębiorstw czy instytucji sektora B+R mających swoją siedzibę na terenie Metropolii, ufundowana przez Przewodniczącego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii powędrowała do EGZOTech Sp. z o.o.
 • nagrody pieniężne w postaci czeków na 3 000,00 zł PLN każdy, ufundowane przez Prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. zostały przekazane wszystkim czterem najbardziej innowacyjnym rozwiązaniom, tj.  ROLLERSY SP. Z O.O., APA sp. z o.o., Vimex Sp. z o.o.; Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych.

Na zakończenie tego wieczoru wszyscy zaproszeni goście wzięli udział w bankiecie wydanym przez Prezesa Zarządu GAPR sp. z o.o. Pana Bogdana Traczyka. Spotkanie w tak fantastycznym licznym gronie było okazją do inspirującej wymiany myśli i wzajemnego lepszego poznania się, ale przede wszystkim gratulacji i podziękowań wszystkim Uczestnikom konkursu, życząc im samych sukcesów oraz zastrzyku energii do dalszego działania i rozwoju w obszarze wdrażania rozwiązań innowacyjnych.

Biuro konkursu i pracownicy projektu Enterprise Europe Network już zapowiadają kolejną edycję konkursu. Nabór zgłoszeń już z początkiem marca 2020r.

Więcej o projekcie i konkursie:

 https://www.facebook.com/EEN.GAPR.Gliwice/

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Krzysztof Krzemiński