logo unii

pl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

GAPR na konferencji Logistyka Inwestycje Przyszłość

pobierz pdf

W dniu 22.03.2016 roku odbyło się już po raz piąry spotkanie samorządowców z przedstawicielami branży logstycznej oraz reprezentantami środowiska naukowego i badawczego.

Cieszymy się, że mogliśmy być Partnerem Merytorycznym Konferencji- mówił Józef Gumienny, dyrektor GAPR, który dyskutował na temat przywrócenia polskich dróg kolejowych i wodnych na mapie transportowej Europy.

Miasto Gliwice systematycznie wzmacnia swoją pozycję na mapie najatrakcyjniejszych lokalizacji dla biznesu. Dzięki staraniom władz miasta rozwijających konsekwentnie infrastrukturę, coraz więcej krajowych przedsiębiorców i zagranicznych inwestorów wybiera Gliwice na siedzibę swoich ośrodków.

W większości rankingów Gliwice zawsze są w czołówce. Miasto jest w dobrej kondycji i inwestorzy chętnie lokują tu swoje firmy. Decydują o tym trzy czynniki- pozytywny klimat inwestycyjny, detrminacja miasta oraz chęć tworzenia inwestorom odpowiednich warunków rozwoju. Dbamy o przedsiębiorców, ponieważ uważamy, że władza publiczna powinna umiejętnie organizowac to, co do niej należy, m.in.  infrastrukturę. Powinna też działać w taki sposób, by sprzyjać powstawaniu nowych miejsc pracy. W Gliwicach szczególnie zależy nam na tym, by te miejsca pracy były oparte na pracy umysłowej, nie pracy rąk- mówił Adam Neumann, zastępca prezydenta Gliwic.

Oprócz wysoko rozwiniętych technologii, inwestycji infrastrukturalnych i motoryzacyjnych, w Gliwicach dobrze prosperują branże: logistyczna i magazynowa. Rozwojowi tych sektorów sprzyja położenie miasta w pobliżu autostrad A1 i A4. Nie bez znaczenia jest też dostęp do wykwalifikowanych kadr, dobrze funkcjonująca specjalna strefa ekonomiczna oraz sprzyjający biznesowi klimat.

– Mamy autostradę A1 i A4 oraz Drogową Trasę Średnicową, która jest trzecią gliwicką autostradą z 10 bezkolizyjnymi skrzyżowaniami. Dziś świat komunikacji i przewozów opiera się na transporcie drogowym, dlatego dbamy o ten aspekt. Ale rozwój opiera się też na wykształconych kadrach. W Gliwicach, dzięki Politechnice Śląskiej, mamy wyspecjalizowanych inżynierów. To są powody, dla których wiele firm wybiera Gliwice – tłumaczył Adam Neumann.

Podczas panelu poświęconego nowoczesnym technologiom i narzędziom IT, które rewolucjonizują branżę podkreślono wagę innowacji, przedstawiono światowe trendy w wybranych obszarach gospodarki i dyskutowano na temat przywrócenia polskich dróg kolejowych i wodnych na mapie transportowej Europy.