Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej


logo unii

pl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

GAPR na Międzynarodowym Forum Odrzańskim w Bohuminie

pobierz pdf

W dniu 25 maja br. w Bohuminie, w sprzyjającym dyskusji klimacie sali bankietowej secesyjnego hotelu pod Zielonym Dębem, odbyła się II edycja Forum Odrzańskiego.

Platforma dyskusyjna dotyczyła wspólnych polsko-czeskich działań mających na celu wspieranie wydłużenia Odrzańskiej Drogi Wodnej na odcinku transgranicznym z polskiego Kędzierzyna-Koźle, aż na teren Kraju Morawsko-Śląskiego, jak również sposobu na przywrócenie odpowiedniego stanu żeglowności na Odrze na pozostałym odcinku w kierunku Bałtyku. 

Forum odbyło się pod patronatem Ministra Transportu Republiki Czeskiej, Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Rzeczpospolitej Polskiej, Pełnomocnika Rządu ds. Kraju Morawsko-Śląskiego, Usteckiego i Karlowarskiego, Hetmana Okręgu Morawsko-Śląskiego, Wojewody Opolskiego i Śląskiego.

Przedstawiciele obydwu stron omówili szczegółowe plany, co do dalszego rozwoju odrzańskiej drogi wodnej oraz kroki, których realizacja powinna doprowadzić do osiągnięcia założonego celu. Reprezentanci obydwu rządów przyjęli z aprobatą potencjał uczestników konferencji i zapowiedzieli, iż skorzystają w razie potrzeby z ich wsparcia.

Na zakończenie spotkania przedstawiono propozycję wniosków do których uwagi można wnosić do 3 czerwca br. na adres psantarius@msunion.cz.

Prezentacje można pobrać ze strony http://www.msunion.cz/hlavni-aktivity/konference/oderske-forum-forum-odrzanskie