logo unii

pl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

GAPR partnerem IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego

pobierz pdf

Po raz kolejny Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. została partnerem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który  odbędzie się w Katowicach w dniach 10-12 maja br..

Prezes GAPR sp. z o.o. Pan  Bogdan Traczyk będzie uczestnikiem debaty General Aviation– potencjał Europy Centralnej, z kolei Pan Bartłomiej Płonka– Prezes Śląskiego Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu Lotniczego Sp. z o.o, którego GAPR jest większościowym udziałowcem, będzie uczestnikiem sesji- Przemysł kosmiczny nośnikiem innowacyjności. 

Jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w roku

Najbliższa, dziewiąta już edycja, organizowanego przez Grupę PTWP, Europejskiego Kongresu Gospodarczego zgromadzi 8 tysięcy użytkowników, setki panelistów i dziennikarzy, którzy wezmą udział w ponad stu debatach. To wszystko w ciągu trzech dni odbędzie się na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach i w hali Spodka.

Wśród tematów wiodących podczas dziewiątej edycji EEC są m.in: nowy pomysł na Europę- przemiany polityczne w Unii; gospodarka po Brexicie oraz prawdopodobieństwo innych exitów; kryzys w postrzeganiu liberalnego kapitalizmu; hierarchia wartości w gospodarce w dobie nowych pokoleń pracowników; IV rewolucja przemysłowa – jak rozwijać przemysł z wykorzystaniem najnowszych technologii i w oparciu o digitalizację; inwestowanie w czasach niestabilności – ryzyko, bariery, odwaga, profity.

W programie IX EEC znajdą się także tzw. „stałe punkty” – sesje poświęcone takim dziedzinom gospodarki i życia publicznego, jak: finanse, innowacje, technologie i człowiek, energetyka i surowce, górnictwo i hutnictwo, zarządzanie, samorządność i polityka regionalna, infrastruktura, rynek zdrowia, transport i logistyka, budownictwo i nieruchomości oraz globalna współpraca gospodarcza.

Udział w merytorycznej części Kongresu jest bezpłatny.

Na konkretne panele można się rejestrować na stronie wydarzenia do 4 maja.

  • Panel General Aviation – potencjał Europy Centralnej, którego partnerem jest Górnośląska Agnecja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. odbędzie się 11 maja w godz. 15.30-17.00.
  • Panel Przemysł kosmiczny nośnikiem innowacyjności, którego partnerem jest Śląskie Centrum Naukowo-Technologiczne Przemysłu Lotniczego Sp. z o.o odbędzie się 12 maja w godz. 09.30-11.00.

 

Przez wszystkie 3 dni Kongresu jesteśmy do Państwa dyspozycji na naszym stoisku.

ZAPRASZAMY!

Więcej informacji na temat Europejskiego Kongresu Gospodarczego na stronie www.eecpoland.eu.pl