Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcejpl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

GAPR sp. z o.o. partnerem konkursu Śląska Rzecz

pobierz pdf

Zamek Cieszyn zaprasza do udziału w jubileuszowej, 10. edycji konkursu Śląska Rzecz.
Poszukujemy dobrze zaprojektowanych produktów, projektów graficznych i usług. Poszukujemy innowacyjnych i użytecznych pomysłów, które okazały się strzałem w dziesiątkę, więc zostały wdrożone w 2014 roku. Zapraszamy firmy, projektantów, instytucje publiczne (samorządy i instytucje kultury) i organizacje pozarządowe, które zmieniają na lepsze Śląsk i… nasze codzienne życie.

W czym rzecz?

„Śląska Rzecz” to jedyny regionalny konkurs dizajnu w Polsce. Nagrody są przyznawane w trzech kategoriach: produkt, grafika użytkowa (w tym komunikacja wizualna i multimedia) oraz usługa. Chęć udziału w dotychczasowych edycjach zgłosiło ponad 360 firm i instytucji z prawie 490 projektami, m.in. mebli, lamp, odzieży, sprzętu medycznego, sprzętu sportowego, wózków dziecięcych, żywności, ale też ciężkich maszyn (kotłów grzewczych, obrabiarek, tokarek i pojazdów ratowniczych), jak książek, wydawnictw (także muzycznych), etykiet i opakowań, stron internetowych, czy identyfikacji wizualnych, ale też komunikacji wizualnej i systemów informacji miejskiej. Trzy lata temu dołączyły do nich firmy, instytucje i projektanci wdrażający usługi.

Laureaci oraz nominowani do ekspozycji są prezentowani na pokonkursowej wystawie, która wędruje po kraju. Każdej edycji towarzyszą dwujęzyczne katalogi, prezentujące nagrodzonych i wyróżnionych projektantów, firmy oraz organizacje. Zwycięzcy dołączają także do wyjątkowego grona uczestników stałej wystawy „Dizajn po śląsku. Laureaci konkursu Śląska Rzecz” w Zamku Cieszyn.

Laureatami konkursu są m.in.: Moho Design, Pracownia Sprzętu Alpinistycznego Małachowski, Zakład Inżynierii Ruchu, Hi-Mountain, M.C.I. sp. z o.o., Kera Ceramika, Inżynieria Samochodów Specjalnych Wawrzaszek sp. z o.o., Pajak Sport, Famed S.A.,
Skoff sp. z o.o., Infobox sp. z o.o., Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem”, JJA Progress Andrzej Wolski sp.j., Paged S.A., Marbet sp. z o. o., Ars Cameralis Silesiae Superioris, Centrum Sztuki Współczesnej „Kronika”, Wydawnictwo Szkolne PWN, Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Fundacja Brama Cukermana, Wydawnictwo Od.Nowa sp. z o.o., Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A., Jasnogórskie Centrum Informacji – Klasztor OO. Paulinów, Muzeum Śląskie w Katowicach, Urząd Miasta Jaworzno, Spółdzielnia Socjalna Parostatek, Teatr Polski w Bielsku-Białej.

To właśnie oni są wizytówką regionu, ukazując jego współczesne, barwne i różnorodne oblicze. Pokazują Śląsk, na którym, dzięki współpracy firm i instytucji z projektantami, powstają produkty, projekty i usługi: funkcjonalne, dostępne, dobrze przemyślane i stworzone z myślą o użytkownikach. Tym samym symbolem Śląska staje się dobre wzornictwo!

termin przyjmowania zgłoszeń:
24 kwietnia 2015

uroczysta gala wręczenia nagród:
17 czerwca 2015

wystawa pokonkursowa w Zamku Cieszyn:
17 czerwca-26 lipca 2015

wystawa pokonkursowa w Muzeum Śląskim w Katowicach:
1-30 sierpnia 2015

więcej informacji:
Agnieszka Woszczyńska:
tel. 33 851 08 21 wew. 53,
mail: awoszczynska@zamekcieszyn.pl

www.zamekcieszyn.pl/pl/artykul/slaska-rzecz-804

www.slaskarzecz.pl

 

regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy:

Zamek Cieszyn Śląska Rzecz 2014 – Regulamin

Formularz zgłoszeniowy

 

partnerzy:

Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych
Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o. o.
Muzeum Śląskie

patroni medialni:
Dziennik Zachodni
Nasze Miasto
Polskie Radio Katowice
TVP Katowice