Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcejpl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

INDUSTRIADA 2017

pobierz pdf

Tegoroczna odsłona Industriady odbędzie się 10 czerwca w 47 przemysłowych obiektach zlokalizowanych w 28 miastach województwa śląskiego, z których aż trzy znajdują się w samych Gliwicach.

Szczególnie chcemy Państwa zaprosić na zrewitalizowane tereny dawnej kopalni Gliwice – do Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice, gdzie odnajdziemy namacalne połączenie przemysłowej przeszłości miasta z jego technologiczną teraźniejszością. To tutaj odbędzie się finał Industriady, który zakończy spektakl „Podniebna podróż” Teatru Tol z Belgii.

NOWE GLIWICE to symbol przemysłowego dziedzictwa tego obszaru i jego odnowy. To dowód na to, że Gliwice patrzą w przyszłość, nie zapominając o swojej przeszłości — podkreśla prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz. – Przez kilkadziesiąt lat to miejsce tętniło życiem i było przemysłowym sercem miasta. Gdy kopalniany pejzaż znikł, po kilku latach dzięki naszym staraniom i udanej rewitalizacji obszaru zaczęły tu wyrastać siedziby innowacyjnych firm. Pracują w nich zdolni, kreatywni inżynierowie, a NOWE GLIWICE urastają do rangi polskiej doliny krzemowej. Cieszy więc ogromnie, że właśnie tutaj, w miejscu o wyjątkowym potencjale i industrialnym klimacie, odbędzie się finał tegorocznej INDUSTRIADY. – dodaje Frankiewicz.

Szczegółowy program finału INDUSTRIADY 2017 na Nowych Gliwicach

Progam w pozostałych obiektach dostępny na http://www.industriada.pl/ 

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia w ramach finalu INDUSTRIADY.