logo unii

pl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

Klastry w nowej perspektywie programowania

pobierz pdf

Zapraszamy na trzecie spotkanie Okrągłego Stołu ds. polityki klastrowej – Dialog Krajowy – Klastry w nowej perspektywie programowania – kierunki wsparcia klastrów na poziomie regionalnym, krajowym i ponadnarodowym na lata 2014-2020, organizowane w ramach projektu CluStrat – Boosting innovation through new cluster concepts in suport of emerging issues and cross-sectoral themes, które odbędzie się 23 października br. w Gliwicach w Centrum Edukacji i Biznesu „NOWE GLIWICE”.

Szanowni Państwo,

w imieniu Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. w Gliwicach chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić na trzecie spotkanie Okrągłego Stołu ds. polityki klastrowej – Dialog Krajowy – Klastry w nowej perspektywie programowania – kierunki wsparcia klastrów na poziomie regionalnym, krajowym i ponadnarodowym na lata 2014-2020, organizowane w ramach projektu CluStrat – Boosting innovation through new cluster concepts in suport of emerging issues and cross-sectoral themes, które odbędzie się 23 października br. w Gliwicach w Centrum Edukacji i Biznesu „NOWE GLIWICE”.

Na pytanie jak w świetle pojawiających się nowych gałęzi gospodarki i zagadnień międzysektorowych klastry mogą pozostać konkurencyjne próbuje odpowiedzieć 18 Partnerów Projektu CluStrat, w ramach którego instytucje z całej Europy Środkowej stworzą wspólną strategię w zakresie zwiększenia innowacyjności i konkurencyjności klastrów w regionie Europy Środkowej. CluStrat jest projektem strategicznym w zakresie Strategii UE dla regionu Europy Środkowej, która zostanie opublikowana po zakończeniu projektu.

Partnerzy Projektu CluStrat zainicjowali systematyczny dialog polityczny: Okrągły Stół ds. polityki klastrowej na szczeblu regionalnym, krajowym i ponadnarodowym. Dialog ten obejmuje wymianę poglądów, dyskusje oraz edukację, z decydentami na wszystkich szczeblach rozwoju nowych strategii i rozwiązań politycznych – przez cały okres trwania projektu.

Chcemy zaprosić Państwa na trzecie już i zarazem ostatnie krajowe spotkanie, którego celem będzie zapoznanie uczestników z kierunkami wsparcia klastrów na poziomie regionalnym, krajowym i ponadnarodowym w nowej perspektywie programowania 2014 -2020 z naciskiem na wyjaśnienie wszelkich zagadnień dotyczących Klastrów Kluczowych oraz współpracy międzynarodowej. Eksperci odpowiedzą m.in. na pytania jakie kryteria powinny spełniać Klastry Kluczowe, co zyskuje klaster mając status kluczowego, oraz jak przygotować klaster do nowego okresu finansowania.

Zapraszamy do zapoznania się z programem spotkania, który stanowi załącznik do niniejszego Zaproszenia oraz do rejestracji swojego uczestnictwa do 20 października poprzez formularz on-line dostępny po kliknięciu w link: CluStrat – Formularz rejestracyjny. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Panią Karoliną Piwowarską, e-mail: kpiwowarska@gapr.pl, tel.: +48 32 3393143 lub +48 784 964 377.

Pliki do pobrania:

Agenda pdf