Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcejpl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

Konferencja „Do Sukcesu. Akademia Firm Rodzinnych”

pobierz pdf

W imieniu Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach zapraszamy do udziału w konferencji „Do Sukcesu. Akademia Firm Rodzinnych”, która odbędzie się dnia 7 czerwca br. w wyjątkowych wnętrzach Hotelu „Gorczowski” w Chorzowie.

Do udziału w konferencji zostali zaproszeni przedstawiciele firm rodzinnych, którzy przedstawią swoje historie. Jest to wyjątkowa szansa, aby korzystać z doświadczenia innych, wyciągnąć wnioski z ich sukcesów i porażek.

Temat zaplanowania i przeprowadzenia sukcesji jest bardzo ważny dla polskich firm rodzinnych. Każda z nich zadaje sobie na pewnym etapie działania pytanie: co dalej? Odpowiedź wydaje się prosta: sukcesja. Jednak przekazanie władzy i zarządzania przedsiębiorstwem to proces skomplikowany i rozłożony w czasie. Przygotowanie następcy, rodziny i całej firmy do przejęcia kontroli wymaga wiedzy i rzetelnego konsekwentnego działania. Podczas konferencji chcemy przedstawić kluczowe kwestie związane z dziedziczeniem oraz prawnymi aspektami sukcesji.

Podczas Konferencji rozmawiać będziemy również o ekspansji krajowej i zagranicznej firm rodzinnych. Często firmy za główny cel stawiają sobie rozszerzenie działalności swojego przedsiębiorstwa. Wiąże się to często z przejściem od rynku lokalnego na krajowy i na rynki zagraniczne. Polskie przedsiębiorstwa coraz śmielej wchodzą na zagraniczne rynki. Z małych firm rodzinnych tworzone są marki globalne.

Kolejnym niezwykle istotnym tematem, o którym chcemy mówić jest problem zabezpieczenia firm rodzinnych w czasach, kiedy relacje między członkami rodziny przestają sprzyjać jej dalszemu rozwojowi, a nawet zaczynają zagrażać istnieniu rodzinnego biznesu. Konflikty rodzinne, a nie brak następcy czy zewnętrzne czynniki „obiektywne”, są częstą przyczyną mniejszych szans, aby firmy rodzinne mogły przetrwać w drugim i kolejnych pokoleniach. Nie zła koniunktura, ani nieszczęścia losowe, błędy w zarządzaniu lub brak sukcesorów godnych założycieli – ale brak płaszczyzny i reguł współpracy rodziny w rozwiązywaniu sporów może zagrozić najlepszym biznesom.

Agenda  spotkania