Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcejpl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

Konferencja finalna”What’s next..?” projektu SMART_watch

pobierz pdf

Inteligentne specjalizacje – termin, znany do tej pory tylko nielicznym, może stać się kluczowym dla zarówno światowej, jak i regionalnej gospodarki w dobie globalnego kryzysu spowodowanego COVID-19. Czym są owe specjalizacje, jaki wpływ mają na nasze regiony i jak nimi zarządzać w nowej perspektywie rozwoju – o tym właśnie będą rozmawiać światowej sławy specjaliści podczas międzynarodowej konferencji „What’s next..?” w ramach projektu SMART_watch.

3 lata – tyle czasu zajęło partnerom z 7 środkowoeuropejskich państw zbieranie informacji na temat smart specjalizacji. Wykonane audyty, przeprowadzone analizy i raporty miały na celu zbudowanie szczegółowej Mapy Kompetencji – specjalnego narzędzia działającego w sieci, które w jasny i przejrzysty sposób wskazywałyby na potencjał rozwoju wybranego regionu. Tak w skrócie przedstawiają się założenia projektu SMART_watch, działającego w ramach Interreg Central Europe.

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju jest liderem projektu.

Po fazie zbierania informacji następuje czas na podsumowanie. Dlatego już w najbliższy piątek, 29 maja, SMART_watch organizuje międzynarodową konferencje, na której toczyć się będzie rozmowa o przyszłości smart specjalizacji. Wydarzenie, podczas którego paneliści z całej Europy łączyć się będą za pomocą komunikatorów, podzielone będzie na 5 bloków tematycznych:

  • przyszłość inteligentnych specjalizacji w nowym okresie finansowania UE,
  • scenariusze dla instytucji otoczenia biznesu po 2020 roku,
  • przyszłość medycyny jako inteligentnej specjalizacji,
  • smart specjalizacja ICT w nowym okresie finansowania,
  • wyzwania dla energetyki i zrównoważonego budownictwa po 2020 roku.

Wstęp należeć będzie do Pani Karoliny Tilman z DG Regio, która w krótkiej prezentacji naszkicuje sytuację ostatnich wydarzeń i przyszłości inteligentnej specjalizacji w UE w latach 2021-2027. Uczestnicy spotkania będą mogli aktywnie wziąć w dyskusji, dzięki możliwości komentowania oraz zadawania pytań.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!
Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod linkiem:
https://conference.smartspecialisation.tech/

SMART_watch Final Event Agenda

Bądź SMART i obserwuj nowe trendy! Twój głos także się liczy!

data: 29 maja 2020

godzina: 11.00

czas trwania: ok. 150 min.

wydarzenie online