logo unii

pl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

Konferencja inauguracyjna Programu: „BIZNES Z SERCEM” „CSR – SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU – wiem, rozumiem, stosuję”.

pobierz pdf

Zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji dotyczącej społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) w dniu 31 marca 2016 r. g. 9.00 w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu, ul. Wolności 345 A.

Na konferencji szczegółowo omówione zostaną nie tylko, zasady zawarte w Normie ISO 26000:2010, sposób ich wdrażania, korzyści dla organizacji, które je wdrożą, ale zaprezentowane zostaną również dobre przykłady realizacji zasad CSR przez przedsiębiorstwa. Konferencja jest inauguracją Programu „Biznes z sercem”, którego celem jest promocja oraz podnoszenie kompetencji w zakresie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR). 

CSR, to odpowiedzialność organizacji za wpływ jej decyzji i działań na społeczeństwo i środowisko zapewniona przez przejrzyste i etyczne postępowanie, które przyczynia się do zrównoważonego rozwoju, w tym dobrobytu i zdrowia społeczeństwa, uwzględnia oczekiwania interesariuszy oraz jest zintegrowane z działaniami organizacji i praktykowane w jej relacjach.

Organizatorzy: 

  • Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. 
  • Polski Rejestr Statków S. A. 
  • Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi – partner społeczny Programu

Informacji na temat konferencji udziela:  

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

Pani Sylwia Pietrzyk  telefon: 531 37 44 93, 32 339 31 79 

 

PROGRAM KONFERENCJI

8.30

Rejestracja uczestników

9.00

Otwarcie konferencji – Przedstawiciele Kapituły Projektu „Serce za serce”.

9.10

Społeczna odpowiedzialność organizacji według norm ISO 26000 i SA 8000 – Władysław Feist, Auditor Wiodący PRS Certyfikacja.

10.00

Zarządzanie społeczną odpowiedzialnością biznesu według normy ISO 26000 – praktyczne wdrażanie – Władysław Feist, Auditor Wiodący PRS Certyfikacja.

10.30

Przerwa na kawę.

10.50

Normy międzynarodowe, prawo krajowe dotyczące odpowiedzialności społecznej – Władysław Feist, Auditor Wiodący PRS Certyfikacja.

11.20

Metoda weryfikacji zakresu wdrożenia standardu ISO 26000 w przedsiębiorstwach – Krzysztof Janicki, Auditor Wiodący PRS Certyfikacja.

11.50

ISO 26000 zagadnienia środowiskowe.  Europejski wymiar odpowiedzialności środowiskowej – EMAS – Grzegorz Marchewka Auditor Wiodący PRS Certyfikacja, Weryfikator EMAS.

12.20

Osiągnięcia przedsiębiorstw w zakresie społecznej odpowiedzialności.

12.50

Przerwa na kawę.

13.10

Osiągnięcia przedsiębiorstw w zakresie społecznej odpowiedzialności.

14.25

Podsumowanie, losowanie nagród, zakończenie konferencji.

15.00

Lunch.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny, chęć uczestnictwa należy zgłosić wypełniając formularz zgłoszeniowy  i przesłać go na adres e-mail: csr@gapr.pl (z dopiskiem konferencja CSR) lub wypełnić go pod linkiem:  https://form.jotformeu.com/60453225548354 

Liczba miejsc ograniczona, w związku z tym GAPR sp. z o.o.  zastrzega sobie prawo weryfikacji zgłoszeń. O przyjęciu zgłoszenia będzie decydowało potwierdzenie przesłane drogą e-mailową.