logo unii

pl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

LOGISTYKA. INWESTYCJE. PRZYSZŁOŚĆ. – 5. edycja konferencji logistycznej w Gliwicach, 22 marca 2016r.

pobierz pdf

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. partnerem merytorycznym tegorocznej edycji Konferencji „Logistyka Inwestycje Przyszłość”, która odbędzie się 22 marca 2016 roku w Hotelu Silvia Gold.

Gopodarzem już po raz piąty stają się Gliwice. Dlaczego?

fot. A. Witwicki, źródło: Internet

Miasto Gliwice systematycznie wzmacnia swoją pozycję na mapie najatrakcyjniejszych lokalizacji dla biznesu. Oprócz wysoko rozwiniętych technologii, licznych inwestycji infrastrukturalnych i motoryzacyjnych, prężnie rozwijają się branże: logistyczna i magazynowa. Rozwojowi tych sektorów usług sprzyja położenie miasta w pobliżu autostrad A1 i A4, które zapewniają doskonałe połączenie m.in. z Berlinem, Bratysławą, Pragą, Budapesztem, Wiedniem i Warszawą, a także dostęp do wykwalifikowanych kadr, działająca specjalna strefa ekonomiczna oraz dobry klimat dla biznesu.

Dzięki staraniom władz miasta rozwijających konsekwentnie infrastrukturę, coraz więcej krajowych przedsiębiorców i zagranicznych inwestorów wybiera Gliwice na siedzibę swoich ośrodków np. ostatnio swoją działalność rozpoczęła tutaj irlandzka firma EPSP Delta. Obecnie w trakcie budowy znajdują się: nowoczesne centrum logistyczne Gliwice Logistics Centre oraz park logistyczny MLP Group Gliwice. Wkrótce swoją kolejną inwestycję rozpocznie również Panattoni Europe.

Obecnie w Gliwicach w siedmiu parkach przemysłowych znajduje się ponad 300 tys. m kw. powierzchni magazynowych. Samorządowcy starają się tworzyć dogodne warunki ułatwiające prowadzenie biznesu krajowym i zagranicznym inwestorom. 

Wydarzenie na stałe wpisuje się w kalendarz branży logistycznej, a obecność na nim pozwala w gronie profesjonalistów, zastanowić się nad wyzwaniami stojącymi przed całą branżą i ich wpływem na rozwój gospodarczy Śląska i całej Polski.

Program konferencji 

Zaproszenie

Rejestracja na http://www.prospectsinpoland.com/intro37.html