Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej


logo unii

pl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

LOGISTYKA INWESTYCJE PRZYSZŁOŚĆ Czwarte spotkanie branży logistycznej w Gliwicach 19 marca 2015

pobierz pdf

Już 19 marca, Prezydent Zygmunt Frankiewicz zaprasza przedstawicieli sektora logistycznego do Gliwic. 4. edycja konferencji „Logistyka Inwestycje Przyszłość” będzie okazją do poruszenia najbardziej angażujących tematów, którymi żyje cała branża.

Spadek poziomu zaufania w stosunkach międzynarodowych spowodowany: przeciągającym się kryzysem gospodarczo- politycznym na Ukrainie, restrykcjami gospodarczo-politycznymi wobec Federacji Rosyjskiej czy też eskalacją konfliktów polityczno-społecznych na Bliskim Wschodzie, w sposób bezpośredni przekłada się na funkcjonowanie firm związanych z sektorem logistyki.

Wahania kursów walut, spadek cen ropy naftowej i innych surowców na światowych rynkach, regulacje prawne naszych niemieckich sąsiadów dot. płacy minimalnej dla kierowców tranzytowych – każdego dnia kolejne fakty przypominają nam o tym, jak mocno jesteśmy związani globalną siecią zależności.

Dostrzegamy nie tylko ich pozytywne strony, lecz czasem musimy stawić czoła ich negatywnym konsekwencjom. Zdarzenia mające charakter nagły i nieprzewidywalny, a przy tym na trwale wpływające na sytuacje gospodarczą wywołują prawdziwy ból głowy całego środowiska skupionego wokół logistyki.

Program tegorocznej edycji konferencji „Logistyka Inwestycje Przyszłość” zostanie oparty na otwartej dyskusji poświęconej skali znaczenia zaistniałych wydarzeń i trendów determinujących największe zmiany w globalnym łańcuchu dostaw. Teraźniejszość dostarcza nam bez mała przyczynków do analizy: Jak się dziś kształtuje logistyczna mapa świata i jak będzie się zmieniała w obliczu bieżącej sytuacji geopolitycznej i walutowej? Jakie miejsce w tym układzie zajmuje Unia Europejska, Polska, Śląsk i Gliwice? Jakie czynniki wspierające inwestycje mogą pomóc Gliwicom w zajęciu miejsca na podium w europejskich rankingach logistycznych? To podstawowe pytania na które postarają się znaleźć odpowiedź uczestnicy naszej konferencji. Inspirować ich będą czołowi eksperci z Ryszardem Petru, przewodniczącym Towarzystwa Ekonomistów Polskich na czele.

Konferencja „Logistyka Inwestycje Przyszłość” co roku przyciąga przeszło setkę ekspertów reprezentujących instytucje branżowe, firmy logistyczne, deweloperów jak i doradców rynku nieruchomości oraz inwestorów zainteresowanych lokowaniem kapitału w dynamicznie rozwijający się śląski hub logistyczny. Istotną wartość konferencji podwyższa możliwość spotkania i porównania poglądów na rozwój polskiej logistyki nie tylko przez przedstawicieli biznesu i środowisk branżowych, ale i władz samorządowych. Goście konferencji będą mogli uzyskać kompletne odpowiedzi na pytania z obszarów będących domeną samorządu, co wnosi nową jakość do toczących się dyskusji.

Dzięki staraniom władz miasta Gliwice już po raz czwarty staną się stolicą polskiej logistyki. Konferencja „Logistyka Inwestycje Przyszłość” na stałe wpisuje się w kalendarz branży logistycznej, a obecność na niej pozwoli w gronie profesjonalistów zastanowić się nad wyzwaniami stającymi przed całą branżą i jej wpływu na rozwój gospodarczy Śląska i całej Polski.

Patronat nad wydarzeniem objęła PAIiIZ.

Szczegółowy program i rejestracja: www.prospectsinpoland.com