logo unii

pl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

Med Smart Lab na Śląsku

pobierz pdf

30 listopada 2015 r. w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu nastąpi otwarcie i pierwsze spotkania w oparciu o formułę Smart Lab dla obszaru: 

Telemedycyna, robotyka medyczna, zaawansowane technologie inżynierii biomedycznej w leczeniu chorób serca – potencjał rozwojowy branży. 

 

Eksperci Banku Światowego po przeprowadzonych w 4 województwach badaniach zarekomendowali utworzenie w woj. śląskim SMART LAB jako miejsca zidentyfikowanego potencjału w obszarze telemedycyny, robotyki medycznej, inżynierii biomedycznej.

Do udziału w „Smart Labie” zaproszone zostały kluczowe przedsiębiorstwa z branży medycznej, jednostki naukowe, przedstawiciele samorządu. Bank Światowy będzie moderatorem spotkania.

Gospodarzem spotkania jest  Klaster MedSilesia, Miasto Zabrze i Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi.

 

Agenda spotkania:

11:00     Otwarcie spotkania, powitanie gości

Przedstawiciel Miasta Zabrze – Zabrze jako honorowy Partner wspierający Klaster MedSilesia

Tomasz Piętka, Ekspert Banku Światowego

Izabela Czeremcha, menadżer klastra  MedSilesia (GAPR sp. z o.o.)

11:15     Smart Lab Banku Światowego – Sesja I

Prezentacja uczestników spotkania.

Dyskusja nad zaproponowaną definicją obszaru biznesowego.

12.15     Przerwa kawowa

12:30     Smart Lab Banku Światowego – Sesja II

Ocena potencjału rozwojowego branży telemedycznej, robotyki medycznej, technologii inżynierii biomedycznej w leczeniu chorób serca, Global Value Chains Analysis/SWOT, dyskusja o branżowych trendach rynkowych i technologicznych oraz kluczowych czynnikach sukcesu.

Podsumowanie i określenie następnych kroków.

14:00     Lunch, zakończenie

 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest nieodpłatne. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o przekazanie potwierdzenia uczestnictwa do dnia 26 listopada 2015 roku godz. 12.00 na adres: medsilesia@gapr.pl