logo unii

pl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

Medtech4Europe z wizytą studyjną na Węgrzech

pobierz pdf

W czerwcu w Województwie Śląskim ramach projektu Medtech4Europe Klaster MedSilesia gościł przedstawicieli 8 regionów Unii Europejskiej pokazując potencjał, działania i możliwości współpracy. Tym razem, w październiku, uczestnicy projektu spotkali się podczas wizyty studyjnej na Węgrzech. 

 

 

W międzynarodowym gronie Partnerów projektu Medtech4Europe, ale także ich Partnerów stowarzyszonych: Instytucji B+R, Przedsiębiorstw, Klastrów uczestnicy spotkania mieli okazję poznać jak działała ekosystem wspierający obszar medtech na Węgrzech, a w szczególności  potencjał jednostek działających w obszarze medtech w Peczu. Dyskutowano oraz wymieniano doświadczenia, przygotowując się do kolejnej fazy projektu, w zakresie udoskonalenia instrumentów wspierających obszar medtech.

 

Warsztaty, które zorganizowane zostały w ramach wizyty studyjnej przedstawiły m.in.: dobre praktyki w zakresie wsparcia i organizacji działań sprzyjających wykorzystaniu infrastruktury medtech, współpracę w tym obszarze Klastrów, Instytucji B+R, Przedsiębiorstw oraz Samorządu.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie projektu.