Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcejpl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

Największe wydarzenie gospodarcze Europy Centralnej już za dwa miesiące!

pobierz pdf

Miło nam poinformować, że Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. jest Partnerem VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który będzie miał miejsce w dniach 18-20 maja br. w Katowicach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK).

Wydarzenie zachowa sprawdzoną formułę trzydniowego cyklu debat z udziałem kilku tysięcy gości z krajów europejskich, Azji i Afryki, wzbogacając jednocześnie program o nowe wydarzenia oraz miejsce. Rejestracja na najważniejszą w tej części kontynentu konferencję biznesową jest już otwarta.

Konsekwentnie realizowaną misją Europejskiego Kongresu Gospodarczego jest wskazywanie nowych kierunków myślenia o przyszłości Europy, włączanie w publiczny dyskurs tematów ważnych z punktu widzenia gospodarki, konfrontowanie  europejskich problemów rozwojowych z ich globalnym tłem.

Wyróżnikiem największej konferencji biznesowej w Europie Centralnej jest aktywny udział gości reprezentujących szerokie spektrum kompetencji i środowisk; szczególną troską organizatorów pozostaje adekwatność tematyki debat wobec sytuacji w  Polsce, Europie i na świecie.

W agendzie Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2016 (zobacz tutaj) znajduje się około 100 debat ujętych w kilkunastu blokach tematycznych.

Główne nurty tematyczne to:

  • Energia, przemysł, klimat – horyzont 2030. Scenariusze dla świata i Europy
  • Digitalizacja gospodarki. Szanse, wyzwania, zagrożenia cyfrowej rewolucji
  • Geopolityka, bezpieczeństwo, gospodarka. Czy to globalny kryzys?
  • Młodzi przedsiębiorcy. Nowy biznes nośnikiem innowacji

W szczególności zapraszamy Państwa na sesję tematyczną „Zarządzanie przestrzenia miejską” (20.05.2016r. | godz. 9.30-11.00) podczas której Prezes GAPR sp. z o.o. Pan Bogdan Traczyk podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz na sesję „Przemysł Kosmiczny” (20.05.2016 r. | godz. 13.30-15.00) z udziałem Prezesa Śląskiego Centrum Naukowo- Technologicznego Przemysłu Lotniczego sp. z o.o. Pana Bartłomieja Płonki.

W ramach wydarzenia zorganizowane zostaną międzynarodowe fora i spotkania gospodarcze: Forum Współpracy Gospodarczej Afryka-Europa Centralna, Spotkania Gospodarcze Polska-Japonia oraz wydarzenia towarzyszące, m.in. European Start-up Days i wręczenie nagród w plebiscycie Top Inwestycje Komunalne 2016. European Start-up Days – wydarzenie dla zainteresowanych rozwojem młodej, innowacyjnej, kreatywnej polskiej przedsiębiorczości jest nowością, która towarzyszyć będzie ósmej edycji spotkania świata biznesu, nauki i polityki w Katowicach.

Europejski Kongres Gospodarczy 2016 w Katowicach odbywać się będzie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK). Organizatorzy przygotowali jednak niespodziankę. Na miejsce inauguracji po raz pierwszy w historii wydarzenia, a także na przestrzeń dla spotkania European Start-up Days, wybrano połączoną z gmachem MCK, halę widowiskowo-sportową „Spodek”.

Rejestracja na VIII Europejski Kongres Gospodarczy prowadzona jest przez stronę internetową www.eecpoland.eu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.