Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej


logo unii

pl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

Pierwsza faza projektu SMART_watch

pobierz pdf

Pierwsza faza projektu SMART_watch realizowanego od czerwca 2017 roku zbadała i zweryfikowała stan regionalnych obserwatoriów.

Przede wszystkim zakończyło się rozpoznanie potencjału gospodarczego regionów i ocena znaczenia środowiska instytucjonalnego wsparcia biznesu w poszczególnych regionach, które są zaangażowane w projekt. Sprawdziliśmy, jakie aktywności pro-biznesowe historycznie sprawdziły się w regionach. Przyjrzeliśmy się podmiotom które wydają się być lub w sposób naturalny są „obserwatoriami”. Tym samym możemy już dzisiaj oceniać czy i na ile dostępne wsparcie instytucjonalne sprzyja biznesowi. To pierwszy krok w stronę uczenia się i doskonalenia tego wsparcia. Oczywiście, chcemy korzystać z dobrych wzorów różnych obserwatoriów. Z punktu widzenia regionu, najważniejsze jest by dać możliwość poznania oferty obserwatoriów przez biznes. Moim zdaniem, tu jest największy deficyt wiedzy i wyzwanie. Dla obserwatoriów zaś chcemy uruchomić proces poznania swojego potencjału i zderzenia go z oczekiwaniami biznesu. W każdym z regionów wybrano konsultantów, których w kolejnych miesiącach będą spotykać się z obserwatoriami. Ich zadaniem będzie pomoc w kształtowaniu refleksji jakim potencjałem dysponują te obserwatoria. Potwierdzą zakres i atrakcyjność oferty oraz dadzą możliwość rozwijania sieci obserwatoriów regionalnych.  SMART_watch stawia tym samym na stworzenie i udostępnienie „mapy” wiedzy o ofercie usług, mapy odpowiadającej potrzebom przedsiębiorców, którzy są zainteresowani konkretami.