Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcejpl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

RAR Inwestor zaprasza do udziału w projekcie „Kierunek zmiana”

pobierz pdf

Rudzka Agencja Rozwoju „INWESTOR” Sp. z o.o. obecnie prowadzi rekrutację do projektu pt. „Kierunek zmiana” realizowanego z działania 7.4.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Projekt skierowany jest do 50 osób –  mieszkańców Rudy Śląskiej, Zabrza, Bytomia, Piekar Śląskich, Świętochłowic Siemianowic Śląskich, którzy w ciągu ostatnich 6 miesięcy znaleźli się w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy.

 

Do projektu mogą zgłaszać się osoby będące na etapie wypowiedzenia umowy o pracę (lub umowy cywilnoprawnej) lub te, które utraciły zatrudnienie/zlecenie z przyczyn leżących po stronie pracodawcy (np. likwidacja stanowiska pracy, zwolnienia grupowe itp.). W procesie kwalifikacji do projektu istotne będą przyczyny zwolnienia wskazane na świadectwie pracy lub wypowiedzeniu umowy o pracę.

Osoby, które wezmą udział projekcie zostaną objęte kompleksowym wsparciem w postaci szkoleń zawodowych, których celem jest podnoszenie lub nabywanie nowych kwalifikacji, szkoleń związanych z poruszaniem się po rynku pracy, konsultacjami i doradztwem zawodowym oraz 6 – miesięcznymi płatnymi stażami.

Projekt wyróżnia to, że na każdym etapie uczestnicy otrzymują wsparcie finansowe. Zatem uczestnicy mogą otrzymać zwrot kosztów dojazdu na szkolenia i staże oraz stypendium szkoleniowe, ale przede wszystkim stypendium stażowe, które wynosić będzie 1750,00 PLN netto miesięcznie (równowartość kwoty ok. 2400,00 brutto w przypadku standardowego zatrudnienia na umowę o pracę).

W projekcie będą mogli skorzystać również przedsiębiorcy, którzy przyjmą osobę na staż. Dla nich przewidziana jest refundacja części wynagrodzenia opiekuna stażysty oraz zwrot kosztów związanych z utworzeniem stanowiska stażu (np. zakup odzieży roboczej, drobnych sprzętów i narzędzi itp.).

Projekt zakłada, że co najmniej 50% uczestników po odbyciu stażu uzyska zatrudnienie w miejscu jego odbywania. Szacuje się jednak, że odsetek ten będzie zdecydowanie wyższy. Udział w projekcie, zarówno dla uczestników, jak i przedsiębiorców, jest całkowicie bezpłatny, gdyż projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nabór do projektu trwa.

Osoby zainteresowane mogą kontaktować się osobiście w biurze projektu przy ul. Wolności 6 w Rudzie Śląskiej, e-mailowo: bp@rarinwestor.pl lub telefonicznie pod numerem (32) 248 77 86 wew. 23 lub 22. Szczegóły na stronie www.rarinwestor.pl.