logo unii

pl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

Rozpoczęcie projektu MedTech4Europe – Lyon, Francja

pobierz pdf

 


25 czerwca 2018 r. w Lyonie spotkali się partnerzy projektu by oficjalnie rozpocząć działania w ramach MedTech4Europe realizowanego w ramach programu Interreg Europe.

Jedną z inteligentnych specjalizacji na Ślasku jest medycyna, dlatego Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju będąc koordynatorem Krajowego Klastra Kluczowego – Śląska Sieć Wyrobów Medycznych MedSilesia, mocno angażuje się w działania mające na celu dostosowanie polityki regionalnej do realnych potrzeb przedsiębiorców w sektorze med-tech.

Podczas spotkania każdy z partnerów krótko zaprezentował sytuację sektora med-tech w swoim kraju. Ustalono harmonogram działań i podział zadań. Drugi dzień natomiast został już w całości poświęcony warsztatom metodologicznym koncentrującym się na technologiach medycznych. Warsztat prowadzony był przez Dr Francoise Charbit Alternative Energies and Atomic Energy Commission (CEA) oraz Dr Artura Ochojskiego z GAPR Sp. z o.o.

Działania podejmowane w ramach projektu będą się skupiać na regionalnym ekosystemie innowacji, badaniach, rozwoju, innowacjach oraz infrastrukturze w sektorze med-tech. Już w grudniu zaprezentowane zostaną pierwsze wyniki przeprowadzonych analiz w 8 krajach – Francji, Polsce, Niemczech, Włoszech, Holandii, Danii, Finlandii oraz na Węgrzech.