logo unii

pl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

Ruszają dotacje z EENergy

pobierz pdf

Trwa nabór wniosków do projektu EENergy dla firm z sektora MŚP, chcących wdrożyć działania mające na celu zmniejszenie zużycia energii, a tym samym śladu węglowego. Firmy mogą wnioskować o bezzwrotną dotację w wysokości 10 tysięcy euro.

Celem dotacji jest poprawa efektywności energetycznej przedsiębiorstwa (w tym budynków, procesów i linii produkcyjnych) o 5 procent (mierzona 5 % redukcją energii w KWh) poprzez:

  • szkolenia
  • doradztwo (np. konsultacje techniczne, audyty energetyczne)
  • lub inwestycje (np. świadectwa energetyczne, instalacje systemów energii odnawialnej)

Do dofinansowania kwalifikuje się każda firma, która spełnia kryteria europejskiego MŚP (wg. unijnej definicji MŚP), działa na rynku i została założona przed 1 stycznia 2023 roku oraz wykazuje zdolność do wdrożenia na poziomie operacyjnym i technicznym planowanych działań w zakresie efektywności energetycznej. Mile widziane wnioski od firm z branż energochłonnych.

Dotacje są finansowane w 100 procentach i nie podlegają zwrotowi.

Sprawdź czy Twoja firma spełnia kryteria europejskiego MŚP

Jeśli chcesz ubiegać się o dotację z EENergy skontaktuj się z  ośrodkiem Enterprise Europe Network działającym przy Górnośląskim Akceleratorze Przedsiębiorczości Rynkowej w Gliwicach i opracuj koncepcję ograniczenia zużycia energii, którą następnie zgłosisz za pośrednictwem strony internetowej projektu.

 

Wnioski można składać od 1 lutego 2024.

Termin składania wniosków: 15 kwietnia 2024