logo unii

pl / en

BIP

Technologią w raka – międzynarodowa konferencja dotycząca wpływu innowacyjnych technologii na walkę z chorobami nowotworowymi

pobierz pdf

Choć w Polsce umieralność na choroby nowotworowe jest ciągle zbyt wysoka, mamy coraz więcej przykładów na to, że walka z rakiem jest skuteczna. Niestety, rzeczywistość, z jaką spotykają się pacjenci po zdiagnozowaniu choroby często przysłania im fakt, że postęp dokonujący się w onkologii i technologii medycznej jest ogromny i ma decydujący wpływ na to, w jaki sposób będzie przebiegać ich leczenie.

 

Dlatego też 1 lutego, w przeddzień XIX Światowego Dnia Walki z Rakiem, Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości sp. z o.o. wraz z Centrum Onkologii – Instytutem im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach, działając w imieniu międzynarodowego projektu Nobel, organizują konferencję HealthTech World Cancer Day 2019 poświęconą innowacyjnym technologiom, które pomagają w diagnostyce oraz leczeniu chorób nowotworowych.

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w wydarzeniu, podczas którego specjaliści z Centrum Onkologii w Gliwicach pokażą i opowiedzą o najnowszych i najbardziej skutecznych urządzaniach przeznaczonych do diagnostyki i leczenia nowotworów. Zobaczyć będzie można między innymi Zakład Radioterapii, Zakład Patologii Nowotworów oraz Zakład Radiologii i Diagnostyki Obrazowej wraz z jednymi z najnowocześniejszych urządzeń dostępnych w Polsce, których działanie daje szanse na powodzenie w leczeniu choroby.

 

HealthTech World Cancer Day to międzynarodowe wydarzenie odbywające się w 8 europejskich krajach w ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem. Celem tych odbywających się jednocześnie międzynarodowych konferencji prasowych jest podniesienie świadomości społecznej na temat wpływu innowacyjnych technologii medycznych na walkę z rakiem: od wcześniejszej i dokładniejszej diagnozy, po bardziej efektywne i bezpieczniejsze dostarczanie leków lub radioterapię, usprawnioną operację, indywidualne leczenie, zdalny monitoring itp.