logo unii

pl / en

BIP

Urzędy Skarbowe Nagrodzone

pobierz pdf

W dniu 15.06.2016 r. odbyło się spotkanie przedsiębiorców z Loży Katowickiej BCC z Naczelnikami Urzędów Skarbowych, które zostały nagrodzone w XIII edycji konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy oraz z Laureatami  XIX edycji konkursu „Fiskus Podpowiada- PIT 2015”

Najważniejszym celem konkursu jest tworzenie przyjaznej atmosfery między urzędami skarbowymi a przedsiębiorcami, tak aby miały one wymiar współpracy, a nie walki.

Dla nas jest to bardzo ważne gdyż nie jesteśmy petentami, ale partnerami dla Urzędu Skarbowego i to my oceniamy urzędników, pokazując ich kompetencje i wyróżniając te Urzędy, które spełniają oczekiwania przedsiębiorców – powiedział kanclerz Eugeniusz Budniok.

Tegoroczni laureaci to:

Pierwszy Śląski Urząd Skarbowy w Sosnowcu,

Drugi Urząd Skarbowy w Gliwicach

Drugi Urząd Skarbowy w Katowicach.

Spotkanie było również okazją do uroczystego wręczenia nagród laureatom konkursu „Fiskus podpowiada – PIT 2015”, który od lat organizują wspólnie Loża Katowicka BCC, Urząd Kontroli Skarbowej w Katowicach oraz Dziennik Zachodni oraz w tym roku dołączyła Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju GAPR sp. z o.o.  

Dla przypomnienia zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Pan Robert Szymańczyk z Tychów za hasło „Mniej podatków, mniej szarości”

II miejsce – Pani Magdalena Szymańska za hasło „Paragon biorę zawsze i się nie wstydzę tego, tak przepędzam szarą strefę i nie czuję się z tym źle”

III miejsce –  Pan Jan Walczak za hasło „Niskie i jasne podatki to najprostsza droga, by zwalczyć szarą strefę – największego uczciwości wroga”