Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej


logo unii

pl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

Warsztaty: Wybór i priorytetyzacja projektów transgranicznych przeznaczonych do realizacji

pobierz pdf


Ostatnie warsztaty, które odbyły się 5 marca 2020 roku w „Nowych Gliwicach” w ramach projektu TRANS TRITIA, koncentrowały się na projektach ocenianych i klasyfikowanych w oparciu o kryteria pozbycia się wąskich gardeł oraz kryteria czasowe (krótko-, średnio- i długoterminowe). Wzięli w nich udział kluczowi interesariusze, eksperci i decydenci.
Warsztaty poświęcone były wyborowi i ustaleniu priorytetów dla realizacji projektów transgranicznych pomiędzy Polską i Czechami, Czechami i Słowacją oraz Polską i Słowacją.
Podczas warsztatu została przeprowadzona prezentacja projektów infrastrukturalnych wynikających z dokumentów strategicznych poszczególnych krajów, oraz projektów wynikających z rozwijającego się modelu transportu dla obszaru przygranicznego. Druga część, poświęcona była nadaniu priorytetu projektom infrastrukturalnym, wynikającym z dokumentów strategicznych poszczególnych krajów oraz projektom wynikającym z rozwiniętego modelu transportowego.
Eksperci projektu wraz z interesariuszami z odpowiednich instytucji ustalali priorytety dla prezentowanych projektów oraz określali potencjalne efekty i wyniki realizacji prezentowanego projektu. Cieszymy się, że warsztaty były bardzo owocne, uczestnicy brali aktywny udział w dyskusjach, prezentując niezwykłe rozwiązania i różne podejścia do projektów.

Projekt „TRANS TRITIA Poprawa koordynacji i planowanie transportu towarowego na obszarze TRITIA” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg Central Europe.

Więcej informacji na stronie projektu.