logo unii

pl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

Zabezpiecz swoje dostawy i dołącz do międzynarodowej platformy kooperacyjnej

pobierz pdf

Zabezpiecz swoje dostawy i dołącz do międzynarodowej platformy kooperacyjnej przeciwdziałającej skutkom zerwanych łańcuchów dostaw.

Obecnie Europa mierzy się z wieloma wyzwaniami na płaszczyźnie gospodarczej, środowiskowej i społecznej, spowodowanymi w dużej mierze wydarzeniami w związku z konfliktem w Ukrainie. Aby wyjść naprzeciw tym wyzwaniom, Unia Europejska poczyniła konkretne kroki w celu wzmocnienia odporności Jednolitego Rynku oraz rozwoju zrównoważonej i cyfrowej gospodarki, mogącej konkurować na rynku globalnym.

Najnowszym projektem sieci Enterprise Europe Network skierowanym do przedsiębiorców dotkniętych konfliktem w Ukrainie jest specjalna platforma kooperacyjna na rzecz łańcuchów dostaw „The Supply Chain Resilience Platform”, opracowana przy współpracy z Europejskiej Platformy Współpracy Klastrów (ECCP) oraz Komisji Europejskiej. Jej celem jest złagodzenie skutków utraconych w wyniku wojny kontaktów handlowych poprzez nawiązanie nowych partnerstw biznesowych mogących podtrzymać zaopatrzenie na określone dobra, pozyskując je z innych źródeł.

Platforma łączy te firmy, które szukają danych towarów, z tymi które mogą je zaoferować. Jest przeznaczona zarówno dla przedsiębiorstw, jak i organizacji humanitarnych. Rejestracja na platformę odbywa się za pośrednictwem formularza online, w którym należy opisać swoją działalność, co mamy do zaoferowania lub czego szukamy i przede wszystkim z kim chcielibyśmy nawiązać kontakt. Podczas rejestracji prosimy wybrać najbliższy siedziby Państwa firmy ośrodek Enterprise Europe Network. Następnie możemy przeglądać oferty i umawiać się na spotkania z wybranymi partnerami. Listę ośrodków można znaleźć również tutaj.

Platforma skupia przede wszystkim dostawców oraz odbiorców z następujących branż:

-rolno-spożywczej;
– budowlanej;
– cyfrowej;
– elektronicznej;
– sektora zdrowia i medycyny;
– motoryzacyjnej;
– energii odnawialnej;
– tekstylnej;
– surowcowej;
– sektora energochłonnego.

Dołączając do platformy masz szansę poznania nowych partnerów biznesowych, złagodzenia negatywnych skutków zerwanych łańcuchów dostaw, wyboru nowych źródeł zaopatrzenia, udziału w dyskusjach dotyczących wniosków oraz proponowanych rozwiązań, które mogą zidentyfikować oraz poprawić słabe punkty w międzynarodowych procesach zaopatrzenia.

Rejestracja i korzystanie z platformy jest nieodpłatne.

Dodatkowo, w związku z zaburzeniami dostaw Komisja Europejska prowadzi także badania dotyczące skali problemu i potrzeb z tego wynikających. Celem badania jest zebranie konkretnych informacji nt. takich zaburzeń, aby im wyjść naprzeciw i znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Wyniki ankiety posłużą do opracowania i podjęcia środków zaradczych, dlatego zachęcam do wypełnienia ankiety.
Link do ankiety (w jęz. angielskim)
Ankieta zarówno dla firm oraz instytucji czy klastrów.
Po wypełnieniu prosimy o przesłanie confirmation code każdej wypełnionej ankiety na maila een@gapr.pl