Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej


logo unii

pl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

Zapraszamy na Piknik Naukowo Technologiczny Pik Tech

pobierz pdf

Piknik Naukowo Technologiczny jest wydarzeniem towarzyszącym 3 edycji Festiwalu Innowacji i Technologii i odbędzie się 15.09.2018 roku na terenie Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice (ul. Bojkowska 37).

Wydarzenie  uświetni obchody X-lecia Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”, które swoje „życie” zawdzięcza Kopalni Węgla Kamiennego „Gliwice”. O tym, że kiedyś fedrowano węgiel, górnicy przygotowywali się do pracy, a sztygarzy dzielili robotą świadczą odrestaurowane budynki cechowni i maszynowni oraz wagon z ostatnią toną węgla. Dziś to przede wszystkim kolebka firm zajmujących się nowymi technologiami i do tego świata Państwa zapraszamy!!!

Piknik pozwoli wszystkim zainteresowanym zetknąć się z światem nauki i światem nowych technologii, a piknikowe atrakcje zaszczepią bakcyla fascynacji doświadczeniami naukowymi.

Poprzez prezentację ciekawych doświadczeń i eksperymentów, wydarzenie ma pomóc najmłodszym w zrozumieniu skomplikowanych teorii naukowych i technologicznych. W ramach atrakcji piknikowych nie zabraknie pokazów naukowych z udziałem Politechniki Śląskiej, Biblioteki Miejskiej oraz firm sektora wysokich technologii, a także aktywności sportowych i dobrej rozrywki.

Będzie naukowo, będzie muzycznie i rozrywkowo. Do wspólnej zabawy zapraszamy młodszych i starszych. Wstęp wolny, dostęp do atrakcji bezpłatny!

Atrakcje podczas Pikniku:

Laboratorium pod chmurką

Eksperymenty, doświadczenia laboratoryjne warsztaty, które najmłodsi uczestnicy i całe rodziny będą mogli przeprowadzać razem z naukowcami i studentami Politechniki Śląskiej.

W programie: kuchnia molekularna – nazywana również kuchnia kreatywną, metody i zastosowania analizy ruchu oka, warsztaty rysunku dla dzieci pełnych wyobraźni, zabawa z geodezją, fale elektromagnetyczne wokół nas.

Partnerzy wydarzenia: Politechnika Śląska.


Namiot wyobraźni

Jak mówił Albert Einstein „Wyobraźnia ważniejsza jest od wiedzy” i bazując na tej sentencji chcemy zabrać małych odkrywców w świat magicznych technologii. Interaktywne zajęcia z animatorami będą okazją do niezapomnianej zabawy połączonej ze zdobywaniem cennej wiedzy.

W programie: m.in. oculus rift – wirtualna rzeczywistość, pokaz monitoringu, zabawy z robotem Photobnem, kolorowanki 3D, fotobudka
tor przeszkód dla Miposaura (robota-dinozaura), prezentacja platformy DC-01 Mucha w walizie transportowej. pokazowe stoisko laminowania ręcznego struktur kompozytowych w technologii autoklawowej, roboty (celki edukacyjne FANUC) i drukarki 3D, spotkanie z Himalaistą Januszem Gołąbem, monidło z górskim widoczkiem, malowanie twarzy,taneczne animacje dla dzieci

Partnerzy wydarzenia:

Biblioteka Miejska, Śląska Sieć Metropolitarna, VALMET, Snap Outdoor – 8A, EMT-Systems.


Maszynownia wyobraźni

Organizatorzy Pikniku zapraszają uczestników do odnowionej maszynowni dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Gliwice” i skorzystanie z wielu atrakcji.

W programie: 

  • Oprowadzanie po wystawie „Słusznie słyną dziś Gliwice…” – zapisy TUTAJ
  • Warsztaty „Skarby Królewskiej Odlewni Żelaza”
  • Warsztaty „Żeliwne baśnie”- zapisy  TUTAJ
  • Warsztaty „Kilka słów o smokach”- zapisy TUTAJ 
  • Warsztaty „Zaułek jubilera”- Zapisy TUTAJ

Miejsce wydarzenia: „Nowe Gliwice” , Budynek nr 4 „Maszynownia” piętro 3

Partnerzy wydarzenia:

Oddział Odlewnictwa Artystycznego Muzeum w Gliwicach.


Przystanek w strefach technologicznych POZNAJMY SIĘ!

Organizatorzy i firmy wysokich technologii, które zdobywają rynki międzynarodowe, z punktem dowodzenia na terenie „Nowych Gliwic” zapraszają na fascynującą podróż w świat wysokich technologii.

W programie m.in. zwiedzanie serwerowni, symulator lotu dronem, pokazy lotu dronów, a także atrakcje dla najmłodszych składanie papierowych samolotów, dmuchańce, zjeżdżalnie. Ciekawscy będą mogli znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące dronów, ich budowy, a mądralińscy spróbować swoich sił w quizie na temat zdrowia.

Partnerzy wydarzenia:

Śląska Sieć Metropolitarna, Flytronic, Kamsoft.


Miasteczko hulanek i swawoli

Pod okiem animatorów, najmłodsi będą mogli uczestniczyć w integracyjnych, wspólnych harcach na świeżym powietrzu. Trzeba będzie pogłówkować, a czasem się zmęczyć. Pobudzimy zmysły, rozśmieszymy oraz zrobimy małe czary-mary. Odrobina szaleństwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła!

W programie: •pokaz lotu drona, pokaz iluzjonisty,  karykaturzyści, szachy, slackline, samochód elektryczny, mega klocki, ogromne bańki mydlane, balony z helem, warsztaty stolarskie, gry planszowe (kółko i krzyżyk, szachy – wydrukowane 3D), robienie biżuterii z elementów 3D, tor wyścigowy dla zdalnie sterowanych formułek wydrukowanych 3D – konkurs, jazda konna dla dzieci – Kucyki Jacek i Agatka, miasteczko cyrkowe, malowanie twarzy, mikro ścianka wspinaczkowa, szczudlarze, animacje aktywno-ruchowe: balansowanie na linie i rola-bola, sztuczki żonglerskie z wykorzystaniem talerzy, chust, piłek, diabolo, jazda na monocyklu i bicyklu

 

Partnerzy wydarzenia:

EMT-Systems, i-System, Snap Outdoor – 8A, VALMET, Fundacja Habitat for Humanity Poland.


Strefa gastronomiczna

Wszyscy odwiedzający w trakcie pikniku zakosztować będą mogli oryginalnych i smacznych potraw serwowanych przez foodtruckowych masterchefów, napić się piwa i zrelaksować w strefie chill out.


„Nowe Gliwice – Nowe Brzmienia!”

Wspólnie spędzony czas umilą koncerty zespołów muzycznych z województwa śląskiego, wyłonionych w drodze konkursu  „Nowe Gliwice – Nowe Brzmienia!”, które zagrają na dużej scenie, jako support gwiazdy wieczoru – LAO CHE i będą to:

Zapewniamy dobrą atmosferę i przyjemnie spędzony czas!

 

Wydarzenie jest wspólną inicjatywą Górnośląskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o., Politechniki Śląskiej oraz Miasta Gliwice.


Szczegółowy program wydarzenia oraz rejestracja na niektóre atrakcje na stronie: www.fi-it.pl/pl/15-09-pik-tech/

Zapoznaj się z REGULAMINEM PIKNIKU PIK-TECH

MAPA ATRAKCJI PIKNIKOWYCH- NOWE GLIWICE 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie wydarzenia.