Jako, że jeden z oferentów zadał następujące pytania Zamawiający odpowiada jak następuje ::
Pytanie 2. „Studnie kanalizacyjne mają być żelbetowe czy betonowe? Opis Techniczny i Specyfikacja Techniczna są w tej kwestii niespójne.”
Odpowiedź 2. Zarówno w projekcie jak i w specyfikacji technicznej mowa jest o studzienkach wykonanych z betonowych elementów prefabrykowanych łączonych na uszczelki.
Pytanie 3. Jakie rury PP SN10 mają zostać zastosowane dla kanalizacji, gładkościenne czy karbowane?
Odpowiedź 3. Zgodnie z informacjami zawartymi w projekcie przewody o średnicach do 400mm mają zostać wykonane z rur jednowarstwowych z polipropylenu klasy SN10, natomiast przewody o średnicach powyżej 400mm z rur dwuściennych posiadających wewnętrzną gładką ściankę oraz profilowaną ściankę zewnętrzną klasy SN10
Pytanie 4. Jaka jest wymagana klasa obciążenia zbiornika retencyjnego?
Odpowiedź 4. Zbiornik zlokalizowany w terenie nieprzejazdowym. Obciążenie technologiczne 5 kN/m2
Pytanie 5. W związku z tym, że Opis Techniczny i Specyfikacja Techniczna mówi tylko o zastosowaniu rur z PP na kanalizacji deszczowej o średnicach DN400, DN315 i DN200 o sztywności obwodowej SN10 to należy rozumieć, że średnice DN500 i DN600 (również stosowane) mają być wykonane z tego samego materiału?
Odpowiedź 5. jak w Odpowiedzi 3
Pytanie 6. Proszę o potwierdzenie, że zasypka kanalizacji deszczowej musi zostać wykonana z dowiezionego kruszywa (piasek naturalny kopany) i nie może zostać zastosowany grunt z wykopów a podsypkę pod rury należy wykonać z mieszanki piaskowo-żwirowej (pospółka).
Odpowiedź 6. Materiały gruntowe użyte w strefie ułożenia przewodu powinny spełniać wymagania zawarte w normie PN-EN1610 oraz zalecenia producenta rur.