Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej



pl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

Lotnisko Gliwice

pobierz pdf

Adres: Trynek, 44-100 Gliwice

 

Modernizacja lotniska

Prace na Lotnisku obejmują budowę: utwardzonej drogi startowej o nawierzchni sztucznej, utwardzonej drogi kołowania o nawierzchni sztucznej, płyty postojowej, parkingów, dróg dojazdowych oraz ścieżki rowerowej wokół lotniska.

  • Termin zakończenia prac:  października 2019 r.
  • Wykonawca robót: Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów (PRUiM) w Gliwicach (wyłoniony w drodze przetargu).

Postęp prac

Prace rozpoczęły się jesienią ub. roku. Od tego czasu wykonawca robót wykonał:

  •  całość nasypów pod drogę startową i drogę kołowania,
  • cześć podbudowy pod drogę dojazdową, łączącą ulicę Pilotów z modernizowaną częścią lotniska,
  • część zbiorczej kanalizacji deszczowej,
  • przygotowano w nowym przebiegu teren pod ścieżkę rowerową,
  • rozpoczęto budowę warstw konstrukcyjnych drogi startowej.

Co dalej?

W najbliższym czasie rozpoczną się pracę wiązane z układaniem odwodnienia liniowego drogi startowej oraz drogi kołowania, a także budowa części retencyjnej kanalizacji deszczowej. Ponadto trwają prace geodezyjne i w niedługim czasie rozpoczną się prace związane z budową płyty postojowej. Wykonawca rozpoczął również prace elektryczne związane z oświetleniem pasa startowego oraz drogi kołowania. W maju planowane jest rozpoczęcie budowy ścieżki rowerowej w nowym śladzie.

Tereny inwestycyjne

W pobliżu modernizowanego portu ulokowane będą podmioty związane z lotnictwem – nabywców znalazły już bowiem nieruchomości inwestycyjne w północno-wschodniej części obiektu. Sprzedaliśmy w drodze przetargu sześć działek, zaś siódma została wydzierżawiona na okres 10 lat.

Pozostają jeszcze tereny inwestycyjne w południowej części lotniska – tereny przylegające do projektowanej południowej obwodnicy miasta. Aktualnie prowadzimy rozmowy z potencjalnymi zainteresowanymi tymi gruntami inwestorami zewnętrznymi.

Galeria

 

Wirtualne spacery po Lotnisku