logo unii

pl / en

BIP

GAPR gra w zielone!

pobierz pdf

Górnośląski Akcelerator Przedsiębiorczości Rynkowej sp. z o.o. informuje o rozpoczęciu projektu „Wsparcie osób dorosłych z subregionu centralnego województwa śląskiego w zakresie nabywania zielonych kompetencji/kwalifikacji”. Celem projektu, który potrwa od maja 2024 do grudnia 2026 roku, jest wsparcie 375 osób w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności związanych z zieloną gospodarką.

Korzyści dla Uczestników:

  1. Dofinansowanie Szkoleń i Warsztatów: Uczestnicy projektu będą mieli dostęp do szerokiej gamy szkoleń i warsztatów znajdujących się w Bazie Usług Rozwojowych, powiązanych z potrzebami zielonej gospodarki.
  2. Profesjonalne Doradztwo: Specjaliści z zakresu doradztwa zawodowego będą oferować doradztwo indywidualne, pomagając uczestnikom w wyborze usług i lepszym zrozumieniu i wdrażaniu nowych umiejętności w praktyce.
  3. Możliwość dofinansowania Studiów Podyplomowych: Projekt oferuje także możliwość podjęcia studiów podyplomowych, powiązanych z potrzebami zielonej gospodarki, wybieranych z Bazy Usług Rozwojowych, co stanowi dodatkową szansę na rozwój zawodowy i naukowy.
  4. Wsparcie techniczne ze strony naszych Konsultantów: w obsłudze platformy Bazy Usług Rozwojowych, w założeniu konta, w zapisaniu się na usługę, itp.

Całkowity poziom dofinansowania usługi rozwojowej typu szkolenie/walidacja/certyfikacja lub studia podyplomowe wynosi do 95% (dofinansowanie na szkolenia do 5000 zł/ dofinansowanie na studia podyplomowe do 10 000 zł).

Wkład w Transformację Regionu:

Projekt, finansowany z funduszy unijnych w wysokości ponad 3,5 miliona złotych, jest istotnym elementem sprawiedliwej transformacji województwa śląskiego. Promowanie zielonych kompetencji przyczyni się do rozwoju zrównoważonej gospodarki oraz poprawy jakości życia mieszkańców regionu. Inicjatywa ma na celu nie tylko edukację, ale także realne wsparcie w praktycznym zastosowaniu zdobytej wiedzy, co jest kluczowe dla długoterminowego sukcesu ekologicznych działań.

Nabór do projektu rozpocznie się w lipcu 2024 roku.

Dla zainteresowanych udziałem w projekcie oraz uzyskaniem dodatkowych informacji zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej GAPR.

Kontakt w sprawie:
Renata Ratajczak
1017centralny@gapr.pl
Tel: 534 657 310