logo unii

pl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

Kwalifikacja do II etapu konkursu Innowator Śląska 2019

pobierz pdf

31 maja 2019 r. w siedzibie Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. zebrała się Kapituła Konkursu, by omówić Deklaracje Uczestnictwa Konkursu Innowator Śląska 2019 i dokonać oceny złożonej dokumentacji pod względem merytorycznym, by w efekcie wybrać zgłoszenia do II etapu XI edycji Konkursu.

Zaproszenie do udziału w pracach Kapituły Konkursowej Innowator Śląska 2019 przyjęli:

  1. Lilla Knop – Politechnika Śląska
  2. Daria Kosmala – Metropolia GZM
  3. Katarzyna Papież-Pawełczak – Spin-us Sp. z o.o.
  4. Adam Szewera – Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
  5. Łukasz Szojda – Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o., przewodniczący Kapituły Konkursu.

Konsultanci Biura Konkursu oddelegowani do prac Kapituły:

  1. Aneta Aleksander – Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.
  2. Katarzyna Glib – Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o., sekretarz Kapituły Konkursowej
  3. Wojciech Michałowski – Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

Po ocenie formalnej, Biuro Konkursu przekazało do procedowania 27 Deklaracji Uczestnictwa. Każda z nich ciekawa, zróżnicowana pod kątem rozmachu i użyteczności, opisująca zaskakujące zastosowanie materiałów i zahaczająca o różnorodne płaszczyzny tematyczne.

Arbitrzy stanęli przed wyzwaniem wyboru minimum 3 innowacji w każdej z czterech kategorii, by docelowo nominować je do II etapu Konkursu.  Po wysłuchaniu przygotowanej prezentacji odnoszącej się do innowacyjnych inicjatyw i zapoznaniu się z produktami i usługami walczącymi o dalsze uczestnictwo w Konkursie, zgromadzeni przystąpili do dyskusji. Po długich i dokładnych analizach udało się podjąć ostateczną decyzję – zespół Kapituły postanowił przyznać nominacje dla łącznie 20 przedsiębiorstw i instytucji sektora B+R, w których zostanie przeprowadzony audyt technologiczny wraz z udziałem ekspertów w danej dziedzinie oraz pracowników Biura Konkursu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu za udział, poświęcony czas i determinację. Jesteśmy mile zaskoczeni ilością zgłoszonych rozwiązań i produktów. Cieszy nas to, że coraz większa liczba firm rozumie fakt, że naprawdę warto się promować i wychodzić z ukrycia, że należy wykorzystywać daną im przestrzeń na popularyzowanie własnej działalności.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

W załączeniu lista wszystkich projektów nominowanych do II etapu Konkursu Innowator Śląska 2019.

Informujemy, iż rozpoczęcie audytów technologicznych planowane jest na okres 17.06.2019 – 30.09.2019 r.

Ze wszystkimi podmiotami zakwalifikowanymi do II etapu Konkursu, będziemy się kontaktować, by wspólnie ustalić i wybrać dogodny termin wizyty u Państwa w firmie.

Informujemy ponadto, że na naszej stronie internetowej w zakładce INNOWATOR ŚLĄSKA https://gapr.pl/konkurs/ zamieszczamy wszystkie bieżące aktualności. Zachęcamy również do śledzenia naszego profilu na Facebooku https://www.facebook.com/EEN.GAPR.Gliwice/

Do zobaczenia!