logo unii

pl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

OBRADY KAPITUŁY KONKURSOWEJ – INNOWATOR ŚLĄSKA 2017

pobierz pdf

23 kwietnia 2018 r. na terenie Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice” zebrała się Kapituła Konkursowa, by omówić Deklaracje Uczestnictwa Konkursu Innowator Śląska 2017 i dokonać oceny złożonej dokumentacji pod względem merytorycznym, by w efekcie wybrać zgłoszenia do II etapu X jubileuszowej edycji Konkursu. To wcale nie było proste zadanie…

Po ocenie formalnej, Biuro Konkursu przekazało do procedowania 29 Deklaracji Uczestnictwa. Każda z nich ciekawa, zróżnicowana pod kątem rozmachu i użyteczności, opisująca zaskakujące zastosowanie materiałów i zahaczająca o różnorodne płaszczyzny tematyczne.

Arbitrzy stanęli przed wyzwaniem wyboru minimum 3 innowacji w każdej z czterech kategorii, by docelowo nominować je do II etapu Konkursu.

Po wysłuchaniu przygotowanej prezentacji odnoszącej się do innowacyjnych inicjatyw i zapoznaniu się z produktami i usługami walczącymi o dalsze uczestnictwo w Konkursie, zgromadzeni przystąpili do dyskusji. Po długich i dokładnych analizach udało się podjąć ostateczną decyzję – zespół Kapituły postanowił przyznać nominacje dla łącznie 20 przedsiębiorstw i instytucji sektora B+R, w których zostanie przeprowadzony audyt technologiczny wraz z udziałem ekspertów w danej dziedzinie oraz pracowników Biura Konkursu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Konkursu za udział, poświęcony czas i determinację. Jesteśmy mile zaskoczeni ilością zgłoszonych rozwiązań i produktów. Cieszy nas to, że coraz większa liczba firm rozumie fakt, że naprawdę warto się promować i wychodzić z ukrycia, że należy wykorzystywać daną im przestrzeń na popularyzowanie własnej działalności.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Dziękujemy wszystkim osobom z zespołu Kapituły Konkursowej za zaangażowanie i aktywne uczestnictwach w obradach. Dziękujemy za wszelkie uwagi, argumenty merytoryczne dotykające sedna sprawy, za wartościowe sugestie i żartobliwe komentarze.

 

Zapraszamy do zapoznania się z listą wszystkich projektów nominowanych do II etapu Konkursu Innowator Śląska 2017 TUTAJ


 

Zaproszenie do udziału w pracach Kapituły Konkursowej Innowator Śląska 2017 przyjęli:

  1. Kazimierz Karolczak – Przewodniczący Zarządu Śląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
  2. Jacek Bialik – Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
  3. Przemysław Ziemski – SPIN-US sp. z o.o.
  4. Tomasz Jach – Uniwersytet Śląski
  5. Tomasz Gardian – Ogrody Przedsiębiorczości
  6. Sylwia Rudek-Matuszczak – Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o., przewodnicząca Kapituły Konkursowej.