Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej


logo unii

pl / en

BIP

LITERY

KONTRAST

Zapraszamy na spotkanie „Nauka dla Biznesu – Biznes dla Nauki – RAZEM DLA INNOWACYJNEJ GOSPODARKI”

pobierz pdf

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o., jako lider konsorcjum Obserwatorium Specjalistycznego w obszarze Technologie dla Medycyny, zaprasza 9 maja 2018 r. do Katowic na spotkanie pn. „Nauka dla Biznesu – Biznes dla Nauki – RAZEM DLA INNOWACYJNEJ GOSPODARKI”, w którym udział wezmą eksperci z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

W trakcie spotkania praktyczne informacje i omówienie konkursu ,,Projekty aplikacyjne” – celem konkursu jest wsparcie prac B+R, które pozwolą stworzyć nowe lub znacząco ulepszone produkty lub technologie. Regulamin konkursu nie wskazuje konkretnego obszaru badawczego, zatem o granty mogą się starać przedstawiciele różnych dziedzin gospodarki. Budżet konkursu wynosi 200 mln zł. Aktualny konkurs jest już ostatnim w ramach Poddziałania 4.1.4 POIR. Dotychczas zrealizowano 3 konkursy, w ramach których dofinansowanie o wartości blisko 416 mln zł otrzymało 85 projektów. Wśród nich m.in. opracowanie preparatów leczniczych dla pszczół, inteligentnych znaków drogowych czy nowych technologii poligraficznych.

Kolejnym konkursem, który zostanie omówiony przez przedstawicieli Narodowego Centrum Badań i Rozwoju będzie Poddziałanie 4.1.2 Regionalne agendy naukowo-badawcze (RANB), które umożliwią zapewnienie właściwej koordynacji i synergii w zakresie prowadzenia prac B+R wpisujących się w regionalne inteligentne specjalizacjePodobnie jak poprzednia edycja, konkurs skierowany jest do konsorcjów, w których skład wchodzi minimum jedna jednostka naukowa oraz minimum jedno przedsiębiorstwo, przy czym to jednostka naukowa jest liderem i formalnym wnioskodawcą projektu.

Druga część spotkania NAUKA DLA BIZNESU – to zaprezentowanie oferty współpracy z przedsiębiorstwami przez jednostki B+R w obszarze technologie dla medycyny.

Zapraszamy,

UDZIAŁ W SPOTKANIU BEZPŁATNY

Agenda spotkania_09.05.2018

Formularz zgłoszeniowy_09.05.2018

 

Szczegółowych informacji na temat spotkania udzielą Państwu: Pani Marzena Winek-Deka (mwinek@gapr.pl, tel. 530 993 079) lub Pani Magdalena Ilnicka-Majchrzak (milnicka@gapr.pl, tel. 785 935 718).

 

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Sieć Regionalnych Obserwatoriów Specjalistycznych w Procesie Przedsiębiorczego Odkrywania” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Działanie 1.3 Profesjonalizacja IOB Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.